logo
Valitse aikaväli
Etsi kartalta
Menu

Eksistentsiaalne realism „Dip“

 – Sa tahtsid midagi filosoofilist?

 – Jah, palun.

 – Oled sa kindel?

 – Jah, olen.

 – On sul kannatust?

 – Jah, on.

 – Rutiin, sôda ja usaldamatus. Kuid me oleme ikka sunnitud elama. Ka suure surve all, kus kõige peidetum on kõige ilmsem. Kus pikk jutt kõlab vaikuses ja kõik on nii, nagu näib. Ajalugu kirjutavad võitjad, kuigi aega ei eksisteeri. Eksisteerib elu. Nietzsche ja Kierkegaard. AHAHAHAAA. Kas sellest piisab?

 – Jah, piisab.

 – Jah, piisab.

Toomas Saarepera on lavastaja, näitleja, kirjanik, tõlkija ja mõtleja, 1990ndate Eesti kõige avangardsem ja alternatiivsem teatrimees. Tema lavastusi on näinud küll vähesed, kuid need õnnelikud, kes nägid, kasutavad neist rääkides väljendeid nagu „kõige erakordsem lavastaja” ja „müüdimurdja”. „Saarepera tegi 1990ndatel sellist teatrit, milletaolist Eestis keegi ei teinud, see oli uudne ja üllatav ja eriti oli ta ootamatu,” ütleb tema kohta Endal loominguline juht Ingomar Vihmar.

„Dip” on varem Von Krahlis, Rakvere Teatris, Tartu Uues Teatris ja eraprojektidena lavastanud Saarepera esimene töö Endlas. Lavastuskunstnikuna võtab ta meile kaasa teisegi legendaarse mehe – maali-, video-, installatsiooni- ja performance’i-kunstniku ning filmitegija Jaan Toomiku ning lavastuse helimaastiku loob eesti kaasaegse improvisatsioonilise muusika üks suurkujusid Taavi Kerikmäe. Õnneks tuleb vahel ette hetki, kus midagi ei ole vahel, inimese ja kosmose vahel – on ainult see kalju, meri, taevas, hääled ja meie.“

 

Lavastaja ja autor: Toomas Saarepera

Kunstnik: Jaan Toomik

Muusikaline kujundaja: Taavi Kerikmäe

Videokunstnikud: Toomas Saarepera ja Argo Valdmaa

Osades: Nils Mattias Steinberg, Sander Rebane, Indrek Taalmaa, Taavi Kerikmäe

 

Esietendus 28. jaanuaril  2023 Endla Teatri Küünis.

Lisainfo: https://www.endla.ee/lavastused/dip

Tapahtuman verkkosivu: http://www.endla.ee

Tapahtumat

Tapahtumia ei löytynyt
Loading...
Lataa uudelleen
Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen