Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Ugala teater mängib menulavastust 'Vanad ja noored' sel suvel Vargamäel viimast korda

Kaks suve välja müüdud saalidele mängitud Vallo Kirsi lavastus „Vanad ja noored“ etendub mais ja juunis Vargamäe rehetares viimaseid kordi. Anton Hansen Tammsaare noorpõlveteosel põhinev lavastus on lisaks publiku soojale vastuvõtule pälvinud ka kriitikute tunnustuse. Eesti Teatriliit pärjas 2014. aastal Peeter Jürgensit vanaisa Juhani rolli eest parima meespeaosalise auhinnaga.

Lavastus „Vanad ja noored“ räägib igavesest kokkupõrkest kahe põlvkonna vahel. Tammsaare vanade ja noorte vahelisi mõõduvõtmisi vaatlev lugu ei kutsu kedagi pooli tõmbama ega valima, vaid näitab, kuidas need polaarsused tekivad. Sest millegipärast saabub suurim tarkus ikka tagantjärgi ja lepitust võib leida üle põlve.

 

Lavastaja Vallo Kirs, keda omakorda tunnustati hiljuti Eesti Teatriliidu poolt Kristallkingakese ehk noore teatritegija auhinnaga, meenutab kolme aasta tagust prooviperioodi sooja sõnaga. „„Vanade ja noorte“ prooviperiood oli üks harmoonilisemaid, milles mina olen osalenud. Eks palju andis juurde ka Vargamäe atmosfäär: mõnus üheskoos elamine ja väljasõidu õhustik,“ kirjeldab Kirs.

 

Kirsi jaoks oli „Vanad ja noored“ lugu vanema ja noorema põlvkonna kokkusaamisest. „Ma siiamaani usun idealistlikult sellesse, et noorem põlvkond peaks olema õppimis- ja kuulamisvõimeline, kuid samas revolutsiooniline ja uuendusmeelne. Vanem põlvkond omakorda peaks noori tasakaalustama ja taltsutama, samas elukogemusega rikastama. Selleks et maailm püsiks, kuid pidevalt ka uueneks, peaksid põlvkonnad omavahel dialoogis olema.“

 

„Vanad ja noored“ esietendus Vargamäe rehetares 2. augustil 2013. Kolmandat ja viimast suve publiku ette jõudvat lavastust mängitakse sel korral neliteist korda.

 

Lavastuse kunstnik on Jaanus Laagriküll, dramatiseeringu autorid on Vallo Kirs ja Tõnis Parksepp, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov ja valguskunstnik Villu Konrad.

 

Laval on Luule Komissarov, Peeter Jürgens, Adeele Sepp, Madis Mäeorg (külalisena), Klaudia Tiitsmaa, Rait Õunapuu, Kristian Põldma.

 

Piletid on müügil Piletilevis!