logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Misantroop / Theatrum

Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Molière „Misantroop”

Moliére  400

Tõlkija: August Sang
Lavastaja: Lembit Peterson
Kostüümikunstnik: Laura Pählapuu
Muusikaline kujundus: Marius Peterson ja  Peeter Klaas
Liikumisjuht: Tiina Mölder 

Osades: Laura Peterson Aardam, Eva Eensaar, Anneli Tuulik, Ott Aardam, Andri Luup, Marius Peterson, Helvin Kaljula, Tarmo Song, Mirko Rajas (Eesti Noorsooteater) või Erik Richard Salumäe, Kristjan Ûksküla, Peeter Klaas (viola da gamba).

Fotod lavastusest: VAJUTA SIIA

„Misantroop” räägib inimesest, kes taotleb vooruslikku, jäägitult ausat eluviisi. Peategelase Alceste’i põhimõtted ja ideaalid – eelkõige ausus – pannakse proovile, lastes tal armuda Celimène’i, kelles „kõik aja pahed on koondunud kujukalt”.

Kas ja milleks on vajalik vooruslik elu? Theatrumi „Misantroop” pakub võimaluse nende küsimuste üle elavalt mõelda, tuues publiku ette klassikalise autori poolt sajandeid tagasi kirja pandud näidendi tegelaste käitumise ja hoiakute kaasaegse interpretatsiooni. Ja tundub, et Molière’i tegelaste ehedad ning vaimukad mõttekäigud, piire ületav ausus ja armumine, väärika ellujäämis(elu)võimaluse otsimine on omased ka tänapäeva eestlasele.

„Viimistletud harmooniline lavastustervik, milles Theatrumi näitlejate ansambel nõtkelt tunnetab ja vabalt vahendab värsside muusikat August Sanga espriiküllases tõlkes, kingib publikule lubatähe taanduda rabedast argipäevast, leida sisemist rahu ja aega süüvida olemuslikesse põhiküsimustesse./---/ Programmiline sõnumiselgus ja suutlikkus oma sõnumit vahendada praegusajas, kus ümberringi nii palju vaimu kurdistavat räpakat müra, oskus süveneda väärisnäitekirjandusse ja tahe mõtestada loomingu kaudu eluaega, teha seda haruldase sõnatundlikkuse ning mõttetäpsusega – see on Theatrumi pärisosa.” (Pille-Riin Purje, Postimees 15.06.2011)

„Lavastaja Lembit Peterson ja Theatrumi näitlejad on nagu ikka saanud hakama väga stiilipuhta instseneeringuga. /.../ Olgugi August Sanga Molière’i tõlge teadagi ajastuülene šedoover, alati värske ja kaunis, on siiski rabav, kui loomulikult ja voolavalt Theatrum selle ette kannab.” (Kairi Prints, Eesti Ekspress 7.07.2011)

„Mõelda vaid, see Molière'i aegumatu komöödia esietendus Theatrumis aastal 2011! Väärislavastuse kestmine läbi aastate niivõrd stiilipuhtana on vaimustav kogemus, nii näitlejate ansamblile kui erinevas eas publikule. Just nimelt vaimustav, sest kui seda sõna silbitusreegleid eirates liigendada, ilmub sõnapaar: vaim – ustav. Inimvaimule ustav ongi Lembit Petersoni ja Theatrumi teekond. 401 aastat tagasi sündinud ning 350 aastat tagasi surnud, aga üha surematu geenius, inimloomust ja hinge läbivalgustav komödiant Molière on ustav kaasteeline.” (Pille-Riin Purje, ERR 20.02.2023)

Etenduse lõpp kell 21.35

*** 

Ürituse koduleht: http://www.theatrum.ee

Üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti