logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Soome-ugri päevad / Finno-Ugric Days

R 14.6.2024 12:00 - L 15.6.2024 21:30
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Soome-ugri päevad toovad Eestisse Pariisi Orkestri Koori kontserdi „Unustatud rahvad“. Teemapäevad pööravad tähelepanu meie hõimukaaslastele, kes on poliitiliste vastasseisude ajal vajunud tänamatult unustusse.

Kahepäevane soome-ugri põlisrahvaste loomingule ja pärandile pühendatud sündmus toob 14.–15. juuniks Eesti Rahva Muuseumisse mitmekesise kultuuriprogrammi. Kavva mahub Fenno-Ugria Asutuse korraldatud akadeemiline konverents ja juba hinnatud traditsiooniga FUFF (Finno-Ugric Film Festival), mille raames saab osaleda põnevates temaatilistes töötubades. Kulminatsioon jõuab kätte 15. juunil algusega kell 20, kui ERMis astub üles Pariisi Orkestri Koor, et esitada Ingrid Männi dirigeerimisel kontsert „Unustatud rahvad” Veljo Tormise muusikaga. 

Euroopa  kultuuripealinn Tartu 2024 loovkontseptsioon Ellujäämise Kunstid loodi sooviga jagada teadmisi, väärtusi ja kogemusi, mis aitaksid meil tulevikus elada väärtuslikumat elu. Me ei tohiks unustada sugulasrahvaid, kellel pole ajalooliste keerdkäikude tõttu olnud võimalust nautida kestvat omariiklust. Sündmus tõotab kõnetada kõiki kultuurihuvilisi, kes väärtustavad pärimuskultuuri ja koorimuusikat. Soome-ugri päevad näitavad, et tulevik ei pea olema lootusetu. Kogume koos väge oma ürgsetest juurest, jagame filmi- ning mõtteelamusi ning laseme Tormise muusikal viia vaimu rändama.

Täpsema info ligipääsetavuse kohta avaldame hiljemalt kuu aega enne sündmuse toimumist Tartu 2024 kodulehel.

Ürituse koduleht: http://www.tartu2024.ee

Festivali üritused

Üritusi ei leitud
Tasuta Kadunud rahvad / Lost nations TasutaTasutaKadunud rahvad / Lost nations - Eesti Rahva Muuseum, Tartu
Tasuta Fenno-Ugria seminar TasutaTasutaFenno-Ugria seminar Eesti Rahva Muuseum, Tartu
Osta pilet ''Unustatud rahvad'' V. Tormis / Chœur de l'Orchestre de Paris (dir Ingrid Mänd) ''Unustatud rahvad'' V. Tormis / Chœur de l'Orchestre de Paris (dir Ingrid Mänd) Eesti Rahva Muuseum, Tartu
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti