logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Detsembris tuleb taas Linnateatri festival Talveöö unenägu 2014, piletid on müügil 1. oktoobrist

Detsembris tuleb taas Linnateatri festival Talveöö unenägu 2014, piletid on müügil 1. oktoobrist

8.-13. detsembrini alapealkirja all „Tõsised mängud“ toimuva festivali kuraatoriks on seekord dramaturg-lavastaja Paavo Piik, kes on teiste hulgas festivalile kutsunud ka lavastused Rimini Protokollilt (GER) ja Jérôme Bel’ilt (FRA). Festivali piletid tulevad Piletilevi võrgustikus ja Linnateatri kassas müügile juba kolmapäeval, 1. oktoobril.

 

Festivalile on Piik valinud neli lavastust Saksamaalt, Prantsusmaalt, Soomest ja USAst, mis on mitmekülgse teatrikeelega ning samal ajal tegelevad mõne aktuaalse nähtusega, olgu selleks tehnokraatia, elu etendamisühiskonnas, naiste vabadused või mõni muu hetkel õhus olev teema. Laval mängitakse mänge, üpriski tõsiseid mänge. Kokku toimub festivalil 20 etendust ja seda nii linnaruumis, Tallinna Linnateatris kui Vene Kultuurikeskuses.

 

Teatrisõpradele hästi tuntud saksa trupi Rimini Protokoll "Remote Tallinn" on tehnoloogiline jalutuskäik läbi talvise Tallinna, mis paneb mõtisklema meie suhete üle tehnoloogiaga, samuti grupi ja indiviidi vahel. "Remote X" nime all on eksperimentaalse, sageli tehnoloogilise kallakuga teatriprojekte loov Rimini Protokoll teinud seda lavastust varem maailmalinnades nagu Berliin, Peterburg, Sao Paolo ja Viin, aga ka Bangladeshis, Baselis ja Avignonis.

 

Prantsuse koreograafi ja lavastaja Jérôme Beli "Cédric Andrieux" on sooja huumoriga jutustatud sissevaade ühe tantsija ellu. Muuhulgas saab lavastusest teada, mismoodi on elu maailmakuulsa koreograafi Merce Cunninghami tantsutrupis.

Noore soome lavastaja ja näitekirjaniku Antti Mikkola "Kuningatarleikit" ehk "Kuningannamäng" räägib kolme soome naise - pereema, tipp-poliitiku ja suusataja - tõestisündinud lood. Lavastus paneb küsima: kas naiste ja nende tehtud vigade üle mõistetakse meie ühiskonnas kohut teistmoodi kui meeste üle?

 

USA noort näitekirjanikku Julien Schwabi on võrreldud Tom Stoppardiga. Tallinnas näeb tema tekstil "Rogerandtom" põhinevat lavastust Nic Cotzilt.  „Rogerandtom“ on hea näide sellest, kuidas kaasaegne dramaturgia võib olla vaimukas, ootamatu ja mänguline, kompides reaalsuse piiri nii laval kui elus ning sundides publikut küsima, kui palju tegeleme me näitlemisega oma igapäevaelus.

 

Kõikidel festivali etendustel on tõlge eesti keelde, „Cédric Andrieux“ etendustel ka tõlge vene keelde. Kaks „Remote Tallinn“ etendust on ka inglise keeles: 11. detsembril kell 19.30 ja 13. detsembril kell 16.  

 

Rohkem infot festivali kohta leiab koduleheküljelt www.linnateater.ee/festival

 

Ühtlasi tulevad müügile novembrikuu piletid.

Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti