Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Muusikaline müsteerium Mehis Heinsaare teoste ainetel jõuab lavale

Täna algavad NUKU teatris Aare Toikka lavastajakäe all muusikalise müsteeriumi „Mees, kes ei teinud mitte midagi” proovid. Mehis Heinsaare maagilisest realismist inspireeritud lavastuse on instseneerinud Aare Toikka ning laulud ja laulutekstid kirjutanud Lauri Saatpalu. Arranžeeringud ning kogu muusikalise kujunduse loob Paul Daniel.


"Oleme lavastuse mõtet küpsetanud viis aastat ninh julgen väita, et selle ajaga on meist Aarega saanud "kõige rohkem Heinsaart lugenud inimesed maailmas" ütleb Saatpalu.


Lavastuse visuaalse maailma loob teatrikunstnik Rosita Raud. „Kuigi võiks arvata, et tegemist on folkloorse looga, see nii kindlasti ei ole. See on külaelu 21. sajandil, segatuna mütoloogiaga,” kirjeldab Raud lavakujundust esitledes. Lavakujunduse loomiseks kasutatakse ka kümneid kartulikorve. Teater võtab hea meelega vastu katkiseid või terveid korve, et need lavakujunduse tarbeks ümber töödelda.


Etenduse helipildi loob laval "siin ja praegu" bänd, mis koosneb eesti tipp- jazzmuusikutest ­- Tanel Ruben, Madis Muul, Marti Tärn, Paul Daniel.

„Mees, kes ei teinud mitte midagi” jutustab loo ühest külast, kus inimesed on töökad ja tublid ning elu rahulik, kuniks külla ilmub võõras, kes mitte midagi ei tee, kuid sellele vaatamata õnnelik on. Kuidas on see võimalik? Kes ta on ja mida ta tahab? Milliseid saladusi ta endas peidab?

Suvelavastuse peaosades on eelmisel kevadel lavakunstikooli lõpetanud näitlejanna Lauli Otsar (Kuressaare Linnateater) ning NUKU teatri näitleja Mart Müürisepp. Teistes rollides on Lauri Saatpalu, Taavi Tõnisson, Laura Nõlvak, Liivika Hanstin, Anti Kobin, Mihkel Vendel, Ester Kuntu või Getter Meresmaa.

Lavastus esietendub 2. juulil ning seda mängitakse kuni 16. juulini ja augusti viimasel nädalal NUKU teatri Ferdinandi saalis. Lavastus on mõeldud täiskasvanutele ja noortele, kel vanust rohkem kui 14. aastat. Maikuus kehtib piletitele soodushind 22 eurot, nelja pileti korraga ostmise puhul on piletihind 18 eurot.