Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Endla Teater toob välja Jarek Kasari muusikali ''Oliver Twist''

Tänasest on müügil Endla Teatri uhiuue muusikali „Oliver Twist“ piletid. 9. märtsil esietenduva „Oliver Twisti“ lavastaja ja dramatiseerija on Peep Maasik, helilooja Jarek Kasar ning laulusõnade autorid Jarek Kasar ja Olavi Ruitlane.

28. novembril esietendub VAT Teatris Lauri Saatpalu monolavastus 'Südame sosin'

Ideaalses maailmas on inimesel südametunnistus, südamehääl ja südameasjad. Süda avatakse vähestele, sest süda peidab endas inimhinge suurimaid saladusi. Süda on inimesele eluliselt vajalik.

Suvelavastuse 'Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola' 2019. aasta piletid nüüd müügil

Koidula aias etenduvat õpetlikku lustimängu mängitakse kolmandat ja sedakorda ka viimast suve. Ja kui eelnevad aastad on meile midagi õpetanud, siis seda, et huvilistel maksab piletite hankimisega kiirustada.

Ugalas esietendub Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile pühendatud 'Meistrite liiga'

Ugalas jõuab sel laupäeval, 17. novembril publiku ette eluline komöödia „Meistrite liiga“, mille hinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk kirjutas just peaosatäitjatele, Ugala teatri vanameistritele Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile. Lisaks neile astuvad lavale Vallo Kirs, Triinu Meriste, Jaana Kena ning külalisena teeb kaasa Elina Reinold.

NUKU teatris algasid jõululavastuse 'Elias maa pealt' proovid

Eile, 4. oktoobril algasid NUKU teatris jõululavastuse „Elias maa pealt” proovid. Tegemist on eesti ühe omanäolisema noore lavastaja Helen Rekkori esimese tööga NUKU teatris.

Ugalas esietenduv tavapäratu armastuslugu laseb näitlejatel särada

Ugala teatri 99. hooaja teise uuslavastusena jõuab laupäeval, 6. oktoobril publiku ette briti näitekirjaniku Nick Payne’i auhinnatud draama „Tähtede seis“, mille keskmes on kahe inimese, Marianne ja Rolandi, suhete-tulevärk.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU lavastus 'Nublu' koos tuletõrjeõppusega on kuues linnas ringreisil

NUKU teatri lavastus „Nublu” külastab 16. aprillist 8. maini kuut Eesti linna, kus lisaks teatrietendustele viiakse läbi ka tuletõrjeõppus.
 

„Nublu” on Jaan Rannapi jutustuse põhjal loodud nukulavastus on koerakesest nimega Nublu, kes eksib juhuslikult tuletõrjemajja ning temast saab pritsimeeste lemmik ja tubli tuletõrjekoer. Lisaks Nublule, keda lavastuses kehastab lausa kolm erinevat nukku, on kaks olulist tegelast ka tuletõrjujad Mustpea (Tarmo Männard) ja Valgemaa (Mihkel Tikerpalu). Nemad viivad etenduse jooksul läbi ka tuleohutusõppuse. Nimelt esitavad tuletõrjujad publikule olulisi küsimusi. Näiteks: „Millised materjalid on tuleohtlikud?” või „Mida teha, kui kodus olles märkad suitsu?”. Etenduse lõppedes evakueerub kogu publik tuletõrjuja Mustpea juhiste põhjal teatrisaalist. 

 

Publiku evakueerimine teatrisaalist on toimunud pärast kõiki NUKU teatris mängitud „Nublu” etendusi. Näitleja Tarmo Männard, kes ise tuleohutusnõudeid täpselt järgib ning kolleegidele entusiastlikult märkuseid teeb, on kõiki evakuatsioone ka ajaliselt mõõtnud. „Kõige kiiremini oleme 200 last ja täiskasvanut teatrisaalist välja saanud 2 minuti ja 32 sekundiga. Keskmine evakuatsioonikiirus on umbes 4 minutit,” sõnab Männard. 

 

Trupil on plaanis evakuatsioone läbi viia ka ringreisil. See on hea võimalus Paide, Rakvere, Pärnu, Põlva, Võru ja Viljandi teatri- ning kultuurimajadel teada saada, kui kaua võib päris tulekahju korral evakueerimine koos lastega aega võtta. 

 

Lisaks on just kevadel, kui õues lõkete tegemine taas päevakorda tuleb, õige aeg tule ohtlikkust meelde tuletada. Seejuures on põnevate tegelastega lugu teatrilaval koos praktilise õppusega lastele kindlasti kasulikke teadmisi andvaks kogemuseks. Lavastus „Nublu” on mõeldud ennekõike lasteaia vanematele rühmadele ja algklassidele.

 

NUKU teatri lavastuse "Nublu" tuleohutuskool, 1

'Nublu' etendused ja tuletõrjeõppus:
16. aprill Paide Kultuurikeskuses
22. aprill Rakvere teatris
29. aprill Endla teatris Pärnus
6. mai Võru Kultuurikeskus
7. mai Põlva Kultuurikeskus
8. mai Ugala teatris Viljandis

 

Nukulavastuse „Nublu” on lavastanud Vahur Keller, kujundanud Britt Urbla Keller ja muusika loonud Liina Kullerkupp. Mängivad Mihkel Tikerpalu, Tarmo Männard, Katri Pekri, Lee Trei, Jevgeni Moissejenko, Sandra Lange või Laura Nõlvak, abistavates rollides Alice Kirsipuu, Janek Saareli.