Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Pärnu teatrisuvi toob lavale kaks uuslavastust

Endla teater avab tänavuse suvehooaja 10. juulil, mil esietendub Hendrik Toompere „Woyzeck“. Endla suveaega rikastab teinegi uuslavastus, komöödia „Kvartett“. Augusti teises pooles saab Endla teatrimajas nautida Rahvusvahelist Teatrifestivali Monomaffia.

 

Suveaja avab Hendrik Toompere lavastus „Woyzeck“. See on tragikoomiline lugu noorest mehest ja tema naisest. Woyzecki kohanemisraskustest tavaeluga tekitavad perekonnaelus pingeid. Mees rabab neljal erineval töökohal ning osaleb meditsiinilises eksperimendis, mis sunnib teda aasta aega raha eest ainult herneid sööma. Kuna mees on töö pärast nii palju kodunt ära, tekib naisel uusi austajaid. Woyzeck ei taha aga alla anda ja elus ainult pealtvaataja rolliga leppida, ka tema tahab kõike… Hendrik Toompere külalisena Draamateatrist lavastab Endlas esmakordselt. Lavastuses teevad kaasa nimiosas Priit Loog, Kaili Viidas, Carmen Mikiver, Jaan Rekkor, Indrek Taalmaa, Ago Anderson jt.

 

 „Kvartett“ tegelasteks on kunagi kuulust nautinud muusikud, kes  nüüdseks elavad vanadekodus ning valmistavad ette ühist esinemist. Ent omavaheline läbisaamine ei ole kiita…. Elustavad ühised mälestused ja hetked laval, armumised ja lahkuminekud.  See on südamlik lugu, mis ajab ühteaegu naerma ja paneb kurvastama. Lavastus toob Endla lavale kokku armastatud vanema põlve näitlejad - Helene Vannari, Feliks Kark, Lii Tedre, Raivo Rüütel. Lavastaja Enn Keerd. Jean Horton`i rolliga tähistab hinnatud ja armastatud näitlejanna Lii Tedre oma 70 juubelit.

 

Kuu aja jooksul  10. juulist kuni 10. augustini saavad Pärnu suvekülalised lisaks kahele uuslavastusele nautida peaaegu kogu teatri mängukavas olevat repertuaari. Näha saab armastatud „Boybandi“, „Topeltelu“, „Testosterooni“ jpt. Viimast korda mängitakse sel suvel kantrimuusikali „Viimane kauboi“. Väikestele teatrisõpradele on Endla teatri kavas lugu putukate põnevast elust lavastuses „Põrrr…!!!“. Kevadel esietendunud lavastustest näeb haaravat müsteeriumi „Vares“,  „Mandel ja merihobu“ ning  hämmastavat ja naerutavat lugu prantsuse kunstnikust Philippe Dussaert’ist lavastuses „Dussaert`i kaasus“.

 

Augusti teises pooles on Endla teatrimaja rahvusvahelise teatri päralt. 14.-17. augustil toimuv Monomaffia toob Pärnusse monoetendused USA-st, Suur-Britanniast, Eestist, Soomest, Kreekast ja Poolast. Festivali alateemaks on sel aastal „Kõnelemata  lood“.