Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Eesti Noorsooteatris esietendub lavastus sõprusest ja olemasolemisest

Septembri alguses edasi lükkunud „IRIKKIRI” esietendus toimub 27. septembril Eesti Noorsooteatri väikeses saalis.

Maailma tuntuim ooper esietendub novembris

Paide Teatri ja teater Must Kast koostöölavastuse "Carmen" piletid on eelmüügis. Maailma tuntuimaks ooperiks peetava Georges Bizet´ suurteose lavastaja on Peeter Volkonski ning kunstnik Iir Hermeliin.  

Ugala avab 101. hooaja pöörase komöödiaga

<p>Ugala teatri 101. hooaja avab laupäeval, 12. septembril Ray Cooney pöörane komöödia „Võrku püütud“, mille lavastab teatri loominguline juht Tanel Jonas ning peaosas näeb värskelt Ugala trupiga liitunud Margus Taborit.</p>

Piip ja Tuut Teater: 'MAUNO SALADUSLIK KADUMINE'

Lavastus väärtustab päris sõpru, päris inimesi meie kõrval ning traditsioonilisi kogemise viise: raamatute lugemist ja ette lugemist, mängimist ja loodusega koos olemist.

Laumets, Suits ja Eplik loovad fantaasiarohke suurlavastuse 'Peer Gynt'

Ugala ja Vanemuise teatrite ning Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia koostöös valmib sügishooajal suurlavastus 'Peer Gynt', mille lavastaja on Karl Laumets, kunstnik Kristjan Suits ja muusikaline kujundaja Vaiko Eplik.

Teatritoetus ja teatrite kinkepiletid

NUKU, Ugala, Endla, Von Krahli, VAT Teatri ja Vene Teatri piletid muutuvad kinkepiletiks, millega saab soetada sügishooaja etendustele pileteid. Juhul kui sa soovid enda piletisumma jätta teatrile toetuseks, siis jäta kinkepilet kasutamata või tavapilet ümber vahetamata, nii jääb sinu piletisumma teatrile.

Taavi Tõnisson toob Ugalas lavale krimiloo noorteleUgala teatris jõuab 4. märtsil lavale koguperelavastus „Piruka magus põhi“, mille aluseks on Alan Bradley kogu maailmas menukaks osutunud romaan. „Piruka magus põhi” on põnev, tume ja huumoriga vürtsitatud detektiivilugu, mille tegevus toimub paralleelselt mitmes ajas ja kus ükski tegelane ei ole päriselt selline, nagu ta alguses paistab.

11-aastane keemiageenius Flavia de Luce, keda kehastab Ugala teatri näitleja Ilo-Ann Saarepera, leiab oma koduaiast hingevaakuva mehe. Kui mõrva peamiseks kahtlusaluseks saab Flavia isa, Buckshaw’ mõisa peremees kolonel de Luce, asub Flavia juhtumit ise lahendama.

Külalisena oma lavastajadebüüti Ugalas tegelev Taavi Tõnisson NUKU teatrist toob lavastuse olulise sõnumina välja, et raamatut ei tohi kunagi hinnata selle kaane ega pirukat selle väljanägemise järgi. „Loeb sisu, ainult sisu! Ebaõiglusele ja julmusele tuleb vastu astuda isegi siis, kui on kohutav hirm. Mõeldes protsessidele, mis tänagi meie ühiskonnas toimuvad, hiilivale julmusele või hoolimatusele, tundub oluline jutustada lugusid inimestest, kellel jagub julgust midagi ette võtta!“ ütleb lavastaja.

„Piruka magus põhi“ on ka ühe katkise perekonna kokkusaamise lugu. „Lahendades mõrva, tuues päevavalgele minevikusaladused ja riskides oma eluga, toob Flavia tegelikult oma perekonna üle aastate üksteisele lähemale ja tekib arusaam, et mitte kedagi ega mitte midagi ei tohi võtta enesestmõistetavana. Tihti mõistame ju asjade tegelikku väärtust alles siis, kui tekib oht neist ilma jääda,“ võtab Tõnisson loo teraviku kokku.

Alan Bradley krimilugu jäi Tõnissonile silma juba kaks aastat tagasi. „Raamat haaras mind esimestest lehekülgedest ja vaimustunult lugesin ühe hingetõmbega loo läbi. Mulle meeldis peategelase, 11-aastase Flavia de Luce’i julgus, mängulisus ja intelligentsus,“ kirjeldab ta. Romaani on teatri jaoks dramatiseerinud Siret Campbell. Taavi Tõnissoni lavastatud ja Marion Unduski kujundatud lavalugu pakub rohkelt põnevust, aga kindlasti ka omajagu nalja.

Ilo-Ann Saarepera kõrval astuvad lavale Aarne Soro, Marika Palm, Mariann Tammaru (TÜ VKA), Vallo Kirs, Martin Mill, Andres Tabun, Vilma Luik, Jaana Kena, Rait Õunapuu ja külalisena Ott Kartau. Lavastuse valguskunstnik on Priidu Adlas, koreograaf Olga Privis (Vene teater) ning muusikalise kujunduse loob Peeter Konovalov.

Kevadhooajal mängitakse krimilugu „Piruka magus põhi“ vaid Ugala teatris.
Osta pilet Piruka magus põhi / Ugala teater Piruka magus põhi / Ugala teater Ugala Teater, suur saal, Viljandi, Vaksali 7, Eesti 7.40 - 13.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Piruka magus põhi / Ugala teater Piruka magus põhi / Ugala teater Ugala Teater, suur saal, Viljandi, Vaksali 7, Eesti 7.40 - 13.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Piruka magus põhi / Ugala teater Piruka magus põhi / Ugala teater Ugala Teater, suur saal, Viljandi, Vaksali 7, Eesti 7.40 - 13.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!