logo
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Jazzkaar 2021 avaldas põhiprogrammi ja avab aprillis turvaliselt festivalide kevadhooaja

Festival Jazzkaar 2021 avab pärast piirangute lõppu turvaliselt muusikafestivalide kevadhooaja pakkudes publikule vaimutoitu ja lootust ning sektorile tööd. 16.-23. aprillini toimuval sündmusel saab kuulda põnevaid lauljatare, tipptasemel instrumentaliste ja esmakordselt on laval kolm orkestrit. Täna on uute avalikustatud artistide kontserdipiletid 40% soodsamad. Soodushinnaga pileteid on piiratud koguses!

Piletilevi pikendab kinkepiletite kehtivusaega!

Piletilevi pikendab kõigi kinkepiletite, mille realiseerimistähtaeg jääb vahemikku 1.märts 2021 - 31. mai 2021 kehtivusaega kuni 30. juunini 2021!

Miksteater. MAESTRO

Maailmakuulus dirigent ja helilooja – Maestro – ning tema teener valmistuvad õhtuseks kontserdiks. Sel õhtul ei lähe aga kõik nii nagu tavaliselt. Lisaks muudele sekeldustele külastavad Maestrot aeg-ajalt tohutud peavaluhood. Need on nii piinavad, et viivad ta justkui teise maailma, kus reaalsus on pea peale pööratud. Maestro saab teada, et tal on ajukasvaja. Ning siis külastab Maestrot Surm, kes lubab tal siiski veel ühe kontserdi anda... 

Piletilevi otsib noori tegijaid!

Andekatest noortest ei tule kunagi puudust! Piletilevi on võtnud enda missiooniks tõsta esile Eesti kultuurimaastiku noori tegijaid. Olgu nendeks siis kas näitlejad, lauljad, sportlased või hoopis grimmikunstnikud! Hakkame igal nädalal tutvustama Teile ühte noort tegijat! Kui Sina oled üks nendest noortest või tead mõnda sõpra, kelle pingutust pole veel laiema publikuni toodud, siis anna meile sellest teada noortegija@piletilevi.ee!

'Miks me varastasime auto' läheneb noorele inimesele ausalt ja hinnanguteta

Saksa kirjanik Wolfgang Herrndorfi tempokal ja rohkete pööretega noorteromaanil põhinev lavastus „Miks me varastasime auto” esietendub 27. veebruaril 2021 Eesti Noorsooteatri väikeses saalis. Dramatiseeringu toob lavale Mirko Rajas.

Haapsalu muusikafestivali TAFF:fest 2021 peaesineja on maailmakuulus Nils Landgren

Eelmise aasta juulis esmakordselt toimunud muusikafestival TAFF:fest tuleb ka sel suvel. Festival toimub 16.-17. juuli 2021 Haapsalu Piiskopilinnuse õuealal ning sel aastal on peaesinejaks maailmakuulus ja kõrgelt hinnatud tromboonimängija, laulja ja helilooja Nils Landgren (Rootsi).

Eesti Etendusasutuste Liidu pöördumine teatripubliku poole

Hea teatrisõber! Täname Sind pingutuse eest, mida oled teinud seni, et võidelda viirusega. Oled kandnud eeskujulikult maski, desinfitseerinud käsi ja hoidnud teiste teatrikülalistega distantsi. Oled aidanud hoida kultuuri lahti. Ja oled näidanud head eeskuju ka väljaspool teatrit.

CryptoFest toob Tallinna Lauluväljakule suve alguses mitmeid staare

Kuni 28. veebruarini k.a. piletid alates 7 eurost Haddaway, Lena Katina t.A.T.u.-st, Virus! ja Shanon on esimesed kinnitatud artistid Eestis esmakordselt toimuvale muusikaüritusele CryptoFest. 6. juunil lauluväljakul toimuva festivali esinejate nimekiri täieneb peagi. 

Jaan Tätte kevadised kontserdid

Aprillis, kui loodus on juba tärganud ning päiksekiired paitavad, rõõmustab Jaan Tätte publikut oma muusikaga kevadekontsertidel „Ilus hetk“.

Eesti Noorsooteatris jõuab lavale Renate Keerdi uuslavastus 'ÜLT'

Renate Keerdi lavastus „ÜLT” esietendub Eesti Noorsooteatris 2. veebruaril 2021. Laval juhtuma hakkav selgub publiku jaoks esietendusel, ainsa vihjena avaldab autor lavastuse sisu lausega „metafüüsiline rännak läbi sisemere painete”.

Kevade alguse kontsert Inga ja Toomas Lungega

1. aprillil esinevad armastatud Inga ja Toomas Lunge kauni kontserdiga Kadaka Konverentside keskuses, tehes kummarduse järgmisel hommikul saabuvale kevadele.

Kirglikud maailmaparandajad Briti rokkbändist NOTHING BUT THIEVES esinevad Tallinnas

Alternatiivne Briti rokkansambel Nothing But Thieves esineb “The Moral Panic Tour” kontserttuuri raames 17. novembril 2021 Tallinnas, Vaba Laval.

Unustamatu Mister X - Georg Ots

Katrin Karisma, Hanna-Liina Võsa, Reigo Tamm, Lauri Liiv ja Johan Randvere

Lauri Saatpalu, Marko Matvere ja Jaan Söödi kevadekontserdid 'Lõuad 2'

Kolm andekat muusikut annavad 9 meeleolukat kevadekontserti üle Eesti!

Legendaarne Boris Grebenštšikov & Akvarium annab kontserdi Viru Folgil

Boris Grebenštšikov on nimi, mis ei vaja tutvustamist. Tema bänd Akvarium samuti, sest ligi poole sajandi tegutsemise jooksul on võidetud miljonite südamed. BG-st on saanud Venemaal kultuskangelane, kuid tema kuulsus ulatub kaugele üle Venemaa piiride.

ULF ehk Kas ma olen olemas? DIGITEATRIS

ULF on jõulumees, ta on seda olnud juba 14 aastat.
Koos oma näitlejast abikaasaga toonud rõõmu paljudele lastele ja peredele.
ULFI jaoks on 14 aastat olnud just paras aeg, et päriselt jõuluvanaks saada…
ULF oskab jõuluvanana mõtelda, ennast jõuluvanana nähaning ennast jõuluvanana tunda.

Eesti Noorsooteatri väikeses saalis esietendub 8. jaanuaril EMTA lavakunstikooli 30. lennu noorte lavastajate lühilavastuste kassett 'Kõige all ja kohal on...'.

„Kuidas armastada, kui me armastame nii erinevalt?” küsivad EMTA lavakunstikooli 30. lennu noored lavastajad lühilavastuste kassetis noortele ja täiskasvanutele.

Värvikas Ameerika nu-metal bänd Slipknot külastab augustikuus uue tuuriga Eestit

9. augustil 2021 esineb Tallinnas, Saku Suurhallis Ameerika nu-metal bänd Slipknot. Bändi uue kontserttuuri “We Are Not Your Kind” ainsa Baltikumi kontserdi piletid on Piletilevis müügil alates 11. detsembrist.

Augustibluus tuleb taas!

1994. aastast järjepidevalt toimunud, kuid möödunud suvel ärajäänud, muusikafestival Augustibluus toimub järgmisel suvel 30. juulist 1. augustini. Festivali korraldustoimkond on valmis ka selleks, et sarnaselt 2020. aastale kehtivad rahvaüritustel publikuarvu piirangud. Seetõttu jõudis tänasest müügile vaid piiratud kogus festivali passe.

Piletilevi pikendab kinkepiletite kehtivusaega!

Piletilevi pikendab kõigi kinkepiletite, mille realiseerimistähtaeg jääb vahemikku 1. detsember 2020 - 28. veebruar 2021 kehtivusaega kuni 31. märtsini 2021!

Dee Dee Bridgewater annab kontserdi 27. mail, Cyrille Aimée kontsert lükkub edasi 

Jõulujazz 2020 korraldusmeeskond annab teada, et festivali põhiprogrammis on toimunud muudatused. Prantsuse jazzvokalist Cyrille Aimée kontsert lükkub edasi ja Saksa kitarrist Joscho Stephan ei osale Jõulujazzil. Ameerika jazzilegend Dee Dee Bridgewater annab koos Estonian Dream Big Bandiga kontserdi oma sünnipäeval 27. mail 2021.

Edasilükkunud suvelavastuse 'Serafima+Bogdan' 2021. aasta kuupäevad on paigas

'Serafima+Bogdan' on Vahur Afanasjevi auhinnatud romaanil “Serafima ja Bogdan” põhinev Tartu Uue Teatri lavastus, mille dramaturg ja lavastaja on Ivar Põllu ning mis leiab aset otse romaani toimumispaigas, vanausuliste külas.

Filipp Kirkorovi kontserdi uus toimumisaeg

Vastavalt Valitsuse korraldusele on keelatud ürituste läbiviimine siseruumides, mille pealtvaatajale arv ületab 1 500 inimest. Seoses sellega on Filipp Kirkorovi kontsert edasi lükatud 10. juunile 2021. a. Ostetud piletid kehtivad.

Anna Netrebko & Yusif Eyvazov

Särav austusavaldus Verdile. Anna Netrebko ja Yusif Eyvazov esinevad Tallinnas Verdi galaga

Briti pop-bänd Hurts tuleb kevadel taas Tallinnasse

23. märtsil annab Tallinnas, Saku Suurhallis kontserdi Eestis palavalt armastatud briti pop-bänd Hurts.

Viljandi pärimusmuusika festivali asemel toimub kaks pärimusmuusika kontserdipäeva

Sel aastal toimub koroonapiirangute tõttu Viljandi pärimusmuusika festivali asemel kaks Eesti pärimusmuusika kontserdipäeva. Kõik festivalipassid kehtivad järgmisel aastal või ostetakse tagasi. 

Digiteatri piletid nüüd Piletilevist!

Digiteater.ee on keskkond, mis viib Su teatrisse ilma kodust lahkumata ja hoiab teatri alati Sinuga kaasas. Vali välja Sulle meelepärane etendus, osta pilet ning vaata üksi või koos perega.

CLANNAD esineb Tallinnas ja Tartus kevadel 2021

30. märtsil 2021 esineb Tallinnas, Estonia kontserdisaalis Iiri üks edukamaid muusikaprojekte CLANNAD eesotsas Keldi muusika esileedi, Grammy auhinna võitjast laulja ja harfimängija Moya Brennaniga. Eestisse jõuab kultusansambel oma hüvastijätuturnee “In A Lifetime” raames. Clannad esineb ka 31. märtsil 2021 Tartus, Vanemuise Kontserdimajas.

Olukorra kiuste toimus Jazzkaar 2020 siiski kogudes üle 9000 külastuse

Festival Jazzkaar 2020 sai eelmisel nädalal suurejoonelise lõppakordi jäise mandri visuaale ja muusikat ühendava kontsertetendusega “Antarktika 200”. Kuue riigi artistid andsid kuue päeva jooksul 27 vaimustavat kontserti. Koos lisaprogrammidega toimus festivali raames ligi 100 muusikasündmust ning festival kogus üle 9000 külastuse. 

31. korda toimunud Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar rõõmustas publikut 9.-15. oktoobrini tuues erilisi muusikaelamusi Telliskivi Loomelinnakus Vabal Laval ja Fotografiska Tallinnas. Armastatud kodumaised artistid ja rahvusvahelised tähed andsid kontserte TallinnasTartus ja Pärnus. Üle Eesti toimus traditsiooniks saanud linnaruumiprojekt ning publikut kostitati ka tasuta kontsertidega. Kokku toimus ligi 100 erinevat sündmust, mille korraldamisel oli abiks 80 vabatahtlikku. Olukorra kiuste kogus festival üle 9000 külastuse, millest kontserdipiletiga muusikasõpru oli üle 6000

Seekordse Jazzkaare emotsioonid ei vaibu niipea, suutsime tuua kodumaised ja ka rahvusvahelised jazzitähed oma truude kuulajateni tõestades, et ka keerulistel aegadel on võimalik tuua kultuurielamused vastutustundlikult publikuni ning panna seeläbi inimeste silm särama. Täname muusikuid, vabatahtlikke, partnereid, toetajaid ja vaimustavat publikut – meie kõigi koostöös sündis südamlik ja turvaline festival,” kommenteerib Jazzkaare eestvedaja Anne Erm.

Täissaalidele esinesid oma muusikalise kohtumise kümnendat aastapäeva tähistades Kristjan Randalu ja Vaiko Eplik, komeedina Eesti soul-muusika taevasse tõusnud Rita Ray oma ansambliga, hingestatud laulja-laululooja Anett ja rahvusvaheline muusikute seltskond eesotsas helilooja Raun Juurikasega, kes panid punkti tänavusele Jazzkaarele eriprojektiga “Antarktika 200”. Enim kõneainet ning tagasisidet pälvisid Norra populaarseim jazzvokalist Silje Nergaard ja klaverivirtuoos Espen Berg; skandinaavia maagiline supergrupp Rymden, kelle uue kauamängiva “Space Sailors” kava said tallinlased kuulda rootslaste järel Euroopas teisena; Niklas Paschburg sidus haaravaks tervikuks elektroonilise ja klassikalise muusika. Kõik Eesti artistidest pälvisid kiidusõnu. Kodumaised jazzmuusikud esitasid nii uusi kavasid kui värskeid albumeid, oli nii freejazzi kui ka traditsioonilisema jazzi kontserte. Festivalil tähistas laulja Kadri Voorand koos keelpillidega 15-aasta möödumist oma esimesest esinemisest Jazzkaarel ning Liisi Koikson oma populaarse debüütalbumi 15. sünnipäeva. 

Lisaks põhikontsertidele andsid noored muusikud 5.-15. oktoobrini toimuva linnaruumiprojekti raames kontserte TallinnasTartusPärnus ja Viljandis, kogudes ligi 2000 külastust. Samuti toimusid 10.-12. oktoobrini tasuta kontsertide päevad, mis pakkusid helisevaid muusikaelamusi ning põnevaid diskussioone. Jazzijuttude paneelidest käsitleti artistide olukorda muutunud maailmas ning tutvustati muusikatööstuse telgitaguseid. Mõtteid jagasid Kadri VoorandKristjan RandaluMaarja NuutHenrik EhteRaun JuurikasTimo Palo jmt. Lisaks pakkusid elevust ja avastamisrõõmu plaaditurgmuusikaviktoriin ja jazzistaaride fotonäitused koostöös Viru Keskusega

Festivalile pani väärika punkti 15. oktoobril Forum Cinemas eriprojekt “Antarktika 200", kus seoti üheks tervikuks mootorpurjelaev Admiral Bellingshauseni mereekspeditsioonil salvestatud jäise kuningriigi maastikuhääled ning elektroonika, jazzi ja klassikalise muusika helid. Esinesid Eesti jazzpianist, helilooja, arranžeerija ja muusikaprodutsent Raun Juurikas; Norra auhinnatud trompetist, vokalist ja helilooja Arve Henriksen; Šveitsi löökpillimängija Brian Quinn ning Veronika Portsmuthi kooriakadeemia kammerkoor ning helikogemust täiendasid CJ Kase eksootilised visuaalid. Kuidas tabati Antarktika olemus helikeeles? Vastab heliteose jaoks loodushelid salvestanud polaarrändur Timo Palo: “Jazzkaare lõppkontsert oli nagu audiovisuaalne rännak, mis viis tagasi valgele mandrile. Nagu ühele polaarrännakule kohane, oli selles erineva emotsiooniga hetki; oli jää ebamaist salapära, oli enese ära kaotamist ja taasleidmist, oli külma ja jäist kõhedust ja oli julguse taastumist ning helgeid kõrghetki. Need on polaarränduriga sageli kaasaskäivad emotsioonid ja üks õige polaarrännak ongi nagu emotsioonide kaleidoskoop,” kirjeldab Palo elamuse ehedust. 

Festivali koduks oli juba kuuendat aastat Telliskivi Loomelinnak. Sel aastal ootas publikut Fotografiska Tallinna ees spetsiaalselt festivaliks loodud keskus, kus asus nii infopunkt kui ka suurem üldala. Festivali ülevaid emotsioone toetasid erakordselt hea valgus- ja helikunstnike töö. Festivali fotograafid jäädvustasid artistide esinemisi ning melu enam kui 1500 fotole, mida saab vaadata festivali Flickr’i kontolt. Jazzkaare kodulehelt leiab vabatahtlike meediatiimilt üle 30 artikli, publikuküsitluse ja intervjuu artistidega. 

Festival Jazzkaar 2021 toimub 16.-25. aprillini 2021. aastal. Täna on teada, et festivalil esinevad Grammy võitja lauljatar Cécile McLorin Salvant, 2016. aastal Grammy nominatsiooni saanud trummarist laulja Jamison Ross (USA), sametise vokaaliga souli ja r’n’b artisti Avery*Sunshine (USA), ja paljud teised. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee.  

Jazzkaar 2020 arvudes: 
- 27 põhiprogrammi kontserti;
- üle 50 linnaruumiprojekti kontserdi;
- 12 tasuta kontsertide päeva sündmust; 
- kolm Jazzijuttu;
- kaks fotonäitust;
- kokku ligi 100 muusikasündmust;
- muusikuid oli kuuest riigist;
- üle 6000 põhiprogrammi külastuse;
- 1970 linnaruumiprojekti külastust;
- üle 400 tasuta kontsertide külastuse;
- kokku üle 9000 külastuse;
- kuus kontsertpaika üle Eesti;
- üle 30 artikli, publikuküsitluse ja intervjuu Jazzkaare meediatiimi poolt;
- üle 1500 foto festivalist;


Pressipildid leiab siit.

Festivalil Jazzkaar 2020 põhiprogramm:
“Antarktika 200” Raun Juurikas, Arve Henriksen (Norra), Brian Quinn (Šveits) & Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kammerkoor; Anett; Dee Dee Bridgewater (USA) & Estonian Dream Big Band; Hanna-Liina Võsa; Niklas Paschburg (Saksamaa); NOËP; Ivi Rausi & Laura Põldvere; Jason Hunter Group (Eesti); JT Conception; Kadri Voorand Chamber Music Ensemble; Liisi Koikson; Peedu Kass-Theodor Sink; Raul Ukareda; Ramuel Tafenau; Rymden feat. Bugge Wesseltoft, Dan Berglund, Magnus Öström (Norra-Rootsi); Rita Ray; Siim Aimla Funk Band; Silje Nergaard & Espen Berg; Sooäär-Yaralyan-Ounaskari (Eesti-Soome); The Free Musketeers; Vaiko Eplik & Kristjan Randalu ning paljud teised!


Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Festivalikeskust aitasid püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber ja ERR. Oma maade muusikuid aitasid Eestisse tuua Rootsi Suursaatkond ja Kuninglik Norra Saatkond. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.
Välja müüdud DIRTY LOOPS (Rootsi) / Jazzkaar 2021 Välja müüdudVälja müüdudDIRTY LOOPS (Rootsi) / Jazzkaar 2021 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud CYRILLE AIMÉE (Prantsusmaa) / Jazzkaar 2021 PeatatudPeatatudCYRILLE AIMÉE (Prantsusmaa) / Jazzkaar 2021 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Lükkub edasi NAISSAM JALAL - QUEST OF THE INVISIBLE (Prantsusmaa-Süüria) / Jazzkaar 2021 Lükkub edasiLükkub edasiNAISSAM JALAL - QUEST OF THE INVISIBLE (Prantsusmaa-Süüria) / Jazzkaar 2021 Fotografiska Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet DEE DEE BRIDGEWATER (USA) & Estonian Dream Big Band / Jazzkaar 2021 DEE DEE BRIDGEWATER (USA) & Estonian Dream Big Band / Jazzkaar 2021 Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 54.80 - 64.80
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!