Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Pühapäeval tähistab NUKU teater 63. hooaja algust

NUKU teatri suur jõululavastus on jõudnud peaproovideni

NUKU teatri Ferdinandi saali lavale on kerkinud päris puudest mets, et kahe nädala pärast saaks esietenduda läbi aastasadade rändav lugu „Eesti jõulud”.

Rasmus Puuri ooperi ''Pilvede värvid'' lisaetendus 5. jaanuaril

Septembris esietendus rahvusooperis Rasmus Puuri ooper „Pilvede värvid“, mida on saatnud suur menu. Selleks, et kõik soovijad uuest ooperist osa saaksid, on tänasest müügil 5. jaanuari lisaetenduse piletid. „Pilvede värvid“ on põnev ja emotsionaalne ühe pere lugu, mis pakub meenutamist vanematele ja mõtlemisainet noorematele ning peegeldab paljude Eesti perede lugusid aastatel 1985–1991. Veel on saada mõned piletid 17. veebruari lisaetendusele ning juunikuu etendustele.

Ugala teatris esietendub maailmaklassika ''Orpheus allilmas''

Ugala teatri suures saalis jõuab laupäeval, 18. novembril publiku ette ameerika 20. sajandi klassiku Tennessee Williamsi näidend „Orpheus allilmas“, mille lavastab Endla teatri loominguline juht Ingomar Vihmar, kes pärast 15-aastast pausi on taas Viljandis lavastamas.

Kanuti Gildi SAAL viib Eesti Vabariigi sünnipäeva Düsseldorfi ja Nanterre’i

Kanuti Gildi SAAL tähistab 24.-25. novembril Eesti esimest Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ja Eesti Vabariigi 100. juubelit Düsseldorfis üritusega “Sünnipäevapidu” kohalikus kaasaegses etenduskunsti keskuses Forum Freies Theater’is ja kinomajas Filmwerkstattis. Samuti toimub sarnast laadi üritus “Week End Estonien” 15.-16. detsembril Nanterre-Amandiers Teatris Nanterre’is, Prantsusmaal.

Tartu Uus Teater pakub võimalust teha täpselt sellist teatrit nagu ise tahaksid vaadata

Tartu Uus Teater kuulutas välja konkursi, et leida oma repertuaari uusi impulsse. Konkursi eesmärgiks on tuua teatri kui piiriala juurde uusi inimesi, kes tavapäraselt teatrit ei armasta ega loo. Osalema on oodatud teatriinimesed, aga ka muude alade kunstnikud ning miks mitte ka täiesti teatrikauged inimesed, kellel on tekkinud konkreetsed ideed.

Karlova Teatris esietendub Helen Rekkori uuslavastus ''Öökuninganna''

16. novembril esietendub Karlova Teatris lavastaja Helen Rekkori käe all lavaküpseks saanud värske eesti dramaturgia, milleks on Piret Jaaksi “Öökuninganna”. Peaosas astub üles Liina Tennosaar.

Endla renoveeritud suur saal avatakse 1. detsembril.

Endla renoveeritud suur saal avatakse täpselt kuu aja pärast ehk 1. detsembril Andrus Kivirähki kirjutatud „Kaarnakivi perenaisega“, mis on üks osa Eesti vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud teatrisarjast „Sajandi lugu“. 1950ndaid aastaid interpreteeriv lavastus valmib koostöös Kuresaare Linnateatriga.

Eesti Rahvusballett toob vaatajate ette balleti ''Tramm nimega Iha''

4. novembril jõuab esmakordselt Eesti publikuni Tennessee Williamsi Pulitzeri auhinnaga pärjatud näidendi „Tramm nimega Iha“ põhinev džässisugemetega balletiversioon, mille tantsis 2012. aastal Šoti Balletis kuulsaks Eesti baleriin Eve Mutso. Peale Šoti balletti on Rahvusooper Estonia esimene, kes toob „Tramm nimega Iha“ Eesti publikuni.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Teoteatril valmib jõulukuuks uus ja põnev kogupere lavastus

Detsembris kutsub Teoteater kõiki lapsi ja lapsemeelseid osa saama uuest jõululavastusest „Kivi kotti!“

Vanemuise teatri ja STLi koostööprojekti EV100 teatrisarjas „Sajandi lugu“ ühendab veebiplatvorm Rändomoonium

Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektile “Rännakud” EV100 teatrisarjas “Sajandi lugu” on avatud veebiplatvorm Rändomoonium, mis seob lavastusi ühises teekonnas keele ja kodumaa mõtteruumis.

Tartu Uus Teater kuulutas välja ühisrahastuskampaania teatrikeskuse loomiseks

Tartu Uus Teater avas eile keset Magasini tänavat toimunud pika laua peoga oma 10. hooaja ja kuulutas välja ühisrahastuse kampaania, mille toel on eesmärgiks osta välja Lai 37 teatrihoone, milles nad hetkel rentnikuna tegutsevad. Lisaks teatrihoone välja ostmisele on plaanis luua selle maja ümber etenduskunstide keskus ehk teatrikeskus.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Muusikali “Mamma Mia!” uus hooaeg nüüd müügil!

Alates tänasest on müügil muusikali “Mamma Mia!” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad Tartus alates 30. septembrist, külalisetendused Tallinnas Nordea Kontserdimajas – 11. ja 12. novembril, 6. ja 7. jaanuaril, 7. ja 8. aprillil.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Pühapäeval tähistab NUKU teater 63. hooaja algust

31. augustil tähistab NUKU teater 63. hooaja algust koos suvelavastuse „Kapten Granti lapsed“ viimase etenduse publikuga.

Sisehooaja esimesed etendused algavad juba 2. septembrist, mil oodatakse külla kõige väiksemaid teatrisõpru – mudilasi koos vanematega ja lasteaiarühmi. Hooaja esimesel nädalal esietendub koolinoortele mõeldud lavastus „Canterville’i lossi vaim“, mida lavastab vene-soome päritolu nukulavastaja Anna Ivanova-Brašinskaja.

Pühapäeval toimuvast hooaja avamisest saavad osa kõik 560 seikluslavastuse „Kapten Granti laste“ viimasel etendusel viibivat inimest. Pooletunnise sündmuse „NUKU kolib sisse!“ ajal saab kuulda teatri hooajaplaanidest, pildistada menukate Granti-tegelastega, torti süüa ning välilava kokkupakkimisel käed külge lüüa!

Uuel hooajal toob Eestis nuku- ja visuaalteatri eest hea seisev NUKU välja seitse uuslavastust. Põhiline fookus on tänavu koolinoorte ja täiskasvanute sihtgruppidel. Märtsis jõuab noore lavastaja Sander Puki juhtimisel lavale „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal“, mis jutustab loo autistlikust teismelisest poisist, kes suudab öelda ainult tõde. Lavastus sobib noortele alates 12. eluaastast ja täiskasvanutele. Veebruaris esietendub Jaanika Juhansoni lavastatav ning Helle Laasi autobiograafilisel jutustusel „Ajarefrään“ põhinev lavastus, mis on mõeldud gümnaasiumile ja täiskasvanutele.

Jõulude eel toob NUKU teater välja kaks koguperelavastust. 30. novembril esietendub Peeter Sauteri kirjutatud „Tuhkatriinu“, mille loovad külalistena lavastaja Ingo Normet ja kunstnik Liina Unt. Muusika kirjutab lavastusele Rein Rannap. „Võlupood“, mis jõuab vaatajateni 7. detsembril, on illusioonitrikkidega visuaalteatrilavastus Herbert George Wellsi samanimelise lühijutu põhjal. Loo lavastab NUKU teatri näitlejanna Sandra Lange.

Kevadel täieneb väikelaste repertuaar Helle Laasi nukulavastusega „Kole konn ja tige kala“.

Lisaks lavastustele on NUKUs oluline osa muuseumil, mis sel hooajal tähistab oma 5. sünnipäeva. See toob muuseumisse põnevaid näitusi ning mitmeid uusi tegelusvõimalusi.

Viimaseid kordi mängitakse sel sügisel 12 aastat mängukavas olnud „Jussikese seitset sõpra“. Lavastus jätab publikuga hüvasti ringreisiga üle Eesti: etendused toimuvad Viljandis, Valgas, Põlvas ja Haapsalus. Puhkuselt tulevad aga tagasi koolieelikutele mõeldud lavastused „Isekas hiiglane“, „Vepsa muinasjutud“ ja „Kartlik jõehobu ja poiss, kes muutus tordiks“.

NUKU teatri trupist on aastasel pausil näitlejanna Kadri Kalda, teatrisse naaseb lapsehoolduspuhkuselt Laura Nõlvak.