logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Ballett 'Pähklipureja'

N 19.12.2024 19:00
Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
39.70 - 72.20

BALLETT „PÄHKLIPUREJA“
muinasjutu „Pähklipureja ja hiirekuningas“ motiividel

Pjotr Iljitš Tšaikovski muusika

19. detsembril kell 19.00 Tartu Kontserdimajas

20. detsembril kell 19.00 Alexela Kontserdimajas

Jõulupeol saab noor Marie oma onult kingituseks Pähklipureja. Samal ööl ärkab mänguasi võlujõul ellu ja Mariet ootab ees fantastiline seiklus, mille käigus ta kohtub muinasjututegelastega, võitleb hiirte armee vastu ja aitab Pähklipurejal võita kurja hiirekuningat. Lõpuks muutub Pähklipureja võluvaks printsiks ja Marie viib ta võlukuningriiki, kus nad kohtuvad haldjatega ja osalevad võitja auks korraldataval tantsupeol.

„Pähklipureja“ on P. I. Tšaikovski muusikale loodud ballett, mis põhineb saksa kirjaniku E. T. A. Hoffmanni muinasjutul „Pähklipureja ja hiirekuningas“.

Lugu noorest Mariest ei ole kahesaja aasta jooksul vananenud, sest selles on ühendatud keerukas süžee ning fantaasia ja võlukunsti, draama, seikluste ja romantika elemendid. See teeb selle atraktiivseks nii lastele kui ka täiskasvanutele.

„Pähklipureja“ kätkeb endas sügavaid sümboolseid aspekte, mida iga inimene tajub erinevalt. Unistused, võluvägi, võit kurjuse üle ja armastuse võit –  need teemad on alati asjakohased ja arusaadavad erinevatele põlvkondadele. Nii lapsed kui täiskasvanud tahavad uskuda muinasjuttudesse, et rasketel eluperioodidel leida tuge ajatutest sümbolitest.

Pjotr Iljitš Tšaikovski lõi balleti „Pähklipureja“ 1891. aastal koostöös Marius Petipaga, kes töötas välja E.T.A. Hoffmanni muinasjutul põhineva stsenaariumi.

Tšaikovski pööras muusikat luues erilist tähelepanu individuaalsetele muusikalistele teemadele, mis väljendaksid tegelaste meeleolu. Helilooja kasutas erinevaid muusikastiile ja žanre, sealhulgas valsse, mazurkasid, polkasid, idamaiseid ja rahvalikke motiive.

Kõik „Pähklipureja“ etendused on säravad, kaunite dekoratsioonide ja kostüümidega. Autorid, kunstnikud, koreograafid ja lavastajad on viinud võlumaailma loomisel ellu oma kõige julgemad ideed. Ja Pjotr Tšaikovski muusika loob suurepäraselt muinasjutulise atmosfääri.

Lapsevanemad, meenutades oma vaimustavaid lapsepõlvemälestusi, toovad oma lapsed teatrisse, et üheskoos jõulupühade ajal etendust nautida...

Kutsume Tallinna ja Tartu publikut sukelduma jõulude ja võluväe lummusse.

Näete Pähklipureja uut versiooni, milles autorid on otsustanud kõrvale kalduda klassikalise etenduse tavapärastest kaanonitest. Balleti koreograafia sisaldab fragmente modern-, karakter- ja isegi tänavatantsust. Autorid ei kõhkle mõtlemast laialt ja kasutavad kõike kaasaegse koreograafia pakutavat.

Dekoratsioonide ja rekvisiitide loomisel osalesid juhtivad teatrikunstnikud ja -kujundajad. Kujunduses on kasutatud eriefekte, videoprojektsiooni elemente ja moodsaid valgustehnikaid.

Autorid lubavad publikule unustamatute muljetega õhtut ning tõelist jõuluime ja -maagiat, kus reaalsus käib käsikäes võluväega ja tavalised asjad muutuvad millekski fantastiliseks!

 

pureja24 19.12.24 Tartu
Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Ballett 'Pähklipureja' N 19.12.2024 19:00 Vanemuise Kontserdimaja, Tartu 39.70 - 72.20
Üritus Ballett 'Pähklipureja'
Kuupäev / Kell N 19.12.2024 19:00
Toimumiskoht Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
Hind 39.70 - 72.20
Hinnainfo
NB! Nominaalhindadele lisanduvad agenditasud vahemikus 3,20 € kuni 5,70 €
Piletite hinnad 35 € kuni 65 € 
 
Vanusepiirang 5+
Sissepääs avatakse kell 18:00
Etendus kestab 2 tundi, vaheajaga
Korraldaja jätab endale õiguse muuta esinejate koosseisu.
Toimumiskoht
Ürituse korraldaja
M & Paleus OÜ
Künnapuu tn 61-2 Tallinn 12011 Harjumaa
+372 5574587
miristina.nata@gmail.com
reg.nr: 10194465
Üritus Ballett 'Pähklipureja'
Kuupäev / Kell N 19.12.2024 19:00
Toimumiskoht Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
Hind 39.70 - 72.20
Samas toimumiskohas
Osta pilet Tallinn Ballet Gala Junior Tallinn Ballet Gala Junior Vanemuise Kontserdimaja
Osta pilet Vanemuise sümfooniaorkestri hooaja avakontsert Vanemuise sümfooniaorkestri hooaja avakontsert Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
Osta pilet Dancing Glass. Tants. Muusika. Video Dancing Glass. Tants. Muusika. Video Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
Osta pilet ''Laulgem kaasa - REET LINNA 80''. Reet Linna, Karl-Erik Taukar, Reket, Nele-Liis Vaiksoo, Robert Linna, Noorkuu jt. ''Laulgem kaasa - REET LINNA 80''. Reet Linna, Karl-Erik Taukar, Reket, Nele-Liis Vaiksoo, Robert Linna, Noorkuu jt. Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti