logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Festival Kaera-Jaan

Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Festival Kaera-Jaan

Vooremäe

R 31. mai 2024 | 14:00 - P 02. juuni 2024 | 18:00

Festival Kaera-Jaan on maastiku-, kogukonna- ja pärandkultuuri festival Kastre vallas Vooremäel. Peresõbralikku looduskeskkonda sünnib maagiline maastikuskulptuuride rada koos laada, teemanäituse ja üllatusesinejatega. Rajal lavastub aasta jooksul sündinud kogukonnaetendus ja kerkib laste põhumaailm.

Vooremäest kõneldakse, et seal on kunagi linn olnud, kuid see vajunud maa alla. Maikuus kerkib linn üheks nädalavahetuseks Vooremäele uuesti: pulbitsevasse laadamellu, maagilisele õle- ja puuskulptuuride rajale, rännaklavastuse kehastusse. Piirkonnast pärit ja rahvalaulus kuulsaks lauldud Lääniste sepa Kaera-Jaani tähistuseks on ürituse läbivaks teemaks õled - õlgedest valmib publiku istumisala, kohvikute alad ning lastele mõeldud seikluslik põhumaailm. Õled saavad töövahendiks ka kunstnikele, kes meisterdavad Järvseljas ja Vooremäel loodussõbralikke puu- ja õleskulptuure, millest sirgub Vooremäele skulptuuride rada. Rajal etendub festivali jooksul kogukonnateatri lavastus, eriline maastiku- ja etenduskunsti rännak, mida ilmestavad vallaelanike poolt ette valmistatud etteasted ning põnevad külalisesinejad. Etendus valmib Kastre valla ja Läti kompanii Initium koostöös, Kaera-Jaani teemanäitus Tantsupeomuuseumi abil ning kunstnikeprogrammi juhib skulptor Elo Liiv.

Tegemist on festivalialale ja skulptuuride rajale pääsemise piletiga. Etenduse pileteid müüakse eraldi.

Projekti korraldab Kastre valla haridus- ja kultuuriosakond ning see on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Toetajad ja põhiparnerid: SA Tartu 2024, Kultuurkapital, Fonds Initium, Järvselja Õppe- ja Katsemetskond, Vooremäe terviserajad, MTÜ Tantsupeomuuseum.

Festivali üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti