Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU teatris loovad kummituslugu koolinoortele vene lavastaja ja prantsuse kunstnik

6. septembril esietendub NUKU teatris rahvusvahelise loomemeeskonna koostööna valmiv visuaalteatrilavastus “Canterville’i lossi vaim”, mille lavastaja on Anna Ivanova Brašinskaja ja kunstnik Saša Poljakova.


“Canterville’i lossi vaimu” lavastaja Anna Ivanova Brašinskaja on sündinud ja hariduse omandanud Peterburis, Venemaal, kuid alates 2003. aastast töötab Soomes Turu Kunstiakadeemia nukukunstiosakonna programmijuhina ning on olnud mitmete praegu NUKU teatris töötavate näitlejate õpetaja. Oma lavastuskarjääri alustas ta 2009. aastal ning on tänaseks loonud visuaalteatrilavastusi nii Soomes, Poolas, Leedus kui ka Venemaal. Lavastuse kunstnik Saša Poljakova on Prantsusmaal elav ja töötav raamatuillustraator.

 

Lavastuse „Canterville`i lossi vaim“ puhul on tegemist Oscar Wilde`i samanimelisest jutustusest inspireeritud kummituslooga, mis salapära ja huumori kaudu tõstatab elu ja inimeseks olemisega seotud küsimusi. Lavaloos kohtuvad kaks erinevat maailma – hoolimatu ja julm kaasaeg ning salapärane iidne kultuur – mis toob endaga kaasa võitluse ellujäämise nimel.

 

Tegemist on visuaalteatriga, kus on väga vähe teksti, sobides seega ka eesti keelt mitte rääkivatele teatrisõpradele alates 9. eluaastast. Koos lavastusega on gruppidel võimalik osa saada ka Linnamuuseumi ekskursioonist vanalinnas, mis vürtsitatud kõhedust tekitavate lugudega

 

Lavastuse koreograaf on Olga Privis Vene teatrist, helikujunduse loovad Kaire Vilgats ja Mikk Mengel NUKU teatrist. Lavastuses mängivad NUKU teatri näitlejad Jevgeni Moissejenko, Katri Pekri, Mirko Rajas, Katariina Tamm, Taavi Tõnisson ja Kaisa Selde.
 

Fotol: Osa plakatikujundusest, Autor: Saša Poljakova

Piletid Piletilevist!