logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Lohengrin R. Wagneri romantiline ooper

R 22.3.2024 19:00 - L 30.3.2024 23:59
17.00 - 70.50
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

LOHENGRIN

On ideaale, mille nimel tasub võidelda. On saladusi, mille nimel tasub surra. Ja on ELU.

Richard Wagneri romantiline ooper

Richard Wagneri libreto

Maailmaesietendus 28. augustil 1850 Weimari Saksa Rahvusteatris

Esietendus Rahvusooperis Estonia 25. mail 2023

Kestus u 3 h 10 min, ühe vaheajaga

Esitatakse saksa keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.

 Muusikajuht ja dirigent: Arvo Volmer

Dirigent: Kaspar Mänd

Lavastaja ja dekoratsiooni- ja valguskunstnik: Michiel Dijkema (Holland)

Kostüümikunstnik: Jula Reindell (Saksamaa)

 Lavastuse assistent: Silva Valdt

„Lohengrin“ on Wagneri lüürilisim romantiline ooper, mille aluseks on mitmed luigerüütli legendist jutustavad tekstid ja saksa muistendid. Oma mitmekihilisuses on teos pakkunud laialdast tõlgendusvõimalust.

            Kas tõeline armastus nõuab pimesi uskumist? Noort hertsoginnat Elsat süüdistatakse oma noore venna ja tulevase Brabantia troonipärija mõrvas. Ennast kaitstes kirjeldab Elsa unenägu, milles üllas rüütel saabub tema au kaitsma ja teda süüdistustest puhastama. Selsamal hetkel ilmub müstiline rüütel luige juhitud gondlil. Mees pakub end printsessi au eest võitlema ning lubab temaga abielluda tingimusel, et naine ei tohi kunagi küsida tema päritolu kohta.

            Wagner seadis loo keskmesse „keelatud küsimuse“ teema ning käsitles seeläbi tema loomingus olulisel kohal olevaid küsimusi hingepuhtusest, üllusest ja naise tingimusteta ning lunastava armastuse võimalikkusest. Seda kõike vapustavalt kauni muusika saatel, mille lüürilisus, sügavus ja võimsus on kuulajaid võlunud aastasadu. Asjata ei kõla III vaatuse alguse pruudikoori muusika tänapäeval pulmatseremooniatel terves maailmas.

Michiel Dijkema: „Ooper oma valguse ja pimeduse vastanduses on ülimalt puudutav. Lohengrini maailm on karm ja poeetiline. Hea süžee ja lummav muusika loovad kaasa haarava maailma, milles külg külje kõrval eksisteerivad vägivald ja religioon. Saksa mütoloogia jumalatega seonduv maagia ja sellele vastanduvad kristlusega seotud usutavad imeteod leiavad selles muutuvas draamas oma koha. Sõjavalmidus, võimujanu, tugev armastus ja tõeline usk on seda teost kandvad jõud.“

Üritused

Üritusi ei leitud
Osta pilet Lohengrin. R. Wagneri ooper Lohengrin. R. Wagneri ooper Rahvusooper Estonia, Tallinn
Osta pilet Lohengrin. R. Wagneri ooper (Pensionäri soodustus) Lohengrin. R. Wagneri ooper (Pensionäri soodustus) Rahvusooper Estonia, Tallinn
Osta pilet Lohengrin. R. Wagneri ooper Lohengrin. R. Wagneri ooper Rahvusooper Estonia, Tallinn
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti