Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

VAT Teatris esietendub Pinteri 'Tumm teener'

Homme, 22. veebruaril, esietendub Rahvusraamatukogu Teatrisaalis VAT Teatri ja EMTA lavakunstikooli ühistööna valminud lavastus, legendaarse näitekirjaniku Harold Pinteri kirjutatud „Tumm teener”.

Loo lavastaja on Andreas Aadel (EMTA lavakunstikool). Osades: EMTA lavakunstikooli 29. lennu tudengid Jan Erik Ehrenberg ja Simo Andre Kadastu. Lavastaja juhendaja on Anu Lamp (Tallinna Linnateater), teksti tõlkijad Anu Lamp ja Andreas Aadel. Lavastuse kunstnik on Grete Rahi (Eesti Kunstiakadeemia), helikujundaja Kirill Havanski (Paide Teater) ja valguskujundaja Sander Aleks Paavo (Ugala Teater).

Ben ja Gus on väikeses keldritoas.

Üks loeb lehte, teine tammub rahutult edasi-tagasi.

Kes nad on?

Ja keda nad ootavad?

Või mida?

Kuidas nad sinna said?

Ja kas nad ikka välja oskavad pääseda?

Inglise legendaarse näitekirjaniku Harold Pinteri lugudega lendab küsimusi uksest ja aknast sisse, aga vastused ilmutavad end visalt ja kõige ootamatumatel hetkedel. Tema „Tumm teener” on pärit 1950ndatest – suitsuste gängsterifilmide, sõjajärgse paranoia ja musta huumori ajastust. 

Noor Pinter lukustas kaks tegelast pimedasse keldrisse. Noored teatritegijad proovivad nad sealt elusalt välja tuua ja uurida, mida tähendab kellegi teise elu üle otsustamine.

Lavastus sündis VAT teatri koostöös EMTA lavakunstikooliga ning lavastuse valmimisele aitab kaasa Euroopa Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).