logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Aigu Om!

L 20.7.2024 19:00
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Aigu Om tähendab – aega on, võta aega! See võrokeste tunnuslauseks kujunenud mõte on festivali kandev sõnum, mis innustab oma publikut aeglasemale ja looduslähemasele elule. Võrumaal toimuv festival Aigu Om seob ühte muusika, metsa ja sõna. Aigu Om õpitoad, mõtõlused, kontserdid ja retked pakuvad võimaluse saada osa kohalikust rikkast pärimuskultuurist, siinsete inimeste teadmistest ja lugudest ning Võrumaa lummavast loodusest.

2024. aasta saab olema eriline, sest toimub Aigu Om jaapani eri. Programmi keskmes on kaks kauget, ent tunnetuslikult sarnast kultuuriruumi – Eesti ja Jaapan. Külla tulevad töökad ja samas looduslembelised jaapanlased, kellega koos otsitakse salapäraseid sidemeid Eesti ja Jaapani vahel ning viise, kuidas eri kultuurides end maandada ning looduslähedasemat elu kogeda. Nii jõuavad 2024. aastal Aigu Om-ile metsapraktikud, puuteadlased, muusikud ja produtsendid Jaapanist. Nautida saab kahe riigi tõelisi kultuuripärleid metsa mõtestamise praktikatest suitsusaunani ning uudistada ka kahe kultuuriruumi esindajate ühist loomingut. Esmaettekandele tuleb jaapani-eesti koostöös sündinud muusikateos ja Võrumaa looduses kohtuvad kahe maa metsamõtlejad.

Festivali toimumispaigaks on 2024. aastal Võrumaa erinevad vallad – tegevusi jagub nii Rõuge, Võru kui Antsla valda. Hundiallika keskuses saab proovida kätt toidusalu loomisel või ravimtaimede kogumisel. Toidukultuuris otsitakse jaapani ja eesti köögi põnevaid kokkupuutepunkte. Lisanduvad Aigu Om traditsioonilised tegevused nagu arhailise kalapüügiriistaga kuurits kalapüük Viitina järvel, välikino, kodukohvikud ning kohalike käsitöömeistrite töötoad. Sauna peab ka saama ning terve festivali jooksul saab broneerida endale käigu ehedasse Võrumaa suitsusauna, mille traditsioon on kantud UNESCO maailmapärandissse. Muidugi ei puudu kavast ka Aigu Om-ile kuulsust toonud molutamine – viljaka mittemidagi-tegemise kunst on kavasse lausa sisse planeeritud.

Aigu Om on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Üles astuvad: metsamehed Yutaka Miura (JP), Daizaburo Sakamoto (JP), Kou Koiwa (JP), Valdur Mikita (EST), Ants Tammik (EST), muusikud Ryota Nozaki (aka Jazztronik), Arata Kotaro Saito (JP), Arata Inoue (JP), Mari Kalkun (EST) jpt

Üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti