Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU lavastus 'Nublu' koos tuletõrjeõppusega on kuues linnas ringreisil

NUKU teatri lavastus „Nublu” külastab 16. aprillist 8. maini kuut Eesti linna, kus lisaks teatrietendustele viiakse läbi ka tuletõrjeõppus.
 

„Nublu” on Jaan Rannapi jutustuse põhjal loodud nukulavastus on koerakesest nimega Nublu, kes eksib juhuslikult tuletõrjemajja ning temast saab pritsimeeste lemmik ja tubli tuletõrjekoer. Lisaks Nublule, keda lavastuses kehastab lausa kolm erinevat nukku, on kaks olulist tegelast ka tuletõrjujad Mustpea (Tarmo Männard) ja Valgemaa (Mihkel Tikerpalu). Nemad viivad etenduse jooksul läbi ka tuleohutusõppuse. Nimelt esitavad tuletõrjujad publikule olulisi küsimusi. Näiteks: „Millised materjalid on tuleohtlikud?” või „Mida teha, kui kodus olles märkad suitsu?”. Etenduse lõppedes evakueerub kogu publik tuletõrjuja Mustpea juhiste põhjal teatrisaalist. 

 

Publiku evakueerimine teatrisaalist on toimunud pärast kõiki NUKU teatris mängitud „Nublu” etendusi. Näitleja Tarmo Männard, kes ise tuleohutusnõudeid täpselt järgib ning kolleegidele entusiastlikult märkuseid teeb, on kõiki evakuatsioone ka ajaliselt mõõtnud. „Kõige kiiremini oleme 200 last ja täiskasvanut teatrisaalist välja saanud 2 minuti ja 32 sekundiga. Keskmine evakuatsioonikiirus on umbes 4 minutit,” sõnab Männard. 

 

Trupil on plaanis evakuatsioone läbi viia ka ringreisil. See on hea võimalus Paide, Rakvere, Pärnu, Põlva, Võru ja Viljandi teatri- ning kultuurimajadel teada saada, kui kaua võib päris tulekahju korral evakueerimine koos lastega aega võtta. 

 

Lisaks on just kevadel, kui õues lõkete tegemine taas päevakorda tuleb, õige aeg tule ohtlikkust meelde tuletada. Seejuures on põnevate tegelastega lugu teatrilaval koos praktilise õppusega lastele kindlasti kasulikke teadmisi andvaks kogemuseks. Lavastus „Nublu” on mõeldud ennekõike lasteaia vanematele rühmadele ja algklassidele.

 

NUKU teatri lavastuse "Nublu" tuleohutuskool, 1

'Nublu' etendused ja tuletõrjeõppus:
16. aprill Paide Kultuurikeskuses
22. aprill Rakvere teatris
29. aprill Endla teatris Pärnus
6. mai Võru Kultuurikeskus
7. mai Põlva Kultuurikeskus
8. mai Ugala teatris Viljandis

 

Nukulavastuse „Nublu” on lavastanud Vahur Keller, kujundanud Britt Urbla Keller ja muusika loonud Liina Kullerkupp. Mängivad Mihkel Tikerpalu, Tarmo Männard, Katri Pekri, Lee Trei, Jevgeni Moissejenko, Sandra Lange või Laura Nõlvak, abistavates rollides Alice Kirsipuu, Janek Saareli.