logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Ballett ''Pähklipureja''

R 20.12.2024 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
46.10 - 84.10
BALLETT „PÄHKLIPUREJA“
muinasjutu „Pähklipureja ja hiirekuningas“ motiividel
Pjotr Iljitš Tšaikovski muusika
 
19. detsembril kell 19.00 Vanemuise Kontserdimajas
20. detsembril kell 19.00 Alexela Kontserdimajas
 

Jõulupeol saab noor Marie oma onult kingituseks Pähklipureja. Samal ööl ärkab mänguasi võlujõul ellu ja Mariet ootab ees fantastiline seiklus, mille käigus ta kohtub muinasjututegelastega, võitleb hiirte armee vastu ja aitab Pähklipurejal võita kurja hiirekuningat. Lõpuks muutub Pähklipureja võluvaks printsiks ja Marie viib ta võlukuningriiki, kus nad kohtuvad haldjatega ja osalevad võitja auks korraldataval tantsupeol.

„Pähklipureja“ on P. I. Tšaikovski muusikale loodud ballett, mis põhineb saksa kirjaniku E. T. A. Hoffmanni muinasjutul „Pähklipureja ja hiirekuningas“.

Lugu noorest Mariest ei ole kahesaja aasta jooksul vananenud, sest selles on ühendatud keerukas süžee ning fantaasia ja võlukunsti, draama, seikluste ja romantika elemendid. See teeb selle atraktiivseks nii lastele kui ka täiskasvanutele.

„Pähklipureja“ kätkeb endas sügavaid sümboolseid aspekte, mida iga inimene tajub erinevalt. Unistused, võluvägi, võit kurjuse üle ja armastuse võit –  need teemad on alati asjakohased ja arusaadavad erinevatele põlvkondadele. Nii lapsed kui täiskasvanud tahavad uskuda muinasjuttudesse, et rasketel eluperioodidel leida tuge ajatutest sümbolitest.

Pjotr Iljitš Tšaikovski lõi balleti „Pähklipureja“ 1891. aastal koostöös Marius Petipaga, kes töötas välja E.T.A. Hoffmanni muinasjutul põhineva stsenaariumi.

Tšaikovski pööras muusikat luues erilist tähelepanu individuaalsetele muusikalistele teemadele, mis väljendaksid tegelaste meeleolu. Helilooja kasutas erinevaid muusikastiile ja žanre, sealhulgas valsse, mazurkasid, polkasid, idamaiseid ja rahvalikke motiive.

Kõik „Pähklipureja“ etendused on säravad, kaunite dekoratsioonide ja kostüümidega. Autorid, kunstnikud, koreograafid ja lavastajad on viinud võlumaailma loomisel ellu oma kõige julgemad ideed. Ja Pjotr Tšaikovski muusika loob suurepäraselt muinasjutulise atmosfääri.

Lapsevanemad, meenutades oma vaimustavaid lapsepõlvemälestusi, toovad oma lapsed teatrisse, et üheskoos jõulupühade ajal etendust nautida...

Kutsume Tallinna ja Tartu publikut sukelduma jõulude ja võluväe lummusse.

Näete Pähklipureja uut versiooni, milles autorid on otsustanud kõrvale kalduda klassikalise etenduse tavapärastest kaanonitest. Balleti koreograafia sisaldab fragmente modern-, karakter- ja isegi tänavatantsust. Autorid ei kõhkle mõtlemast laialt ja kasutavad kõike kaasaegse koreograafia pakutavat.

Dekoratsioonide ja rekvisiitide loomisel osalesid juhtivad teatrikunstnikud ja -kujundajad. Kujunduses on kasutatud eriefekte, videoprojektsiooni elemente ja moodsaid valgustehnikaid.

Autorid lubavad publikule unustamatute muljetega õhtut ning tõelist jõuluime ja -maagiat, kus reaalsus käib käsikäes võluväega ja tavalised asjad muutuvad millekski fantastiliseks!

2017. aastal asutati Kiievis Ukraina klassikalise balleti trupp, mille missiooniks on tutvustada maailma lavadel parimaid Ukraina tantsijaid. Selle aja jooksul on trupp andnud umbes 900 etendust enam kui 20 riigis üle maailma! Esimest korda tutvustab Ukraina Klassikaline Ballett oma kunsti Tallinna publikule.

 

pureja24 20.12.24 Tallinn

Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Ballett ''Pähklipureja'' R 20.12.2024 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn 46.10 - 84.10
Üritus Ballett ''Pähklipureja''
Kuupäev / Kell R 20.12.2024 19:00
Toimumiskoht Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hind 46.10 - 84.10
Hinnainfo
Pileti nominaalhindadele lisandub agenditasu väärtuses 2,70 € - 7,40 €
 
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab üritus. Vaheaeg 30 minutit
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
21:10 Orienteeruv lõpp


ÜRITUSTE LISAINFO
• Vanusepiirangut ei ole
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
• I rõdu 1. ja 2. rea ning II rõdu 1. rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire
•Tellige kohvilaud ette: https://kontserdimaja.ee/telli-ette/
Ostes pileti, kohustun täitma toimumiskoha sisekorra eeskirju. Tutvu nendega siit.

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 1.00€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.
Toimumiskoht
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Ürituse korraldaja
Na & Ta Grupp OÜ
Künnapuu 61-2 Tallinn Harjumaa
+372 5574587
miristina.nata@gmail.com
reg.nr: 12664917
Üritus Ballett ''Pähklipureja''
Kuupäev / Kell R 20.12.2024 19:00
Toimumiskoht Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hind 46.10 - 84.10
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Prime Orchestra. Dance Symphony 80s-90s Prime Orchestra. Dance Symphony 80s-90s Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Osta pilet The Great Gatsby Ballet The Great Gatsby Ballet Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Osta pilet Gruusia Kuninglik Rahvusballett ''Gruusia tuli'' Gruusia Kuninglik Rahvusballett ''Gruusia tuli'' Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti