Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Teatritoetus ja teatrite kinkepiletid

NUKU, Ugala, Endla, Von Krahli, VAT Teatri ja Vene Teatri piletid muutuvad kinkepiletiks, millega saab soetada sügishooaja etendustele pileteid. Juhul kui sa soovid enda piletisumma jätta teatrile toetuseks, siis jäta kinkepilet kasutamata või tavapilet ümber vahetamata, nii jääb sinu piletisumma teatrile.

Priit Pedajas toob Ugala suvelavastusena lavale Ene Mihkelsoni romaani 'Katkuhaud'

Juubelihooaja lõppvaatuseks läheb Ugala teater tagasi oma juurte juurde. Sel suvel esietendub Ugala kunagises kodus Koidu seltsimajas Ene Mihkelsoni „Katkuhaud“, mille toob lavale Priit Pedajas, kelle lavastajatee 41 aastat tagasi nendeltsamadelt lavalaudadelt algas.

Ugala põnevusdraama noortest metsavendadest naaseb suvel Kukenoosi küüni

Ugala teatri ajalooline metsavennadraama „Etturid“ kolib ka sel suvel teatrimaja seinte vahelt Järvamaale Vargamäe lähistel asuvasse Kukenoosi küüni. Eelmisel suvel vanas viljakuivatis etendunud „Etturid“ naaseb publiku tungival soovil veel kaheksal korral sellesse erilisse mängupaika. 

Krahv Luxemburg toob rahvusooperi lavale lusti ja romantikat

Täna, 24. jaanuaril esietendub rahvusooperis Estonia Franz Lehári operett „Krahv Luxemburg“, mille lavastajaks ja kunstnikuks on Thomas Mika. Esietendust dirigeerib Kaspar Mänd, peaosades säravad Reigo Tamm või Mati Turi, Helen Lokuta või Janne Ševtšenko, Heldur Harry Põlda või Jaak Jõekallas, René Soom või Mart Laur ning Elina Nechayeva või Kadri Kõrvek.

NUKU teatris esietendub noorte teatritegijate 'Tuulte pöörises'August Kitzbergi „Tuulte pöörises” esietendub NUKU teatris pühapäeval, 16. veebruaril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 29. lennu kuue tudengi bakalaureuselavastusena. Sellega jätkub NUKU teatris noortele suunatud kodumaise kirjandusklassika tõlgenduste rida, millest eelmine oli Tammsaare „Noored hinged”.

„Näidendit lavastamiseks võttes olid mulle olulised paralleelid tollaste ja tänaste ühiskondlike hoovuste vahel,” ütles lavastaja Mihkel Kohava (EMTA lavakunstikool). „Nüüd, lavastusprotsessi lõppfaasis on tõusnud fookusse inimese suhe koduga. Kodu on meie staap, meie kolmas nahk. Inimesed ja suhted kodus mõjutavad meid rohkem ja sügavamalt kui miski muu – ja loovad selle, kuidas me suhestume maailmaga väljaspool kodu.”

„Tuulte pöörises” jõudis esmakordselt lavale 1906. aastal kutselise Vanemuise teatri esimese esietendusena ja näidendi sündmuste taustaks on 1905. aasta revolutsioon. Lavastaja sõnul on Kitzbergi tegelastel oht ajada sassi isiklikud läbielamised ja valu maailma pärast ning kaotada kontakt eluga. Püüd maailma keerukust lihtsatesse sõnadesse ja lahendustesse suruda kõnetab rahvamasse ka tänapäeval ning isiklikud pettumused kanaliseeritakse poliitikasse. 

Lavastuse kunstnik Rosita Raud on toonaste ja tänaste konfliktide sarnasuse rõhutamiseks valinud minimalistliku ja arhailise stilistika. Muusika loob lavastusele noor helilooja Kristjan KannukeneLavastaja juhendajaks on Mart Koldits Von Krahli teatrist.

Mängivad Lena Barbara LuhseMaris LüüsKaarel PoggaOskar Punga ja Oskar SeemanEMTA lavakunstikoolist. Lisaks näitlejaüliõpilastele teevad lavastuses kaasa NUKU teatri näitlejad Liivika Hanstin ja Andres Roosileht

Esietendus on 16. veebruaril kl 19 NUKU teatri väikeses saalis.

Enne 18. veebruari etendust toimub vestlus lavastajaga. NUKU teatri dramaturg Priit Põldmauurib Mihkel Kohavalt, kuidas kõnetab eesti kutselise teatri avalavastuse alusmaterjal praegust noort teatritegijat ja -vaatajat. Enne 6. märtsi etendust annab ajaloolane Lauri Kann sissevaate „Tuulte pöörise” ajastu ühiskondlikku konteksti ning arutleb, kuidas toonane revolutsioon ja selle sündmused inimeste mõtlemist muutsid ning endaga kaasa haarasid.
Mõlemad kohtumised toimuvad algusega kl 18 enne õhtust etendust NUKU teatri väikese saali ees fuajees ja on kõigile huvilistele tasuta (ei eelda piletit kl 19 algavale etendusele).

NUKU teater on noore vaataja teater, mille repertuaaris leiab lavastusi ka väikelastele ja täiskasvanutele. Teatri juurde kuuluvad nukuteatrikunsti muuseum ning rahvusvaheline nuku- ja visuaalteatrifestival NuQ Treff.