logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Shiro Takatani & Dumb Type ''Tangent''

Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ja Kanuti Gildi SAAL esitlevad uhkusega Shiro Takatani uue lavateose Euroopa esietendust, millega tähistatakse maailmakuulsa legendaarse multidistsiplinaarse kunstikollektiivi Dumb Type 40. aastapäeva.

„Tangent“ on esimene Shiro Takatani sooloartistina loodud etenduskunsti teos pärast 2015. aasta teost „ST/LL“. Uus teos käsitleb liminaalse ruumi temaatikat: tavalisuses peituvat erilisust ja kummalist ala, kus eksisteerivad samaaegselt kaks vastandlikku elementi. Tegemist on rahuliku, ilusa ja dramaatilise lavateosega, mis, olles juurdunud kunsti, teaduse ja tehnoloogia vastastikustesse seostesse, ületab leidlikult piiri visuaalkunsti ja etenduskunstide vahel.

Jaapani meediakunstnik Shiro Takatani on kogunud etenduskunstide areenil tuntust uute võimaluste katsetajana. Ta on 1984. aastal tegevust alustanud legendaarse jaapani kunstikollektiivi Dumb Type kaasasutaja ja tuumikliige. Alates 1995. aastast on ta Dumb Type’i loovjuht ja alates 1998. aastast on ta teinud ka aktiivset soolokarjääri.

Kollektiivi Dumb Type teoseid on eksponeeritud ja esitatud mainekates paikades kõikjal maailmas, näiteks Tokyo Metropolitani fotograafiamuuseumis, Lyoni kaasaegse kunsti muuseumis, Pompidou keskuses ja New Yorgi moodsa kunsti muuseumis (MoMA). 2022. aastal esindas Dumb Type 59. Veneetsia biennaalil Jaapanit.
Takatani on loonud mitmeid installatsioone ning seni on ta loonud ja lavastanud ka kolm teatri- ja tantsuetendust: „La chambre claire“ (2008), „CHROMA“ (2012) ja „ST/LL“ (2015). Teiste hulgas on ta teinud koostööd jaapani helilooja Ryuichi Sakamoto ning Jaapani silmapaistvaima heli- ja visuaalkunstniku Ryoji Ikedaga.
Esimest ja siiani viimast korda andis Dumb Type etendusi Eestis kui Kanuti Gildi SAALi kutsel esitati lavastust „Voyage“ 2003.aastal samuti Vanemuise teatris.

Kunstiline juht: Shiro Takatani
Etendaja: Miyu Hosoi
Projektiliikmed: Ken Furudate, Satoshi Hama, Miyu Hosoi, Koichi Shiraishi, Takuya Minami
Valguskujundaja: Yukiko Yoshimoto
Lavajuht: Nobuaki Oshika
Tehnikud: Takuro Iwata, Yuya Ito
Management: Yoko Takatani [Dumb Type Office Ltd.]

Muusika: Ryuichi Sakamoto
Erilised tänud: KAB America Inc. (Norika Sora, Alec Fellman), Kab Inc. (Mai Yuda)

Kostüümid: TARO HORIUCHI Inc.
Tehniline tugi: Kanta Horio [Ponoor Experiments inc.]
CG Production Cooperation: Hokuto Fukuoka [Himawari Studio Co., Ltd]

Produktsioon: ROHM Theatre Kyoto
Kaasprodukstioon: La Biennale di Venezia; Kanuti Gildi SAAL, Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 toetusel
CG produkstiooni koostöö: Hokuto Fukuoka [Himawari Studio Co., Ltd]
Toetaja: The Japan Foundation

Maailma esietendus: 9.02.2024 ROHM Theatre Kyoto
Euroopa esietendused: 4/5.06.2024 Vanemuise teater / Tartu2024

Üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti