Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Kanuti Gildi SAALis esietendub lavastus terrorismihirmust

21. märtsil esietendub Kanuti Gildi SAALis Üüve-Lydia Toompere, Siim Tõniste ja Piret Jaaksi lavastus “Plaan T”. Lavastus on ainest saanud dokumentaalsest materjalist, mille jaoks lavastajad Üüve-Lydia Toompere ja Siim Tõniste ning dramaturg Piret Jaaks viisid möödunud aasta sügisel läbi uurimuse terrorismihirmust tänapäeva Eesti inimeste seas.

Teatrisari ''Sajandi lugu'' jõuab Vaba Lava ja NUKU eestvedamisel kaheksakümnendatesse

22. märtsil esietendub EV100 teatrisarja „Sajandi lugu” järgmine kümnendilavastus, milleks on NUKU ja Vaba Lava „Enne meid oli veeuputus” 1980. aastatest. Oma esimese lavastajatööga debüteerivad teatris Jaak Kilmi ja Kiur Aarma.

Endla Teatris esietendub Ivan Võrõpajevi ''DreamWorks''

3. märtsil 2018 kell 19.00 esietendub Endla Suures saalis vene näitekirjaniku Ivan Võrõpajevi muinasjutt armastusest, sõprusest ja surmast „DreamWorks“.

Urmas Vadi toob Tartu Uues Teatris välja lavastuse ''“Emmanuelle'i jälgedes. Ahistamise ABC''

17. märtsil esietendub Tartu Uues Teatris Urmas Vadi autorilavastus “Emmanuelle’i jälgedes. Ahistamise ABC”. Laval Maarja Jakobson, Helgur Rosenthal ja Peeter Rästas (Rakvere Teater). Lavastuse kunstnik on Laura Pählapuu ning valguskunstnik Priidu Adlas.

NUKU teatris esietendub lavastus väikelapse kasvamisest

25. veebruaril esietendub NUKU teatris väikelastele mõeldud lavastus „Päris mäng”, mille autor ja lavastaja on NUKU teatriga sügisel liitunud Leino Rei. „Päris mängu” peategelane on poisipõnn, kelle noored vanemad viivad hoida vanaisale, puutöökotta. Ootamatu olukord kõigile, aga kui vanaisa kord oma mängumootori käima saab, võib kõike juhtuda! Tema puutöökojas ärkavad ellu puuhaamer, liigendjoonlaud, vinkel, höövel ja kõiksugu muud tööriistad. Need õpetavad lapsele, kuidas pöörata, roomata, seista ja astuda.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Vanemuise teatri ja STLi koostööprojekti EV100 teatrisarjas „Sajandi lugu“ ühendab veebiplatvorm Rändomoonium

Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektile “Rännakud” EV100 teatrisarjas “Sajandi lugu” on avatud veebiplatvorm Rändomoonium, mis seob lavastusi ühises teekonnas keele ja kodumaa mõtteruumis.

Tartu Uus Teater kuulutas välja ühisrahastuskampaania teatrikeskuse loomiseks

Tartu Uus Teater avas eile keset Magasini tänavat toimunud pika laua peoga oma 10. hooaja ja kuulutas välja ühisrahastuse kampaania, mille toel on eesmärgiks osta välja Lai 37 teatrihoone, milles nad hetkel rentnikuna tegutsevad. Lisaks teatrihoone välja ostmisele on plaanis luua selle maja ümber etenduskunstide keskus ehk teatrikeskus.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Muusikali “Mamma Mia!” uus hooaeg nüüd müügil!

Alates tänasest on müügil muusikali “Mamma Mia!” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad Tartus alates 30. septembrist, külalisetendused Tallinnas Nordea Kontserdimajas – 11. ja 12. novembril, 6. ja 7. jaanuaril, 7. ja 8. aprillil.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Nargenfestivalil etenduv ooper „Valgustatud pimedusejünger“ on austusavaldus Naissaarelt pärit ja peamiselt Saksamaal tegutsenud optik ja astronoom Bernhard Schmidtile, kelle leiutis – hiigelsuure vaateväljaga peegelteleskoop, millega saab teha ülesvõtteid ulatuslikest taevaaladest – jäädvustas tema nime maailma astronoomia ajalukku.
 
Nargenfestivali uue ooperi loomise idee pärineb festivali kunstiliselt juhilt Tõnu Kaljustelt, kes soovis Bernhard Schmidti eluloo muusikalisse vormi seada. Tõnu Kaljuste: „Schmidti lugu näitab, kuidas ühe väikese saare tavalisest poisist sai suurte tegude tegija. Tal oli alati soov midagi luua, näiteks valmistas ta endale viiuli, katsetas lõhkeainetega ning ehitas tuulegeneraatoril põhineva vastutuulelaeva.“
 
Ooperi tegemisel on Kaljuste koondanud rahvusvahelised jõud: muusika ja libreto autor on Hollandi helilooja Dominy Clements, kellega koostöö sai alguse 2011. aastal, mil Nargenfestivalil esitleti tema teost koorile ja flöödiorkestrile. Ooperi kirjutaski helilooja just flöödioktetile. Kaljuste: „Usun, et Dominy Clementsi ooper peaks tekitama inimestes peale kunstilise naudingu ka loovat energiat.”

Lavastama on Tõnu Kaljuste kutsunud väga mitmekülgse itaallase Giuseppe Frigeni, kes on oma karjääri jooksul lavastaja, kunstniku ja koreograafina töötanud paljudes mainekates ooperimajades ja osalenud festivalidel kogu maailmas: Metropolitan Opera New Yorgis, Milano La Scala, Opéra Bastille, Théâtre du Châtelet, Amsterdami ooper, Salzburgi festival, kui nimetada vaid mõnesid.

Kostüümkunstnik on ooperi juures Reet Aus, kes on tuntud eelkõige taaskasutusel põhinevate rõivaste disainerina. Alates 2003. aastast on ta teatrikunstnikuna teinud koostööd pea kõigi Eesti teatritega, kõige rohkem Von Krahli teatri ja Nargen Operaga („Eesti ballaadid“, „Eesti naiste laulud“, „Eesti meeste laulud“, „Elu kuu peal“, „Uljas neitsi“).
 
"VALGUSTATUD PIMEDUSEJÜNGER"
"AN ENLIGHTENED DISCIPLE OF DARKNESS"
(maailma esiettekanne)  
 
Muusikaline draama Bernhard Schmidti elust
helilooja ja libretist Dominy Clements (Inglismaa/Holland)
lavastaja ja kunstnik Giuseppe Frigeni (Itaalia)
lavastaja assistent Inga Vares
muusikajuht Tõnu Kaljuste
kostüümikunstnik Reet Aus
Endrik Üksvärav (tenor)
Maria Valdmaa (sopran)
flöödioktett BlowUp! (Holland)
Nargen Opera koor
 
Etendusi mängitakse Noblessneri valukojas (Tööstuse 48) ainult neljal korral: 1., 2., 3., 4. augustil algusega kell 19.30. Piletid müügil Piletilevi müügikohtades.
 
Enne etenduste algust on võimalik valukojas tutvuda Rannarahva Muuseumi näitusega "Bernhard Schmidt – lootsimändide alt tähtede poole". Selle näitusega tahetakse tuua selle heitliku elusaatusega geeniuse elu inimestele veidi lähemale. Näitusekülastajad saavad tutvuda tema lapsepõlve, pereliikmete, õpingute ning tööga. Schmidt oli pragmaatiline unistaja - meie väikese rahva tõeline suurmees, kes on inspireerinud paljusid kunstiinimesi ning tema elukäigu ainetel on kirjutatud nii raamatuid kui lavastatakse ooperit. Näitusel on teksti kõrval ka palju Schmidtiga seotud fotosid ning valik esemeid, mis spetsiaalselt kohale toodud Hamburgist Saksamaalt. Näituse kuraator on Maivi Kärginen.
 
Festivali toetaja on kaheksandat hooaega Nordea pank.
Nargenfestivali üritused on EV95 programmis.
 
Lisainfo: