logo
Valitse aikaväli
Etsi kartalta
Menu

Laboratorio Module 24

La 13.7.2024 16:00
Näytä tapahtumatiedotPeitä tapahtumatiedot
Laboratorio Module 24 on installatiivne lavastus, mis seob endas füüsilise teatri, tantsu-, meedia- ja installatsioonikunsti. Lavastusprojekt valmib Anssi Laiho (FIN), Johhanna Anett Toomeli (EE), Helle Mari Toomeli (EE), Milla Virtaneni (FIN) ja Leevi Lehtineni (FIN) koostöös. Laboratorio Module 24 etendub Tartus Aparaaditehase Armastusesaalis 5.-13. juulini aastal 2024.

Laboratorio Module 24 on inspireeritud kunstnike ühisest armastusest looduse, loodusfilmide, hobuste, õdede ja vendade, miniatuuride ning VHS kassettide ühte sulanduvate salvestuste vastu.

Lavastuse visuaalne keel viib vaataja teekonnale läbi enda mõtete, luues erinevaid maastikke ning illusioone ning sulatades aeg-ajalt etendajad üheks elutute objektidega.

Laboratorio Module 24 on vastulause ühekordsele kunstile, see muutub, areneb, kasvab, seguneb ja taasseguneb juba varem looduga, muutudes protsessiks, mis end üha uuesti läbi uute kunstnike, kohtade ja teemade defineerib.

Laboratorio lavastusprojekti kontseptsiooni autorid on Milla Virtanen ja Leevi Lehtinen. Laboratorio esimene lavastus toimus 2021. aasta novembris Tantsuteater Minimi programmi osana Kuopios, Soomes. Tollal oli see tervet õhtut täitev performatiivne kunstitükk, mis koosnes mitmetest moodulitest, mida lõid kunstnikud Belgiast, Iirimaalt ja Soomest. Laboratorio Module 24 on sellest eraldiseisev lavastus, mis valmib äsjaloodud kunstnike meeskonna koostööna.

Laboratorio nomineeriti Videosäde auhinnale, mida antakse parima videokujundus eest Soome teatris.

Laboratorio Module 24 osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kontseptsioon ja lavastus: Milla Virtanen
Koreograafid: Helle Mari Toomel, Johhanna Anett Toomel ja Milla Virtanen
etendajad: Helle Mari Toomel ja Johhanna Anett Toomel
Visaalkunst ja fotograafia: Leevi Lehtinen
Helikujundus: Anssi Laiho
Kommunikatsioon: Carolina Tagobert
Produktsioon: BAM BAM Art Productions ja Lemoot Kompanii
Toetajad: SA Tartu 2024, Oulu Kultuurifond, Põhjamaade Kultuuripunkt, Oulu linn, Soome
riiklik kunsti arenduskeskus

Tapahtumat

Tapahtumia ei löytynyt
Loading...
Lataa uudelleen
Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen