Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Täna esietendub Tartus Telakka Teatri ja Tartu Uue Teatri koostöölavastus #DIGITALHATSGAME

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Täna esietendub Tartus Telakka Teatri ja Tartu Uue Teatri koostöölavastus #DIGITALHATSGAME

Telakka Teater on eesti publikule juba varasemast tuttav lavastustega “Köök/Keittiö”, “Petroskoi” ja “Kullervo”, mis olid koostöölavastused Rakvere Teatriga. Telakka Teater pälvis 2016. aasta märtsis parima Soome teatri tiitli. 
 
Lavastuse teksti autoriks on Iraagist pärit kirjanik Hassan Blasim, kes elab ja töötab juba 10 aastat eksiilis Soomes. Oma esimese näidendi kirjutas ta väga aktuaalsetel ja poliitilistel teemadel. Lavastuse tegelasteks on häkkerid, kes tahavad ühiskonna toimimist muuta ning lugu räägib maailmast, mis elab pidevas informatsiooni ülekülluses ja pagulashirmus. Hassan Blasimi sõnul on informatsioonil nii lavastuses kui tänapäeva maailmas suur võim: “Informatsioon on tunnetatav jõud ja samal ajal autoriteet. Kellel on võim info üle, sellel on võim ka teiste inimeste üle ja voli määrata uued mängureeglid.” 
 
Lavastajateks on Hanno Eskola ja Antti Mankonen Soomest. Laval mängivad Uue Teatri näitlejad Mart Aas ja Jekaterina Novosjolova ning Henry Hanikka, Tanjalotta Räikkä, Tomi Salmela, Kaisa Sarkkinen ja Lasse Poser Telakka Teatrist. Lavastuse kunstnikuks on Henry Griin Tartu Uuest Teatriks ja valguskunstnikuks on külalisena Emil Kallas Tallinna Linnateatrist. 
 
Etendus on soome, eesti ja inglise keeles ning eestikeelsete subtiitritega. Eestis on sel kevadel plaanis anda 5 etendust. Etendused on Tartu Uues Teatris 7/8/9 aprillil ning Tallinnas Von Krahli Teatris 30. aprillil ja 1. mail. 
 
 
Lavastuse sündi toetavad:
EV Kultuuriministeerium, Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Eesti Saatkond Helsingis, Tampere linn, Tampere Maja, Alfred Kordelin fund, Swesteng Languages, Tartu Elektriteater