logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

Lugu

Kullaaugu talu Põlvamaal Ahja külas on muusikutest vendade Aigar ja Argo Valsi lapsepõlvekodu.

2024. aastal kutsuvad vennad kodutallu muusikuid Euroopast ja mujalt maailmast. Koostöös filmi-, animatsiooni- ja videokunstnikega ning inspireerituna uudsest keskkonnast sünnib visuaalmaterjalile originaalne helikujundus. Kontsertidel jõuab filmi- ja helisümbioos ka laiema publikuni.

Elamus

Loomeresidentuur toob tipptasemel heliloojad välja oma harjumuspärasest keskkonnast ja saadab nad rohelisele ja looduslähedasele Põlvamaale. Loodame, et väikeses Lõuna-Eesti külas kogetu lisab kunstniku käekirjale põneva jälje ning ergutab dialoogi filmitegija ja ümbruskonnaga! Sisendit on oodatud andma nii tudengid kui elukutselised filmitegijad.

Muusikagurmaanid saavad residentide loometöö vilju nautida Tartus Genialistide Klubis ning teistes Lõuna-Eesti kultuuriasutustes. Kontsertidel musitseerivad autorid visuaali taustal live’is ning pildi ja heli koostoimel mõjub valminud tulemus veelgi võimsamalt. Samuti tutvustavad muusikud oma meetodeid ja töövahendeid, inspireerides sedasi uut põlvkonda muusika- ja filmihuvilisi.

Mõju

Kullaaugu kogub nii Eestis kui maailmas tuntust muusikataluna ning toob Ahja ja Põlva valla inimeste teadvusesse kui omanäolise kultuurikeskuse. Vähetähtsaks ei saa pidada ka töötubades osalejate nakatamist muusika-või filmipisikuga – ehk võrsuvad just Põlvamaalt kultuurivaldkonna uued tipptegijad?

События

Мероприятия не были найдены
Загрузка...
Перезагрузить
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить