Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Lavastuse 'Röövel Hotzenplotz' suvine ringreis

Pöörane röövlimürgel praevorstide ja paukseentega. Otfried Preussleri raamatu 'Röövel Hotzenplotzi uued seiklused' põhjal.

Kellerteater materialiseerub juulis psühhotrilleriga 'Mäng'

9. juulil esietendub Kellerteatris põnevik “Mäng”. Lavastuse aluseks on inglise kirjaniku Anthony Shafferi näidend “Sleuth”, mille järgi on tehtud kaks mängufilmi.

Teatritoetus ja teatrite kinkepiletid

NUKU, Ugala, Endla, Von Krahli, VAT Teatri ja Vene Teatri piletid muutuvad kinkepiletiks, millega saab soetada sügishooaja etendustele pileteid. Juhul kui sa soovid enda piletisumma jätta teatrile toetuseks, siis jäta kinkepilet kasutamata või tavapilet ümber vahetamata, nii jääb sinu piletisumma teatrile.

Priit Pedajas toob Ugala suvelavastusena lavale Ene Mihkelsoni romaani 'Katkuhaud'

Juubelihooaja lõppvaatuseks läheb Ugala teater tagasi oma juurte juurde. Sel suvel esietendub Ugala kunagises kodus Koidu seltsimajas Ene Mihkelsoni „Katkuhaud“, mille toob lavale Priit Pedajas, kelle lavastajatee 41 aastat tagasi nendeltsamadelt lavalaudadelt algas.

Ugala põnevusdraama noortest metsavendadest naaseb suvel Kukenoosi küüni

Ugala teatri ajalooline metsavennadraama „Etturid“ kolib ka sel suvel teatrimaja seinte vahelt Järvamaale Vargamäe lähistel asuvasse Kukenoosi küüni. Eelmisel suvel vanas viljakuivatis etendunud „Etturid“ naaseb publiku tungival soovil veel kaheksal korral sellesse erilisse mängupaika. 

Vaba Lava Tallinna teatrikeskuse lavale jõuab Julia Aug lavastus 'MINU EESTI VANAEMA'

10. märtsil Vaba Lava Narva teatrikeskuses esietendus Julia Aug lavastus “MINU EESTI VANAEMA”, osades on tuntud eesti näitlejad, Gert Raudsep, Mirtel Pohla, Jaak Prints, Ülle Kaljuste, Laura Kukk. Lavastus valmib R.A.A.A.M. teatri ja Vaba Lava koostöös. 

See on teine Julia teatrilavastus Eestis ja kolmas loominguline projekt – eelmisel aastal mängis Julia Monika Siimets filmis “Seltsimees laps”.

“Minu eesti vanaema” on dokumentaallavastus, mis põhineb reaalsetel sündmustel, lugudel ja faktidel. Julia meenutab Narvas veedetud lapsepõlve ning oma vanaema õpetussõnu. See lavastus on identiteedist ning kodumaa kaotamisest ja selle leidmisest. Juliast, ta vanaemast, ta perest. Kuidas vastata küsimusele “Kes ma olen?”, kui sa ei saa aru, kes sa tegelikult oled.

“Minugi elus saabus selline aeg ning see saabus veel enne, kui mind Eesti kodakondsusest ilma jäeti. Kodakondsusest ilmajäämise faktist sai hiljem trigger, mis kogu loo käivitas. Filmikunst ja teater ongi viis, kuidas loomingulise protsessi kaudu ennast tundma õppida,”- räägib Julia Aug.

Iga inimene esitab endale varem või hiljem küsimuse: kes ma olen? Eriti teeb seda inimene, kelle esivanemate elus on toimunud dramaatilised pöörded. Või kui inimene ei tea oma esivanematest midagi. Või tal tekivad küsimused enda identiteedi kohta. Sellel juhul väga paljud inimesed pöörduvad oma pere- ja suguvõsaloo poole ning püüavad end selle kaudu identifitseerida.

“Julia Augi lavastus on teistmoodi kui Eesti lavastused tavaliselt on. Esiteks on see kakskeelne lavastus ja Julia Aug on hetkel siiski tuntud Venemaa näitlejana, ning on hea meel, et see Narvas sündinud näitlejanna ja praegune lavastaja on leidnud oma tee tagasi juurte juurde," sõnas Steven-Hristo Evestus “Terevisiooni” otsestuudios. "Õnneks on selline pikaaegne koostöö vilja kandnud. Julia Aug kirjutas näidendi endast, kaevus oma hingesoppidesse ja arutas oma identiteedi üle – kes ta on, kuhu ta kuulub, kaasas Eesti näitlejad – Ülle Kaljuste, Mirtel Pohla, Jaak Prints, Gert Raudsep, kes kõik on tegijad, kellega oli tal väga suur au koostööd teha. Samamoodi oli näitlejatel temaga väga hea koostööd teha”.

„Minu eesti vanaema” lavastaja Julia Aug käis oma kodakondsuse säilitamiseks Eestis kohtute vahet seitsme aasta jooksul 2010 kuni 2017. Kodakondsus, nagu ta ise arvas, oli tal alati sünnijärgselt olemas olnud, kuna ta vanaisa Oskar Aug ja vanaema Ksenia Klettenberg olid sõjaeelse Eesti Vabariigi kodanikud. Kuid selgus, et kord oli Julia Aug Eesti kodanik ja siis jälle mitte – üks kohtunik kinnitas kodakondsuse ning teine võttis selle taas ära. Vaatamata sellele, et Julia Augi advokaat leidis arhiivist dokumendid, mille järgi Oskar Aug sai Eesti kodakondsuse 1918. aastal, uuendas Politsei- ja Piirivalveamet kohtuprotsessi mitmel korral. 

Julia Aug on Eesti päritolu vene näitleja ja lavastaja. Julia Aug on sündinud Leningradis, lõpetanud Leningradi teatri-, muusika- ja kinoinstituudi näitlejana, Moskvas GITISe lavastajana (kiitusega) ning õppinud kõrgematel stsenaristide ja lavastajate kursusel. Ta on mänginud rohkem kui 40 filmis ning pälvinud rohkelt auhindu nii lavastaja kui näitlejana. 
Osades: Gert Raudsep, Mirtel Pohla, Ülle Kaljuste (Eesti draamateater), Jaak Prints, Laura Kukk (NUKU).
Etendused Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses 26.03, 12.04, 16.04 ja 21.05.2019 kell 19.00.

Etendus on eesti ja vene keeles, venekeelsete tiitritega.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mis on seadnud eesmärgiks pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii Tallinna ja Narva teatrihoonete kui ka erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd. Vaba Lava on avatud uutele kooslustele, erinevatele koostööprojektidele ja värsketele ideedele.