logo
Valitse aikaväli
Etsi kartalta
Menu

Revident (Tallinna Linnateater)

Näytä tapahtumatiedotPeitä tapahtumatiedot

Autor: Nikolai Gogol

Lavastaja: Markus Helmut Ilves

Tõlkija: Toomas Kall

Lavastaja assistent: Jan Ehrenberg

Dramaturgid: Roos Lisette Parmas ja Markus Helmut Ilves

Kunstnik: Kristjan Suits

Helikujundaja: Arbo Maran

Valguskunstnik: Rene Liivamägi

Laval: Allan Noormets, Mikk Jürjens, Simo Andre Kadastu, Külli Teetamm, Alo Kõrve, Märt Pius, Mart Toome, Kalju Orro, Andero Ermel, Jan Erik Ehrenberg, Kaspar Velberg,  Elisabet Reinsalu, Maiken Pius, Rain Simmul

„Ma kutsusin teid, härrad, et teha teile teatavaks üliebameeldiv uudis. Meile tuleb revident.“

Kolkalinnakese võimuladvik lööb ärevalt kihama, kui saabub teade, et nende asulat külastab revident pealinnast. Ja veel salajaste juhtnööridega! Ametnike hirm oma väiksemate ja suuremate patutegude ilmsikstuleku ees jõuab haripunkti, kui äkki ilmubki justkui eikusagilt välja kahtlane võõras nimega Hlestakov. Vallandub koomiline hämamismaraton, kus ühe vale otsa kuhjub teine, nii et lõpuks ei suuda seda lumepalli enam keegi peatada.

Ukraina päritolu vene kirjaniku Nikolai Gogoli (1809–1852) looming on mõjutanud olulisel määral nii vene kui ka lääne kirjandust. Kuigi Gogoli varajased, suures osas ukraina rahvapärimusest inspireeritud lühijutud pälvisid samuti tähelepanu ja kiitust, sai just satiirilisest näidendist „Revident“ tema särav läbimurre kirjandusmaailmas. Linnateatri lavale on varem toodud ka Gogoli mahukaim teos, romaan „Surnud hinged“, mis kritiseerib samuti saamahimu ja silmakirjalikkust.

Esietendus: 29. oktoober 2022

Mängukoht: Salme Kultuurikeskuse suur lava

Tapahtuman verkkosivu: https://linnateater.ee/lavastused/revident/

Tapahtumat

Tapahtumia ei löytynyt
Loading...
Lataa uudelleen
Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen