Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Teatritoetus ja teatrite kinkepiletid

NUKU, Ugala, Endla, Von Krahli, VAT Teatri ja Vene Teatri piletid muutuvad kinkepiletiks, millega saab soetada sügishooaja etendustele pileteid. Juhul kui sa soovid enda piletisumma jätta teatrile toetuseks, siis jäta kinkepilet kasutamata või tavapilet ümber vahetamata, nii jääb sinu piletisumma teatrile.

Priit Pedajas toob Ugala suvelavastusena lavale Ene Mihkelsoni romaani 'Katkuhaud'

Juubelihooaja lõppvaatuseks läheb Ugala teater tagasi oma juurte juurde. Sel suvel esietendub Ugala kunagises kodus Koidu seltsimajas Ene Mihkelsoni „Katkuhaud“, mille toob lavale Priit Pedajas, kelle lavastajatee 41 aastat tagasi nendeltsamadelt lavalaudadelt algas.

Ugala põnevusdraama noortest metsavendadest naaseb suvel Kukenoosi küüni

Ugala teatri ajalooline metsavennadraama „Etturid“ kolib ka sel suvel teatrimaja seinte vahelt Järvamaale Vargamäe lähistel asuvasse Kukenoosi küüni. Eelmisel suvel vanas viljakuivatis etendunud „Etturid“ naaseb publiku tungival soovil veel kaheksal korral sellesse erilisse mängupaika. 

Krahv Luxemburg toob rahvusooperi lavale lusti ja romantikat

Täna, 24. jaanuaril esietendub rahvusooperis Estonia Franz Lehári operett „Krahv Luxemburg“, mille lavastajaks ja kunstnikuks on Thomas Mika. Esietendust dirigeerib Kaspar Mänd, peaosades säravad Reigo Tamm või Mati Turi, Helen Lokuta või Janne Ševtšenko, Heldur Harry Põlda või Jaak Jõekallas, René Soom või Mart Laur ning Elina Nechayeva või Kadri Kõrvek.

Indrek Korneli tantsulavastus avab virtuaalse sõltuvuse erinevaid tahke

Täna, 20. septembril esietendub Sõltumatu Tantsu Laval Indrek Korneli lavastus „Mu nimi on Xiaodie but you can call me baby“. Lavastuses käsitletakse inimese ja tehnoloogia omavahelisi suhteid ning virtuaalse sõltuvuse erinevaid tahke.

„Mu nimi on Xiaodie but you can call me baby“ on teekond, mille käigus on eesmärk jõuda „absoluutse õnne seisundisse“ ning küsitakse, kas sellel seisundil on ka mingisugune reaalne mõte? Kas me suudame eristada tõelist ja virtuaalset õnne? Kas me suudame olla õnnelikud tehniliste abivahenditeta? Kas me suudame üldse midagi tõeliselt tunda? Miks on nii, et päeval ollakse virtuaalses kontaktis kogu maailmaga, aga õhtul minnakse ikkagi üksi koju?

Lavastaja Indrek Kornel, kes töötab lisaks koreograafina ka suurte online portaalide haldajana on laval põiminud oma kaks suurt kirge: tantsu ja tehnoloogia. Kornel on saanud inspiratsiooni Jaapani ühiskonnas levinud psühholoogilisest häirest hikikomori. Häire väljendub seisundis, milles inimesed on võimetud mitmeid kuid väljuma oma toast ning igasugune soov suhelda välismaailmaga on kadunud. Koreograaf tunnistab, et arvutimängusõltuvus on ka teda isiklikult puudututanud: „Olin kooliajal arvutisõltlane ning tean, et inimene võib ekstreemsetel juhtudel vajuda virtuaallaksude otsingutel väga sügavasse mülkasse“.

Indrek Korneli hinnangul on lavastusmeeskonnal õnnestunud tõsisele teemale läheneda helgetes toonides: „Meie eesmärk ei ole panna publikut ennast halvasti tundma. Me ei ole ängimootorit täistuuridel käivitanud. Eelmisel aastal tulid tootmisse targad seksirobotid, kes kasutavad lavastuse pealkirjas viidatud lauset oma klientidega suhtlemisel. Seksirobotitega me oma lavaloos otseselt ei tegele, aga vaatleme tehnoloogia mõju inimeste käitumisele“.

Koreograaf/lavastaja on Indrek Kornel, etendajad/kaasautorid Laura Maria Murillo Soto, Marit Shirin Carolasdotter, Kristin Tagam, Xiaodie, stsenograaf Madis Nurms, helikunstnik Hannaliisa Uusma, valguskunstnik Anton Kulagin, dramaturg Mart Usin.

Etendustel on laval elav muusika Hannaliisa Uusmalt.

Lavastuse kaasprodutsent on Sõltumatu Tantsu Lava, toetaja Eesti Kultuurkapital, koostööpartner Starship Technologies.

Esietendus 20. september, järgmised etendused 21., 24., 25., 26. septembril Sõltumatu Tantsu Laval Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus.

Etenduse kestus ca 60 minutit.