Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Lennusadama kailt stardib viie päeva pärast NUKU teatri ümbermaailmareis

Endla Teatris esietendub seikluslik lastelavastus 'Doktor Dolittle'

Mõned aastad tagasi ääretult populaarse „Peeter Paan ja valge lind Wendy“ lavastanud Oleg Titov on taas Endla Teatris, et tuua lavale Hugh Loftingi jutustustel põhinev seikluslik lastelavastus „Doktor Dolittle“, mis sobib kogu perele. Lavastus esietendub sel kolmapäeval, 12. detsembril. 

Detsembrikuus toimetavad Ugala teatri laval pingviinid, tuvist rääkimata

Jõulukuul, 10. detsembril esietendub Ugala teatris muusikaline koguperelavastus „Kohtume kell 8 Noa laeval“. Publik saab osa kolme pingviinist sõbra lumistest seiklustest Antarktikas.

Endla Teater toob välja Jarek Kasari muusikali ''Oliver Twist''

Tänasest on müügil Endla Teatri uhiuue muusikali „Oliver Twist“ piletid. 9. märtsil esietenduva „Oliver Twisti“ lavastaja ja dramatiseerija on Peep Maasik, helilooja Jarek Kasar ning laulusõnade autorid Jarek Kasar ja Olavi Ruitlane.

28. novembril esietendub VAT Teatris Lauri Saatpalu monolavastus 'Südame sosin'

Ideaalses maailmas on inimesel südametunnistus, südamehääl ja südameasjad. Süda avatakse vähestele, sest süda peidab endas inimhinge suurimaid saladusi. Süda on inimesele eluliselt vajalik.

Suvelavastuse 'Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola' 2019. aasta piletid nüüd müügil

Koidula aias etenduvat õpetlikku lustimängu mängitakse kolmandat ja sedakorda ka viimast suve. Ja kui eelnevad aastad on meile midagi õpetanud, siis seda, et huvilistel maksab piletite hankimisega kiirustada.

Ugalas esietendub Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile pühendatud 'Meistrite liiga'

Ugalas jõuab sel laupäeval, 17. novembril publiku ette eluline komöödia „Meistrite liiga“, mille hinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk kirjutas just peaosatäitjatele, Ugala teatri vanameistritele Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile. Lisaks neile astuvad lavale Vallo Kirs, Triinu Meriste, Jaana Kena ning külalisena teeb kaasa Elina Reinold.

NUKU teatris algasid jõululavastuse 'Elias maa pealt' proovid

Eile, 4. oktoobril algasid NUKU teatris jõululavastuse „Elias maa pealt” proovid. Tegemist on eesti ühe omanäolisema noore lavastaja Helen Rekkori esimese tööga NUKU teatris.

Ugalas esietenduv tavapäratu armastuslugu laseb näitlejatel särada

Ugala teatri 99. hooaja teise uuslavastusena jõuab laupäeval, 6. oktoobril publiku ette briti näitekirjaniku Nick Payne’i auhinnatud draama „Tähtede seis“, mille keskmes on kahe inimese, Marianne ja Rolandi, suhete-tulevärk.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Lennusadama kailt stardib viie päeva pärast NUKU teatri ümbermaailmareis

Sel laupäeval, 9. augustil, esietendub NUKU teatri suvine vabaõhulavastus „Kapten Granti lapsed“, mida mängitakse augusti lõpuni Tallinnas, Meremuuseumi Lennusadama kail.

 

Lavastaja Vahur Keller sõnab: „Lavastuse pealiin räägib minu jaoks eelkõige avatusest ja ennastsalgavast pühendumisest humanismi ideele. Kangelaste absoluutsest usust, et iga inimene on väärtus ja teise inimese päästmine võib saada eesmärgiks, mille nimel tasub kõhklemata kas või enda elu ohtu seada.“

 

Esietenduse eel toimuvad igapäevased proovid spetsiaalselt etendusteks ehitatud laval Suure Tõllu ees ja peal. Lennusadama kaile on loodud lausa väike rand, kus elustuvad katsumusterohked seiklused Šotimaal, Patagoonias, Austraalias ja Uus-Meremaal, aga ka saladuslikul Tabori saarel. Lavakujunduse on loonud Jaanus Laagriküll, kostüümid NUKU teatri peakunstnik Britt Urbla Keller.

 

Lavavõitluse on seadnud Indrek Sammul (Eesti Draamateater), lavalise liikumise Renate Valme ning originaalmuusika Liina Kullerkupp. Lavastusse on kaasatud 39 osatäitjat, üks vapper hobune ning sel aastal oma 100. sünnipäeva tähistav jäämurdja Suur Tõll. Kokku näeb laval ligi 150 erinevat tegelast.

 

Peaosi, kapten Granti tütart Maryt ning poega Robertit mängivad vaheldumisi Lisa Marie Silbaum ja Teele Kaljuvee-O’Brock ning Märten Männiste ja Keijo-Johann Norden. Noored valiti välja konkursil, kus osales sadu poisse ja tüdrukuid. Lisaks teevad kaasa Lee Trei, Anti Kobin, Mihkel Tikerpalu, Riho Rosberg, Andres Roosileht, Mart Müürisepp jt NUKU trupi näitlejad ning Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunstitudengid.

Lavastust mängitakse 9.–31. augustini. Sellesse aega jääb ka üks romaani tähtpäevi – nimelt 25. augustil 150 aastat tagasi alustas reisiseltskond Glasgow’ sadamast kapten Granti otsimist!

 

Etendus on kahes vaatuses ning kestab koos vaheajaga orienteeruvalt 3 tundi. Juba on välja müüdud kaks etendust, ülejäänud 16 etendusele on veel kohti saada. Piletid hinnaga 20 eurot on müügil Piletilevi müügikohtades üle Eesti ning NUKU teatri ja Lennusadama kassas. Vabade kohtade olemasolul on piletid võimalik osta ka tund enne etenduse algust kohapealt. 

 

Piletid Piletilevist!