logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Otsi kaardilt
Vali periood
Loe edasi

Suurejooneline ooper-oratoorium 'Oedipus Rex' jõuab esmakordselt Eestis esiettekandele

Septembri esimesel nädalavahetusel toimuvatel Narva ooperipäevadel tuuakse esmakordselt Eesti muusikateatrite ajaloos lavale Stravinski ooper-oratoorium „Oedipus Rex“.

Birgitta festivali lõppakordiks on sel aastal Soome akordionivirtuoos Kimmo Pohjonen koos Tallinna Kammerorkestriga

Birgitta festivali lõppakordiks on sel aastal Soome akordionivirtuoos Kimmo Pohjonen koos Tallinna Kammerorkestri ja dirigent Tõnu Kaljustega! Kontsert "Uniko" toimub Pirita kloostri varemetes 13. ja 14. augustil kell 20. 

Tallinna Kammerorkestri uue hooaja kontserdiuudised, piletite soodusmüük Piletilevis kestab kuni 16. augustini

Tõnu Kaljuste algatatud ja kuni tänaseni Eesti ainsa püsikoosseisulise keelpilliorkestrina tegev Tallinna Kammerorkester valmistub 2022/2023. hooajal oma 30. tegevusaasta tähistamiseks. Kollektiiv avalikustab oma uued kontserdid.

Lavale jõuab Lauri Lagle lavastus, kontsert inimesest

Juba 25. augustil jõuab Noblessneri valukoja kaasaegses Nobeli saalis publiku ette Lauri Lagle autorilavastus "Ainult jõed voolavad vabalt". Ainulaadne kontsert inimesest on laval vaid loetud õhtutel augustis ja septembris. 

Juudi Uus Aasta. Pidulik kontsert. The Shuk (Iisrael)

Eesti Juudi Kogukond kutsub Teid Iisraeli grupi The Shuk pidulikule kontserdile, mis on pühendatud juudi kalendrijärgse uue 5783. aasta (Rosh Hashanah) tulekule.

Suveooperi kontsert-etendused Katariina kirikus jätkuvad juba sel reedel

Ooperimuusikat saab kuulata Tallinna vanalinna müstilises Püha Katariina kirikus nii reede kui ka laupäeva õhtul algusega kell 20.00 (Vene tn 14a). Kostümeeritud kontsert-etendustel kõlavad tuntud ooperisolistide esituses kuulsad aariad, duetid ja tertsetid. Suveooperit korraldab Muusikute fond PLMF, kunstnik Riina Vanhanen ning produtsendid Pille Lill ja Alar Haak.

Nick Cave kinnitas Haapsalu kontserdi külalisesinejaks Anna Kaneelina

Juba 18. augustil esineb Nick Cave & The Bad Seeds esmakordselt Eestis. Kontserdi külalisesinejaks kinnitati Anna Kaneelina. Piletid kontserdile on müügil Piletilevis.

Elina Nechayeva annab kolm imekaunist klassikalist kontserti

Selle suve lõpus annab Elina Nechayeva kolm kaunist klassikalist kontserti pealkirjaga “The Sound of Beauty”. Piletid kontsertidele Kiivitaja talus (19.08), Ammende villa aias (20.08) ja Tallinna Vene Teatris (15.09) on müügil Piletilevis.

Neljapäeval, 4. augustil esietendub Emajõe Suveteatri kargeõhulavastus 'Ukuaru'

Veera Saare samanimelise romaani põhjal valminud lavastus räägib sooja südame, targa pea ning selgete väärtustega eesti naistest. Nende valikutest või ka valikute puudumisest, südame hääle järgimisest ja mitte järgmisest.

Kuressaare Kitarrinädala eriilmelises programmis on kõrvuti maailma tippkitarrist ja Duo Ruut

8. augustil algab Kuressaare Kitarrinädal, mille keskmes on juba 16. korda toimuv kitarrilaager ja eripalgelised kontserdid linnarahvale ja -külalistele.

Augustikuus etendub muusikalis-teatraalne lavastus "Orfeus"

Etenduse luuletused ja muusika on valitud näitlejanna Tšulpan Hamatova ja muusiku Aleksandr Boldatševi südamehäältest lähtudes – seepärast saab „Orfeus“ kindlasti olema teejuhiks suure poeesia ning puhta kunsti ja muusika maailma.

Meie Mees 25 aastat pidu! Kontsert kõigile tasuta!

Meie Mees otsustas teha rahvale kingituse - pidu on kõigile tasuta!

Muusikaline jalutuskäik läbi särava Salzburgi koos humoorikate lugude ja lauludega!

Mitmekülgsed muusikud ja näitlejad Katrin Lehismets ja Peeter Kaljumäe kutsuvad teid muusikalisele rännakule maalilisse Alpilinna Salzburgi.

Jaan Tätte suvekontserdid "Tuulevaiksel ööl"

Kodumaa muhedaim laulja ja laulukirjutaja Jaan Tätte kutsub kõiki muusikasõpru oma augustikuu suvekontsertidele!

Kuressaare Kitarrinädala eriilmelises programmis on kõrvuti maailma tippkitarrist ja Duo Ruut

8. augustil algab Kuressaare Kitarrinädal, mille keskmes on juba 16. korda toimuv kitarrilaager ja eripalgelised kontserdid linnarahvale ja -külalistele.

Sumedad suveõhtud Marek Sadama ja Sadamasillaga

Kontsertkava kannab pealkirja “Sina ja pojengid”, mille käigus antakse 4 unustamatut kontserti laternate valgel Kõltsu mõisas, Tartus, Pärnus ja Tallinnas.

Piletilevi lansseeris värskenenud brändi ja piletimüügiplatvormi

Piletilevi lansseeris värskenenud brändi ja piletimüügiplatvormi Balti riikide suurim piletimüügiplatvorm Piletilevi tuli täna välja värskenenud kaubamärgi ja uuenenud ühtse digitaalse piletimüügiplatvormiga.

The Swingers, Birgit ja Mikk Saar alustavad suvekontsertidega

Alati särtsakas The Swingers alustab sel nädalal suvekontserte uute ja vanade lugudega, mõnusate juttude ja ilusa ilmaga!

Teatrifestivali Draama piletid tulid müügile

Alates tänasest, 1. juulist on müügil teatrifestivali Draama 2022 etenduste piletid.

Piletilevi müügipunkti- ja internetipoe teenustasu tõuseb 15. juulist

Piletilevi internetipoe- ja müügipunkti teenustasu tõuseb seniselt 0,90€ pileti kohta 1,20 eurole pileti kohta 15. juulist 2022. Teenustasu tõusuga kompenseerib Piletilevi üldisest hinnatõusust tingitud kulude kasvu.

FlexFesti piletid on nüüd müügil!

27.-28. augustini Tallinnas toimuva FlexFesti üks peaesineja on BBNO$

Esmakordselt Eestis: hittloo 'Roses' autor SAINt Jhn

Selle suve suurim räpipidu toimub 19. augustil Tallinnas arendatavas Franz krulli kvartalis, kus astub üles hittlooga „Roses“ edetabelite tippe vallutanud räppar Saint Jhn!

Narva Ooperipäevade programmis annavad tooni esiettekanded, külla tuleb Leedu ooper

Narva Ooperipäevad 2022 jätkavad eelmiste aastate joont – idüllilises Kreenholmi Manufaktuuris toimuvad muusikateatrite esiettekanded ning lavale astuvad külalisteatrid ja -solistid. Sel aastal kestab festival ühe pika nädalavahetuse, 1.–4. septembrini, pakkudes kultuuriprogrammile lisaks ekskursioone Narva Kreenholmis.

Mõisapargis jõuab esietenduseni Ugala suur suvelavastus 'Kolm musketäri'

Reedel, 17. juunil jõuab publiku ette Ugala teatri kauaoodatud suvelavastus „Kolm musketäri”, mille toob lavale Ugala loominguline juht Tanel Jonas. Värske dramatiseeringu on teinud lavastaja koos Ugala dramaturgi Liis Aedmaa ja Laura Kallega. Laval näeb suurt osa Ugala trupist. Etendused toimuvad Õisu mõisa pargis Viljandimaal 15 õhtul juunis ja augustis.

Måneskini kontserdi lisapiletid tulevad müüki täna kell 10.00

19. mail 2023 esineb globaalne muusikafenomen ja Eurovisiooni võitja Måneskin Tallinnas, Saku Suurhallis oma esimese maailmaturnee “Loud Kids” raames. Kontsert müüdi välja üsna kiirelt, kuid koostöös bändiga on täna võimalik müüki paisata piiratud koguses lisapileteid. Lisapiletite müük algab kell 10.00 Piletilevis.

Elektroonilise muusika staar Bonobo esineb Tallinnas juba selle aasta lõpus

Head uudised jätkuvad! Kontsertagentuur 8 Days A Week, kes korraldas maikuus Tallinnas eduka JUNGLE kontserdi ning toob 9. juunil väljamüüdud kontserdi raames Eesti pealinna Michael Kiwanuka, annab teada, et 14. detsembril 2022 astub Tallinnas Noblessneri valukojas üles Briti muusik ja produtsent, viiekordne Grammy nominent Bonobo.

Maailmamuusika tipp Ukrainast annab Eestis kontserdi

Viljandi pärimusmuusika festival esitleb augustis kontsertidega kaht väliskülalist. 27. augustil tuleb Alexela Kontserdimajas lavale üks maailmas tuntumaid Ukraina ansambleid DakhaBrakha.

Heategevuslik kontserdisari 'EESTI MÕISAD 2022'

24 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 104-aastases Eesti Vabariigis. Eesti Mõisate Ühenduse tunnustuspreemia „Parim mõisate loo jutustaja“. Toetame koos Corelli mõisamuusikuid!

Saara Pius ja Toomas Uibo annavad Pangodis kauni suvekontserdi 'Olen valind tee'

Fantastilised lauljad Saara Pius ja Toomas Uibo esinevad koos saatebändiga 13. augustil Pangodis, Kiivitaja talu suvelaval suvise kontserdiga 'Olen valind tee'.

Endla Suures saalis esietendub meloodiline draama 'Suvitajad'

Endla Teatri Suures saalis esietendub 14. mail kell 19.00 meloodiline draama „Suvitajad“, mille autor on Maksim Gorki ja lavastaja Ingomar Vihmar. Selle loo tegelased on argielust põgenejad, ootamatud ja ajutised. Nad söövad ja joovad, suudlevad ja kaklevad, kurdavad ja vestlevad, laulavad ja laaberdavad, igavlevad ja igatsevad. Ja kaovad siis nagu tuhk tuulde.

Nick Cave & The Bad Seeds esineb augustis esmakordselt Eestis

18. augustil astub Haapsalu Piiskopilinnuses üles Nick Cave oma legendaarse bändiga The Bad Seeds.

Birgitta Festival 2022 - piletid nüüd müügil!

Mis seob tegelaskujusid nagu Eino Leino „ Lalli“, Lorenzo Da Ponte „Don Giovanni“, Anton Tšehhovi „Must munk“ ja William Shakespeare`i„Prospero“ ? Nad kõik ilmutavad end heliloojate Veljo Tormise, Rasmus Puuri, Wolfgang Amadeus Mozarti, Pehr Henrik Nordgreni ja Jean Sibeliuse ooperite kaudu Birgitta festivalil 2022. 

Eestis annab kontserdi hitimeister Calum Scott

8. septembril annab Alexela Kontserdimajas kontserdi hittide "You Are The Reason", "Dancing On My Own" poolest tuntud inglise laulja ja laulukirjutaja Calum Scott. Kontserdil kõlavad Calumi romantilised lood, mis on vallutanud miljonite fännide südamed üle kogu maailma. Piiratud arv pileteid tulevad müügile 25. aprillil kell 12:00 Piletilevi müügipunktides üle Eesti. Calum Scott sündis ja kasvas üles Inglismaal. Juba väiksest peale oli Calumil huvi muusika vastu. Suurem tuntus saabus Calumile, kui ta otsustas osaleda tõsielusaates „Britain's Got Talent“. Saatekohtunik Simon Cowell vajutas esinemisel kuldset nuppu ja lubas Calumi kohe poolfinaali.

Pop-soulidiiva Imany esineb 28. novembril Alexela Kontserdimajas

28. novembril astub Alexela Kontserdimajas üles superhiti "Don't Be So Shy" autor Imany. Prantsuse pop-soul diiva astub seekord Eestis üles kavaga "Voodoo Cello", tuues lavale suurejoonilise kontsertlavastuse milles löövad peale Imany kaasa ka 8 tšellot. Piiratud arv pileteid tulevad müügile 19. aprillil kell 10.00 Piletilevi müügipunktides üle Eesti.

Romantiline täiskuu pidu koos õhtusöögiga Pädaste Mõisas

Kutsume teid osa saama võrratust Täiskuu peost – ühest kõige romantilisemast õhtust Pädaste Mõisas, mis kulmineerub lummava häälega Mari Jürjensi esinemisega Pädaste lahes asuval Armastuse saarel.

Sigur Rós esineb sügisel Riias

Islandi muusikasensatsioon Sigur Rós esineb sügisel Riias. Baltikumi ainus kontsert toimub 15. oktoobril Arena Rigal. 

Algas piletimüük suvisele James Arthuri kontserdile ning fännibussile

Täna sai Piletilevis alguse piletimüük James Arthuri 23. augustil toimuvale kontserdile ning fännibussile, mis viib kuulajad mugavalt Tallinnast Haapsallu ning toob peale kontserti tagasi. James Arthur esineb 23. augustil Haapsalu Piiskopilinnuses.

Legendaarne The Cure esineb järgmisel aastal Riias

6. oktoobril esineb The Cure esmakordselt Riias, Riia Arenal. Tegemist on ainsa kontserdiga Baltikumis ning kuulda saab nii tuntud hitte kui ka palasid bändi uuelt albumilt. 

Rokkstaar Uriah Heep esineb oma 50. sünnipäeva maailmatuuri raames Eestis

Maailma vanimate ja nimekaimate rokkmuusika tegijate reas seisev Uriah Heep sai 50-aastaseks. 15. novembril 2022 esineb üle põlvkondade kestev muusikalegend Alexela Kontserdimajas.

Andrew Lloyd Webberi kuulus muusikal CATS tuleb Tallinnasse

Alates 27. septembrist 2022 etendub Alexela Kontserdimaja laval Andrew Lloyd Webberi rekordeid purustanud muusikal CATS. See on esimene kord, kui Eestis etendub West Endi originaallavastus, mis on köitnud publikut nii West Endis, Broadwayl kui ka mujal maailmas juba üle 40 aasta. Piletid muusikalile on müügil Piletilevis. 

Placebo tuleb taas Eestisse!

Inglise rockbänd Placebo annab 14. oktoobril 2022 Tallinnas, Saku Suurhalli Blackboxis, üle 7 aasta taas kontserdi.

Piletilevi pikendab kinkepiletite kehtivusaega!

Piletilevi pikendab kõiki kinkepileteid, mille soetamise kuupäev jääb vahemikku 1. jaanuar 2020 – 31. august 2021, kinkepiletite uus realiseerumistähtaeg on 30. september 2022!

Alates esimesest juulist 2021 pakub Piletilevi oma internetikeskkonnas täiesti uut teenust – Piletilevi piletikindlustus.

Piletikindlustus tagab kliendile pileti ostuhinna kompensatsiooni juhul, kui klient enda või pereliikme tervise halvenemise, liiklusõnnetusse sattumise või vahetult enne sündmust kodus tekkinud kahju tõttu ei peaks saama üritusel osaleda. Lisaks tavapärastele üritusel osalemist takistavatele juhtumitele tagab kindlustus ka kaitse COVID-19 haigestumise puhul.

Vanemuise teatri uue hooaja piletid on müügil

Vanemuise teatri 153. hooajal esietendub 13 uuslavastust: seitse draamalavastust ning kuus muusika- ja balletilavastust. Jätkuvalt on laval mitmed publiku südame võitnud lavastused, muusikasõprade rõõmuks toimuvad arvukad kontserdid ning aset leiavad mitmed eriüritused. Uue hooaja piletid on müügil Vanemuise teatri kodulehel ja teatri kassas.

153. hooaja avab uuslavastus ooperilaval. 19. augustil 2022 saavad Maarja Kangro libreto ja Tõnis Kaumanni muusika Vanemuise Sadamateatris esmaettekande ooperina „Kaubamaja“. Müstilise ja muinasjutulise kaubamaja ukse eest kohtuvad neli tegelast, kes murravad pead, milline maailm on maagiliste liuguste taga, milliseid imelisi aardeid meelitavad püüdma neoonsildid ning kaunilt vilkuvad tuled ning miks kõik, kes sinna sisenenud, sealt enam ei välju.

Draamalaval toimub esimene esietendus 1. oktoobril 2022, mil Vanemuise väikeses majas jõuab publiku ette Edward Albee draama „Kolm pikka naist“. See on lugu ühe naise erinevatest eluetappidest ning suhtest oma pojaga, kellega viimane kontakt toimus juba aastaid-aastaid tagasi. Näidendi toob lavale üle aastakümnete Vanemuise teatris taas lavastav Priit Pedajas (Eesti Draamateater).

22. oktoobril 2022 esietendub Sadamateatris Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta näidendivõistlusel esimese preemia saanud Katariina Libe näidend „Võrsed“, mille lavastab Tiit Palu. Näitemäng portreteerib empaatiliselt tänasel hetkel meie ümber toimetavaid inimesi ning keskendub teemadele nagu orienteeritus karjäärile ja eneseteostusele, seksuaalsed suhted, läheduse ja lähedaste otsingud ning lastetus ja laste saamine.

Vanemuise teatri balletijuht Mare Tommingas toob 26. novembril 2022 Vanemuise suures majas publiku ette balletimaailma ühe legendaarseima teose – „Pähklipureja“. Tommingas võtab Pjotr Tšaikovski „Pähklipureja“ ette teist korda – aastal 1994 esietendus tema samanimeline lavastus. Seekordne versioon „Pähklipureja ehk Imeline jõuluöö“ jääb truuks Tommingase originaallibretole, kuid lisandunud on uusi suhteliine, suurejooneline kujundus ja fantaasiarikkad kostüümid.

3. detsembril 2022 jõuab draamapubliku ette Tartu vanima ja noorima teatri koostöölavastus. Tartu Uue Teatri lavastaja Elise Metsanurga eestvedamisel esietendub Vanemuise teatri väikeses majas William Shakespeare’i „Romeo ja Julia“, kus nimirolle täidavad Aivar Tommingas Vanemuise teatrist ja Ilo-Ann Saarepera Tartu Uuest Teatrist. See on keelatud armastuse lugu. Armastus on keelatud kõigi nende poolt, kes ei pea õigeks Romeo ja Julia vanusevahet, mis ületab poolt sajandit.

2023. aasta esimene poolaasta ei jää alla eelnenule. Suurendamaks noorte muusikahuvi, toovad lavastajad Janek Savolainen ja Katrin Pärn koos Vanemuise sümfooniaorkestriga 10. jaanuaril 2023 Vanemuise väikeses majas laste ja noorte ette Sergei Prokofjevi muusikalise muinasjutu „Peeter ja hunt“. See saab olema visuaal-teatraalne muusikatund, mis õpetab lastele, kuidas muusikat kuulata, millised pillid on orkestrikoosseisus ja mis häält nad teevad.

2023. aasta esimese uuslavastusena draamalaval esietendub Ain Mäeotsa lavastatud Martin McDonaghi näidend „Mägede iluduskuninganna“, mis räägib loo kahest naisest, emast ja tütrest, kelle kooselu on lakkamatu lahing. Tragikomöödia esietendub Sadamateatris 21. jaanuaril 2023.

Lavastaja Priit Strandberg toob 4. veebruaril 2023 Vanemuise väikeses majas publiku ette Anton Tšehhovi draama „Kirsiaed“, millest on saanud uuema eesti teatri klassikavaramu. Nüüdne Vanemuise lavastus on näidendi kümnes lavaversioon Eestis sellel sajandil, millele on eelnenud mitu kuulsat lavastust varasemast ajast.

18. veebruaril 2023 vallutab Vanemuise suure lava lastemuusikal Eno Raua raamatu ja Edgar Valteri visuaalide põhjal – „Sipsik“. Draamanäitlejana tuntud Maria Annuse lavastajatööna jõuab Sipsik esmakordselt Vanemuise lavalaudadele, et lõngast häälepaelte abil lapsi ja vanemaid lõbustada.

4. märtsil 2023 toob lavastaja ja koreograaf Rauno Zubko Sadamateatri lavale tantsulavastuse noortele – „Kriis.ID“. Lavastuses uuritakse ja kombatakse piire, loetakse moraali ja hävitatakse seda. Visandatakse minapilte ja vaadatakse nende murenemist kaasaegsete kriiside valguses. Sobib suurepäraselt noorele vaatajale koos koolikaaslastega.

Eduard Vilde ja Tiit Palu autorluses jõuab rahvusvahelisel naljapäeval, 1. aprillil lavale komöödia „Pisuhänd 2“. Eduard Vilde tuntuima näidendi „Pisuhänd“ lõpus jääb õhku võimalus, et Tiit Piibelehe teeneid vajatakse veel. „Pisuhänd 2“ jätkab sealt, kus „Pisuhänd“ lõpeb.

Hooaja viimase uue draamalavastusena tuuakse Sadamateatris lavale Urmas Vadi kirjutatud ja lavastatud draama „Sada grammi taevasina“, mis on inspireeritud Artur Alliksaare elust ja luulest. Lavastus esietendub poeedi sajandal sünnipäeval, 15. aprillil 2023.

22. aprillil 2022 esietendub Vanemuise väikeses majas Eino Tambergi ooper Edmond de Rostand’ näidendi alusel – „Cyrano de Bergerac“, mille lavastab Mare Tommingas ning muusikajuht on Risto Joost.

Balletigala, aastalõpuball ning mitmed kontserdid
153. hooajal rõõmustab sümfooniaorkester muusikasõpru mitme kontserdiga, kus esitatakse sümfoonilises maailmas hinnatud heliloomingut. Esimese kontserdina, 2.-4. septembrini, jõuab Tartu, Pärnu ja Tallinna publiku ette sümfooniaorkestri hooaja avakontsert. Solistina on laval Tähe-Lee Liiv ning dirigent on Risto Joost.

Novembris kõlab esmakordselt hingedepäeva kontsert ning ootame nautima ka ooperikoori kontserti „Imede aeg“. Detsembris kõlab traditsiooniline advendikontsert Tartu Pauluse kirikus. Ooperisõpru ootame detsembris ooperigalale, kus kõlavad aariad ja duetid maailmaooperi kullafondist. 2023. aasta alguses toome Eesti ja maailma filmimuusika paremiku kontserdilavale Tartus, Pärnus ja Paides – kõlab filmimuusika kontsert.

2022. aasta saadame ära Vanemuise teatri armastatud aastalõpuballiga.

Tähistamaks rahvusvahelist tantsupäeva, ühendab Eesti balletikunst oma loomingulise vaimu ning erakordse võimalusena saab balletigalal näha nii Vanemuise kui Eesti Rahvusballeti täiskoosseisus truppe. Õhtule lisavad pidulikkust Vanemuise ja Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestrid, eesotsas Risto Joosti ja Arvo Volmeriga. Vanemuise teatri koostööd Rahvusooper Estoniaga näeb 29. aprillil 2023 Rahvusooper Estonias ja 30. aprillil 2023 Vanemuise suures majas.

Vanemuise sümfooniaorkestri hooaja lõpetab hooaja lõppkontsert eri linnades.

Kohtumiseni Vanemuise teatri 153. hooajal!

Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti