logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

The Jesus And Mary Chain: 40 Years

K 21.8.2024 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
41.50 - 71.50

Šoti mürapopi ikoon The Jesus and Mary Chain esineb 21. augustil Tallinnas Alexela Kontserdimajas.
Kontserdi erikülalisena astub üles Röövel Ööbik
.

Šoti mürapopparid The Jesus and Mary Chain ehk vennad Jim ja William Reid tähistavad tänavu oma 40. aastapäeva alates esiksingli “Upside Down” ilmumisest.  Märtsis ilmus bändi uus stuudioalbum “Glasgow Eyes” ja käivitus Euroopa tuur, mis toob nad 21. augustil üle 35 aasta Eestisse esinema. Tegu on tuuri ainsa Baltikumi kontserdiga.

Kontserdi piletid hinnaga 39–69 eurot on müügil Piletilevis. Piletihindadele lisanduvad piletimüüja ja toimumiskoha tasud. Saadaval on nii seisu- kui ka istekohad.

1989. aasta juunis esines The Jesus and Mary Chain toonases ENSV-s Tallinna Lauluväljakul festivalil Rock Summer. Seda kontserti meenutatakse tänase päevani. Vendasid Reide ehmatas, et neid tuleb kuulama umbes 100 000 inimest. "Ma pole nii suurt inimhulka elus kunagi näinud,” teatas laulja Jim. Kitarrist William lubas: “See on päris kohutav. Saate kuulma vägevat müra."

Vägeva moototorsaagi meenutava kitarrimüra ja viliseva feedbacki saatel lõhkusid nad väidetavalt ära osa lavatehnikast ja tekitasid korraldajatele tuhandetes soome markades kahju. Hiljem selgus, et tegu oli siiski meediamulliga ja tegelikult lõhkusid nad ära ainult mikrofonistatiivi. The Jesus and Mary Chain pahandas ka mitmeid kohalikke korüfeesid. Näiteks Ivo Linna teatas, et bänd, kellel saundiga probleeme, ei tohiks pealavale ronida. 

35 aastat hiljem on The Jesus and Mary Chain üks ühtaegu kõigi aegade mõjukamaid ja vastuolulisemaid bände. Nende esikalbumit “Psychocandy” (1985) peetakse tihtipeale üheks paremaks debüütalbumiks üldse. Vennad Reidid tegid sel ära kujuteldamatu triki, keevitades kokku päikeselise popi, hämara nihilismi ja viliseva kaja. Kokku kõlas see nagu Phil Spectori kõrbenud helisein või “mootorsaan orkaanis”. Peagi tulid nad aga välja akustiliste kitarride ja kuuldavate laulusõnadega. Nad tavatsesid ikka ja alati endale vastu rääkida: alustasid sündipopi vastastena, aga kasutasid peagi trummimasinaid ja sünte. Oma nahktagide ja Ray Bani päikseprillidega nägid nad välja nagu maailma kõige olulisem bänd, keda see aga absoluutselt ei kõigutanud. Nad vihkasid ka rockimehi ega samastunud nunnu indieskenega, laulsid hingestatult tühistest asjadest ja hajameelselt olulistest asjadest. Nad seisid publiku poole seljaga ja neid käivitas kaos. 1998. aastaks olid vendade omavahelised tülid aga nii hulluks läinud, et mindi pikale pausile laulusõnadega "I hate rock'n’roll".

2007. aastast taas aeg-ajalt esinev ning vahepeal albumi “Damage and Joy” ilmutanud bänd on nüüd otustavamalt tagasi. Oodata on dokfilmi ja autobiograafiat ning märtsis ilmus The Jesus and Mary Chaini kaheksas stuudioalbumi “Glasgow Eyes”, mis püüab vastata küsimusele, kuidas võiksid kõlada harmoonias kulgevad vennad Reidid. Avasinglit “jamcod” tsiteerides: “Best notify the other brother therе's no place to go”.

“Glasgow Eyes” kõnnib homaaži ja satiiri vahel ning teeb vahele paar ootamatumat sööstu, ehk isegi noogutusi krambivaba jazzi suunas. Elektroonikaspooni all kõlavad kitarrid ja kajad, krüptilised autobiograafilised viited ning klassikalised kinnisideed igatsusest,  dekadentsist ja droogidest, ent seda kõike ennekuulmatult rahunenud moel.

Album salvestati Glasgow’s produtsent Tony Doogani ja bändi Mogwai stuudios Castle of Doom. Põhimõtted olid samad, mis 984. aastal. “Llihtsalt läksime hunniku lugudega stuudiosse ja lasime kõgel omasoodu minna. Reegleid pole, lihtsalt teed kõike, mis vaja,” ütleb Jim Reid. 

Tallinna kontserdil kõlavad nii uue albumi lood kui ka klassika nagu “Some Candy Talking”, “Just Like Honey”, “April Skies” ja “I Hate Rock’n’Roll”.


Muusikavideod:

jamcod (2024)

Just Like Honey (1985)


Lisainfo:

Spotify | Apple Music | YouTube | Facebook | Instagram | Twitter | Koduleht
 
Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
The Jesus And Mary Chain: 40 Years K 21.8.2024 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn 41.50 - 71.50
Üritus The Jesus And Mary Chain: 40 Years
Kuupäev / Kell K 21.8.2024 19:00
Toimumiskoht Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hind 41.50 - 71.50
Hinnainfo
Seisukohad asuvad saalis 9. rea ees
Kontserdi piletid hinnaga 39–69 eurot.
Piletihindadele lisanduvad piletimüüja ja toimumiskoha tasud.

 
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Röövel Ööbik
Vaheaeg 30 minutit
20:00 The Jesus and Mary Chain
22:00 Orienteeruv lõpp


ÜRITUSE LISAINFO
• Vanusepiirangut ei ole
• Sündmus toimub inglise keeles
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
• I rõdu 1. ja 2. rea ning II rõdu 1. rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire
• Tellige kohvilaud ette: https://kontserdimaja.ee/telli-ette/
• Ostes pileti, kohustun täitma toimumiskoha sisekorra eeskirju. Tutvu nendega siit.

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 1€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.
Toimumiskoht
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Ürituse korraldaja
Shiftworks OÜ
Telliskivi 60a Tallinn 10412 Harjumaa
+372 672 6608
info@tmw.ee
reg.nr: 10844006
Üritus The Jesus And Mary Chain: 40 Years
Kuupäev / Kell K 21.8.2024 19:00
Toimumiskoht Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hind 41.50 - 71.50
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Jeff Mills esitleb: Tomorrow Comes the Harvest Jeff Mills esitleb: Tomorrow Comes the Harvest Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Osta pilet Efterklang Efterklang Paavli Kultuurivabrik
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti