Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU teatri uuslavastus 'Suveöö unenäomasin' vallutab publikuga metsaks muutunud vanalinna

NUKU teatris esietendub 17. aprillil „Suveöö unenäomasin”, mis tavapärase teatrisaali asemel etendub tänavatel ja mitmes vanalinna hoones.
 
Sloveenia lavastaja Matija Solce ning tšehhist dramaturgi Petr Hašeki käe all on William Shakespeare’i tuntuima komöödia „Suveöö unenägu” põhjal sündimas lugu, kus vanalinnast saab mets ning illusioonid ja reaalsus segunevad.
 
Lavastaja Solce ütleb, et tema eesmärk on muuta suhtumist teatrisse kui vormi. „Teatrisse tullakse, et elada mõnda aega illusioonis ja siis taas pärismaailma naasta. „Suveöö unenäomasinas“ küsime inimestelt, kas nad on kindlad, et see, mida nad näevad, on illusioon. Mis on päriselt ja mis mitte? Kas see, kuidas käitute ja suhtlete, on päriselt või ei?” kirjeldab lavastaja.
 
„Suveöö unenäomasin” etendub vähetuntud sise- ja väliruumides Tallinna vanalinnas. Vaataja saab osa kahe hõimu – obermaniste ja titaniste – võimuvõitlusest õrnade, sõnatute ja poeetiliste objektide, poliitiliste käpiknukkude, elava muusikalise kogemuse ja realistlike loomanukkude kaudu. 
 
Kaasahaarav ja tegutsema panev heli ning visuaalne rännak toovad vaatajani arusaamise teatrist kui sotsisaalsest sündmusest. „Suveöö unenäomasinat” on oodatud vaatama kõik huvilised alates 12. eluaastast. 
 
Lavastuses mängivad Mart Müürisepp, Liivika Hanstin, Andres Roosileht, Kadril Kalda või Sandra Lange ning TÜ VKA näitekunsti 11. lennu tudengid Grete Jürgenson, Jaune Kimmel, Karl Sakrits ja Martin Tikk. Lavastuses kõlava muusika on loonud Maarja Nuut, Matija Solce ja Mart Müürisepp ning hääled sisse laulnud Maarja Soomre, Merike Paberits ning Maarja Nuut.
 
Muusikalised visuaaletendused jalutuskäiguga toimuvad Tallinna vanalinnas. Publikul palutakse koguneda 10–15 minutit enne etenduse algusaega NUKU muuseumi juures (Nunne 8). Etendus toimub siseruumides ja linnatänavatel. Vihma korral palume kaasa võtta vihmakeebid. 
 
„Suveöö unenäomasina“ valmimisse on panustanud Tšehhi Vabariigi Suursaatkond, Eesti Tervishoiumuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, restoran Le Château ning kultuuriklubi Kelm. Lavastus esietendub 17. aprillil kell 15, etendused toimuvad aprillis, mais ja juunis ning loetud kordadel ka augustis ja septembris.