logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

Valguse festival 2024 ''Kohtumine''

Пн 30.09.2024 18:00 - Вс 06.10.2024 23:59
Nõo alevik, Tartumaa

Valguse festival 2024 “Kohtumine”

30. septembrist kuni 6. oktoobrini toimub kümnes Valguse festival, mis on seekord pühendatud piiride avardamisele ja uutele teadmistele.

Festivali avab suuremahuline Läti partneritega Story Hub ja Those Guys Lightning koostöös loodav heli- ja valgusinstallatsioon „Maandumine“ („Touchdown – Coliseum“) Tartu lennujaama ja Eesti Lennuakadeemia territooriumil. Tegemist on paigaga, kuhu enamasti satuvad vaid lennundusvaldkonna inimesed, ent festivalil saavad kõik huvilised uut territooriumi avastada. Kas uus vaatenurk loob uusi võimalusi või juhib tähelepanu ka probleemidele? Kunstiteose lahutamatuks osaks on spetsiaalselt loodud muusika, millesse helilooja Taavi Tulev sulatab industriaalsed lennuhelid.

Tartu Ülikooli kosmosekeskuse ehk Tartu observatooriumi ja Euroopa kosmosehariduskontorite võrgustiku (ESERO) koostöös avatakse horisont kooliõpilastele suunatud karjäärinädalal „Kaugusesse!“ („Beyond!“). Teadlased ja ettevõtjad tutvustavad töötubades kosmose- ja inseneeriavaldkonna põnevaid võimalusi. Noorte projekti raames toimuvad Tõraveres ka minilavastused, kus astuvad üles Tantsuklubi Triiniks ning Just Tantsukooli tantsijad. Lavastusi juhivad Taani Ollerupi Spordiakadeemia tudengid.

Nädala teises pooles kutsume perekondi Nõos, Tõrvandis ja Viitasaaris koos kodu kaunistama. Kogukonnasündmus liidab eri põlvkondi ja pakub loovat ajaveetmist, samuti ühendab see kahte sõprusvalda – Nõod ja Viitasaarit.

Festival kulmineerub Nõos Külli Roosna ja Kenneth Flaki vabaõhu-tantsulavastusel „Õhus“ (“Floating”), kus otsitakse ühist keelt kunsti, teaduse ja tehnoloogia vahel.

https://www.valgusefestival.ee

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
Valguse festival 2024 ''Kohtumine'' Пн 30.09.2024 18:00 Nõo alevik, Tartumaa
Мероприятие Valguse festival 2024 ''Kohtumine''
Дата / Время Пн 30.09.2024 18:00
Место проведения Nõo alevik, Tartumaa
Информация о ценах
Tegu on tasuta sündmusega, kuhu piletit tarvis võtta ei ole
Место проведения
Nõo alevik, Tartumaa
Nõo alevik, Tartumaa Nõo vald Эстония
Организатор
Tantsuklubi Triiniks MTÜ
Järve 4 Nõo alevik 61601 Tartumaa
info@valgusefestival.ee
Рег. №: 80262116
Мероприятие Valguse festival 2024 ''Kohtumine''
Дата / Время Пн 30.09.2024 18:00
Место проведения Nõo alevik, Tartumaa
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить