Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Täna esietendub teater Must Kast tempokas koguperelavastus''Mowgli''

Loomariigi kardetumate esindajate - karu Baloo, panter Bagheera ja mao Kaa seltskonnas viib tee poissi ühest unustamatust seiklusest teise. Kas väikesest paljast konnapojast on vastast võimsale kaslasele?

Viinistul esietendub suvelavastus ''Gulliveri reisid''

1. juulil esietendub Viinistu katlamajas NUKU teatri suvelavastus „Gulliveri reisid”. Suve suurim koguperelavastus on mõeldud kõigile alates 7. eluaastast ning selle lavastab Taavi Tõnisson.

Kõrboja naised naasevad taas Vargamäele

Ugala suur vabaõhulavastus „Kõrboja perenaine", mida on mängitud Vargamäe muuseumi väljadel kahel järjestikusel suvel välja müüdud saalidele, jõuab ka kolmandal suvel publiku ette.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Tartu Uue Teatri 9. hooaja avas lavastus 'ELUAEG' koostöös Labürintteatriühendusega G9!

Käsikäes Draama festivaliga algas Tartu Uue Teatri 9. hooaeg. Eile esietendus Tartu Uue Teatri ja Labürintteatriühenduse G9 koostöölavastus “Eluaeg”. Lavastus on järjekorras juba kolmas ühislavastus G9 trupi ja Uue Teatri vahel. Varasemateks ühistöödeks Uues Teatris on olnud “Heleaines” ja “Mõtteaines”. Seekordne teos “Eluaeg” erineb just selle poolest, et trupis on koos nii LTÜ G9 stsenograafid ja muusikud kui esmakordselt ka Uue Teatri draamanäitlejad Siim Angerpikk, Maarja Mitt ning Piret Simson.

“Eluaja” teemaks on mälu ja mäletamine, lavastuses elustatakse etendajate ning sealjuures ka publiku mälestusi. Lavastuse “Eluaeg” näol on tegu rändava osalusteatriga. Etendus algab Tartus Riia 5 hoone juurest, seikleb ringi Toomemäel ning külastab mitmeid hooneid. Etendused toimuvad Tartu linnaruumis ja hoonetes septembris ja oktoobris.

“Eluaeg” on lugu viimasest suudlusest, porgandimahla maitsest, vannis fotosid ilmutavast isast, pojengide vaatenurgast, kahe triibu galeriist, mahajätmisest, jalgrattaga kukkumisest, laua alla joomisest, varastamisest, hobuste naerust, mälust, muusikast, isiklikest ja universaalsetest eludest.

Tartu Uue Teatri 9. hooaeg jätkub oktoobrikuus Ivar Põllu uuslavastusega “Vägi”, mis avab ühtlasi ka Eesti Rahva Muuseumi uue teatrisaali. Lavastuses mängivad Maarja Mitt, Maarja Jakobson ja Helgur Rosenthal. Kunstnikuks on Kristiina Põllu, valguskunstnikuks Sander Põllu ja muusikaliseks kujundajaks Silver Sepp. Lavastus on loodud spetsiaalselt Eesti Rahva Muuseumi saalis mängimiseks ja moodustab muuseumi ekspositsiooniga omaette terviku, kuid on mõistetav ka eraldi.

Sügishooajal saab taas näha ka Renate Keerdi füüsilise teatri lavastust “PURE MIND” ja Ivar Põllu menukat estraadikomöödiat “Baskin ehk Nalja põhivormid”.