logo
Valitse aikaväli
Etsi kartalta
Menu

Andrus Kivirähk ''Aabitsa kukk''

La 27.7.2024 19:00 - To 15.8.2024 23:59
27.50 - 29.50
Näytä tapahtumatiedotPeitä tapahtumatiedot
AABITSA KUKK
 
Autor Andrus Kivirähk
Lavastaja Andrus Vaarik
Kunstnik Hanna Allsaar
Mauno rollis Lauri Liiv
 
Mauno käis esimeses klassis kaheksa aastat. Kui tal juba habe kasvama hakkas, pakkus õpetaja välja, et võiks poisi teise klassi üle viia. Mauno seda aga ei soovinud ja nii tema koolitee lõppeski. Tema jaoks oli ja on oluline aabits. Läbi aabitsatekstide tõlgendab Mauno nii maailma kui ka inimesi enda elus ja selle ümber. Ta usub, et kõik, mis aabitsas kirjas on, on tõsi. Sellepärast ei armasta ta ka pakse ja peenikese kirjaga juturaamatuid. Nendes pole ju midagi sellist, mida aabitsas ei ole. Aabitsasse talletatu peale on aga Maunol hea mälu - kõik luuletused, mõistatused ja jutud on tal peas. Nii ta istubki päevad läbi oma koduaknal, vaadeldes elu selle taga ning vanu mälupilte enda sees. Kuid lisaks aabitsale on Maunol ka üks tähtis töö ja suur saladus….
 
“Aabitsa kukk” on Andrus Kivirähki mononäidend, mis ilmus raamatuna 2006. aastal. Eesti Draamateatris tuli „Aabitsa kukk“ lavale 2004. aastal (lavastaja Andrus Kivirähk), esietendus toimus Tartus komöödiafestivalil Lutsu Teatrimajas. Tõnu Oja mängis peategelase Mauno rolli üle kolmesaja korra ja kokku üheksa aastat.
 
„Aabitsa kukk“ on komöödia, mille mitmed tasandid puudutavad erinevaid teemasid ja probleeme, mis avatakse üsnagi ühiskonnakriitilisel viisil. Näidendi põhiteema on pisikene ja vaene inimene, kellele pidevalt ülekohut tehakse. Siiski on sellel pisikesel inimesel maailmas mille või kelle peale loota – aabitsa ja oma onu peale. Aabitsast leiab vastuse igale küsimusele. Onu jällegi toetab Maunot, öeldes talle mida teha ja kuidas elada. Nii muutub vaese inimese toimetulek elus lihtsamaks, sest oma peaga ei peagi ju ilmtingimata mõtlema.
 
Etendue pikkus 1 h 25 min (vaheajata)

Tapahtumat

Tapahtumia ei löytynyt
Osta lippu Andrus Kivirähk ''Aabitsa kukk'' SuosittuSuosittuAndrus Kivirähk ''Aabitsa kukk'' Soonlepa karjamõis, Hiiumaa
Osta lippu Andrus Kivirähk ''Aabitsa kukk'' SuosittuSuosittuAndrus Kivirähk ''Aabitsa kukk'' Jäneda Pullitalliteater
Osta lippu Andrus Kivirähk ''Aabitsa kukk'' SuosittuSuosittuAndrus Kivirähk ''Aabitsa kukk'' Kolga mõis
Osta lippu Andrus Kivirähk ''Aabitsa kukk'' SuosittuSuosittuAndrus Kivirähk ''Aabitsa kukk'' Karepa Rahvamaja
Osta lippu Andrus Kivirähk ''Aabitsa kukk'' SuosittuSuosittuAndrus Kivirähk ''Aabitsa kukk'' Kukenoosi küün, Albu, Järvamaa
Osta lippu Andrus Kivirähk ''Aabitsa kukk'' SuosittuSuosittuAndrus Kivirähk ''Aabitsa kukk'' Noarootsi teatrigaraaž (Paslepa)
Loading...
Lataa uudelleen
Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen