Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Lennusadama kailt stardib viie päeva pärast NUKU teatri ümbermaailmareis

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Lennusadama kailt stardib viie päeva pärast NUKU teatri ümbermaailmareis

Sel laupäeval, 9. augustil, esietendub NUKU teatri suvine vabaõhulavastus „Kapten Granti lapsed“, mida mängitakse augusti lõpuni Tallinnas, Meremuuseumi Lennusadama kail.

 

Lavastaja Vahur Keller sõnab: „Lavastuse pealiin räägib minu jaoks eelkõige avatusest ja ennastsalgavast pühendumisest humanismi ideele. Kangelaste absoluutsest usust, et iga inimene on väärtus ja teise inimese päästmine võib saada eesmärgiks, mille nimel tasub kõhklemata kas või enda elu ohtu seada.“

 

Esietenduse eel toimuvad igapäevased proovid spetsiaalselt etendusteks ehitatud laval Suure Tõllu ees ja peal. Lennusadama kaile on loodud lausa väike rand, kus elustuvad katsumusterohked seiklused Šotimaal, Patagoonias, Austraalias ja Uus-Meremaal, aga ka saladuslikul Tabori saarel. Lavakujunduse on loonud Jaanus Laagriküll, kostüümid NUKU teatri peakunstnik Britt Urbla Keller.

 

Lavavõitluse on seadnud Indrek Sammul (Eesti Draamateater), lavalise liikumise Renate Valme ning originaalmuusika Liina Kullerkupp. Lavastusse on kaasatud 39 osatäitjat, üks vapper hobune ning sel aastal oma 100. sünnipäeva tähistav jäämurdja Suur Tõll. Kokku näeb laval ligi 150 erinevat tegelast.

 

Peaosi, kapten Granti tütart Maryt ning poega Robertit mängivad vaheldumisi Lisa Marie Silbaum ja Teele Kaljuvee-O’Brock ning Märten Männiste ja Keijo-Johann Norden. Noored valiti välja konkursil, kus osales sadu poisse ja tüdrukuid. Lisaks teevad kaasa Lee Trei, Anti Kobin, Mihkel Tikerpalu, Riho Rosberg, Andres Roosileht, Mart Müürisepp jt NUKU trupi näitlejad ning Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunstitudengid.

Lavastust mängitakse 9.–31. augustini. Sellesse aega jääb ka üks romaani tähtpäevi – nimelt 25. augustil 150 aastat tagasi alustas reisiseltskond Glasgow’ sadamast kapten Granti otsimist!

 

Etendus on kahes vaatuses ning kestab koos vaheajaga orienteeruvalt 3 tundi. Juba on välja müüdud kaks etendust, ülejäänud 16 etendusele on veel kohti saada. Piletid hinnaga 20 eurot on müügil Piletilevi müügikohtades üle Eesti ning NUKU teatri ja Lennusadama kassas. Vabade kohtade olemasolul on piletid võimalik osta ka tund enne etenduse algust kohapealt. 

 

Piletid Piletilevist!