Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tallinn Comedy Festivali kava täienes: Kalmet, Koik, improõhtu

Ületuleval nädalal algaval Tallinn Comedy Festivalil on Kinoteatri Roppuste öö välja müüdud, ent galaõhtule lisandusid uute koomikutena Henrik Kalmet, Märt Koik ja Kadri-Maria Mitt.3. oktoobril on uue sõuna kavas improõhtu, kus korraga astuvad lavale tervelt kolm Eesti truppi, kes ei suuda teksti pähe õppida: Improteater IMPEERIUM, Jaa !improteater ning Ruutu10.

Kuumad Hinnad!

Kampaania Kuumad Hinnad 20. kuni 22. septembrini Piletilevis! Täna on kampaania raames soodustusega võimalik osta järgnevaid pileteid...

Esietendub Ann Mirjam Vaikla ja Lærke Grøntvedi uuslavastus ''Uncanny You''

26. septembril esietendub Kanuti Gildi SAALis etenduskunstnike Ann Mirjam Vaikla ja Lærke Grøntvedi teatrilavastus “Uncanny You”. Teose keskmeks on uncanny-lik õhustik ja olukorrad, mis on inspireeritud inimkonna enesehävituslikust käitumisest. Kuid veelgi kõhedust tekitavam kui sõda ise, on autorite arvates meedia roll ning selle mõjujõud meid ümbritseva tegelikkuse loomisel. “Uncanny You” on eklektiline sulam erinevatest kunstivormidest nagu teater, performance, tants, heli- ja videokunst.

Apollo Kino toob lavale Uuspõllu ja Oja komöödiaetenduse ''TRAMP ja PUUTIN''

Komöödia “Tramp ja Puutin” maailma esiettekanne toimub 31. oktoobril Solarise Apollo Kino lavalaudadel. Nimiosades astuvad üles Jan Uuspõld (Puutin) ja Peeter Oja (Tramp).

'Ma olin Bonzo'

Andrus Albrecht, rahva seas rohkem tuntud kui Bonzo, kogub kokku oma aastate parima loomingu, paneb plaadile ja esitleb seda novembris üle-Eestilisel kontserttuuril, mis koosneb viieteistkümnest ülesastumisest ja kannab pealkirja „Ma olin Bonzo“

Tallinn Comedy Festivalil saab ühendada lõunapausi parima Briti huumoriga

Tallinn Comedy Festival toob 5. ja 6. oktoobril kell 14.00 taas publiku ette eelmisel aastal Eesti (ja võibolla ka maailma) debüüdi teinud sündmuseformaadi “Lunch & Laugh”, mis ühendab hilise lõuna hea stand-up’iga. Uuendusliku olemusega sündmus toimub LHV panga kliendikontoris, Tartu mnt 2.

Stig Rästa annab septembris kaks autorikontserti!

Sel septembrikuul on veel võimalus saada osa Stig Rästa suurepärasest autorikontserdist! Juba 22. septembril saab teda tulla kuulama Tartus Eesti Rahva Muuseumisse kl 19.00 ja 23. septembril kl 17.00 Vihula mõisa kontserdisaali.

Hollywoodi näitleja Robert Davi: Eesti on lummav ja ajast ees olev riik

Frank Sinatra ja Dean Martini surematuid hitte Eestisse laulma tulev Robert Davi oli viimatisest siinkäigust niivõrd lummatud, et veedab siin pikemalt aega ja külastab lisaks Tallinnale ka Tartut.

DJ BoBo kontserdituuri valmistati ette kaks ja pool aastat

Juba vähem kui kuu aja pärast saabub Tallinna fantaasiarikas DJ BoBo Mystorial Tour. Rene Baumann ehk DJ BoBo jaoks on tegemist tema 25. lava-aastat tähistava ajarännakuga, mida valmistati ette kaks ja pool aastat.

Oh Wonder - Ultralife World Tour

Laupäeval, 9. detsembril esineb Tallinnas, Club Hollywoodis Briti ansambel OH WONDER. Eestisse jõuab indie-popi staar maailmaturnee “Ultralife World Tour” raames ning kontsert Tallinnas saab ühtlasi olema ka ansambli ainsaks showks Baltikumis.

Pärimusmuusika Lõikuspeol esinevad uued tulijaid ja jagatakse Eesti pärimusmuusika auhindu Etnokulp 2017

Juba 15. korda toimub kahepäevane festival Lõikuspidu Viljandis, mis toob publiku ette 6.-7. oktoobril värske saagi suviselt XXV Viljandi pärimusmuusika festivalilt, uued tulijad ja eriproduktsioonid. Selgi korral leiab Lõikuspeo raames aset pärimusmuusika üks tähtsündmusi - rahvahääletusel ning koostöös Raadio2 ja ETV2 valitakse Eesti pärimusmuusika auhinnad Etnokulp 2017.

ROKKANSAMBEL TOTO ESINEB 40. JUUBELITUURI RAAMES NORDEA KONTSERDIMAJAS

12. veebruaril esineb Tallinnas, Nordea Kontserdimajas, poproki suurnimi TOTO. Eestisse jõuab Ameerika ansambel uue suurejoonelise maailmaturnee raames, mis kannab nime “40 Trips Around The Sun Tour” ning on pühendatud bändi 40. juubelile.

Dalai Lama loengute aeg on muutunud!

Dalai Lama loengute, mis pidi toimuma 24.-26.10 uuteks kuupäevadeks on 23.-25.09. Muudatus on tingitud Dalai Lama ajakava muutusest ning korraldaja vabandab võimalike ebameeldivuste pärast. Ostetud piletid kehtivad uuel kuupäeval ning nende ümber vahetamine ei ole vajalik. Juhul kui uus kuupäev ei sobi on võimalik piletid tagasi kuni 03.09.2017 k.a müüa kõigis Piletilevi müügipunktides va Circle K teenindusjaamades. PDF pileti omanikel palume ühendust võtta Piletilevi kontoriga aadressil tagasiost@piletilevi.ee ja kirja sisusse palume märkida tellimuse number ning tagasiostu soov.

Koit Toome ja Jorma Puusaag - Jaak Joala laulud 'Suveöö' augustikuu kontserdite algusaeg 19:00!

Koit Toome ja Jorma Puusaag astuvad augustis üles veel Amande Villas, Anija mõisas, Tartu Hansa Hoovis ja Alatskivi lossis. Augustis toimuvate kontsertide alguse ajaks on 19:00!

Artistide esinemisgraafiku muutuste tõttu jääb kontsert 'Niaz Diasamidze & 33A' ära.

Artistide esinemisgraafiku muutuste tõttu jääb kontsert „Niaz Diasamidze & 33A“ ära. Ürituse korraldaja vabandab siiralt tekitatud ebamugavuste eest. Pileteid ostame tagasi kuni 15.12.2017 k.a. kõigis Piletilevi müügipunktides va Circle K teenindusjaamades. E-pileti ostnutele kantakse raha tagasi arveldusarvele.

Finki Tallinna kontserdi erikülaline on Erki Pärnoja: EFTERGLOW

Neljapäeval, 28. septembril esineb Tallinnas Vaba Laval hinnatud inglise laulja, lugudekirjutaja ja produtsent Fink ehk Fin Greenall. Kontserdi erikülalisena astub üles Erki Pärnoja : EFTERGLOW.

Fix esineb suve lõpus Kiivitaja talu õuel!

24. augustil annab Kiivitaja talu õuel meeleoluka kontserdi ansambel Fix!

Tallinnas esinevad uue kavaga huumori-show´ 'Ükskord Venemaal' artistid.

Mitmežanrilise tele-show´ „Ükskord Venemaal“ näitlejad esitlevad Tallinnas uut huumorikava. Populaarse projekti tähed Olga Kartunkova, Azamat Musagalijev, Timur Tanija, Deniss Dorohhov ja teised demonstreerivad 11. detsembril Tallinnas Nordea kontserdimajas elavas esituses pööraseid sketše, naljakaid paroodiaid, stand-up´e ja palju muud.

FILIPP KIRKOROV: MEGASHOW 'Я' ('MINA') ETENDUS TALLINNAS

25. märtsil toob vene estraadi kuningas Filipp Kirkorov Tondiraba Jäähallis vaatajate ette grandioosse show «Я» (Mina“), mis on valminud maailmakuulsa Päikesetsirkuse Cirque du Soleil lavastaja Franco Dragone käe all. Detailideni lihvitud ning supertehnoloogilisest show’st kujuneb tähtsündmus mitte ainult vene, vaid ka maailma poplavade jaoks.

Elagu eurotoetused!

Samal päeval, kui Eestist sai Euroopa Liidu eesistuja, esietendus Komöödiateatris prantsuse naljatükk „Elagu eurotoetused!“. Pärast menukat suvetuuri ja publiku erakordselt sooja vastuvõttu järgnevad nüüd lisaetendused saalides üle kogu Eesti. Nii naljakat ja päevakohast lugu pole juba ammu nähtud!

Tähelepanu Depeche’i fännid!

Briti trio naaseb üle nelja aasta Lätti ning esineb Riias, Arena Rigal 20. veebruaril 2018. Show leiab aset Depeche Mode’i uue maailmaturnee “Global Spirit Tour” raames. Piletid kontserdile ning eribussidele Tallinnast ja Tartust on nüüd müügil Piletilevis:

Ära jäänud Tantsupeo etenduse piletite tagasiost algab täna!

Laupäeval, 1. juulil kell 13 toimuma pidanud Tantsupeo II etendus jäi ära. Kõik sellele etendusele müüdud piletid ostetakse tagasi. Piletilevi alustab piletite tagasiostu 3. juulil 2017. Müügipunktidest väljastatud piletite omanikel palume pääsmete tagasimüümiseks pöörduda Piletilevi müügipunktidesse (välja arvatud Circkel K teenindusjaamad) ajavahemikul 03.-31.07.17. Internetist ostetud Sebrapiletite ja muude elektrooniliste piletite omanikele kantakse juulikuu jooksul raha tagasi kontole, kust see on laekunud. Juhul, kui 1. augustiks pole raha kontole jõudnud, palume ühendust võtta laulupidu@piletilevi.ee. Kõik ära jäänud etenduse piletid ostetakse tagasi esimesel võimalusel. Palume mõistvat suhtumist.

'Jääkarupoja seiklused' esietendus

Värvikas muusikaetendus jääkarupojast rääkiva lastemultifilmi ainetel. Selles loos on palju hingesoojust. See etendus kasvatab väikese vaataja südames armastust ja kiindumust oma vanemate ja kodu vastu. Ja kui palju erinevaid seiklusi elab karupoeg läbi etenduse jooksul!

Näost näkku: supertsaar Nelly esineb Eestis eksklusiivse kontserdiga ainult 1000 fännile!

Neljakordne Grammy auhinna võitja ja muusikamaailma ikoon Nelly esineb 26. oktoobril kõigest 1000-pealisele publikule kontsertklubis Cathouse. Staar valis uue tuuri toimumiskohtadeks klubid, kus publik oleks artistile võimalikult lähedal.

9. veebruaril toimub Tallinnas paljude vene estraaditähtede osalusel Viktor Drobõši juubeliõhtu.

Viktor Drobõs ja kohalikud organisaatorid TCC esitlevad 2018. aasta muusikalist suuründmust 'Viktor Drobõš – juubelikontsert. #Kõik on kohal'. Grigori Leps, Irina Allegrova, Valeria, Kristina Orbakaite, Stass Pjehha, Slava, Zara, Avraam Russo, Aleksandr Kogan, IVAN (Saša Ivanov), Nastasja Samburskaja ja teised. Orkestri Red Square Band ja Alla Duhhova balleti Todes osavõtul. 9. veebruaril on Tondiraba jäähallis #Kõik kohal.

Jõulujazzi peaesineja Stacey Kent toob Eesti talve sooja bossanoovat ja jazziklassikat.

Ameerika sarmikas lauljatar Stacey Kent koos multiinstrumentalistist abikaasa Jim Tomlinsoniga esineb Jõulujazzil koos Estonian Dream Big Bandiga. 2. detsembril Nordea kontserdimajas toimuva kontserdi piletid on teisipäevast, 6. juunist kella 10.00 müügil!

STING NAASEB EESTISSE UUE MAAILMATURNEE KONTSERDIGA!

Juba 29. septembril esineb taas Tallinnas, Saku Suurhallis, maailma üks tuntumaid meesartiste STING. Briti muusik naaseb Eestisse uue turnee “57th & 9th Tour” raames. Kontserdi kavas on palad nii uuelt stuudioalbumilt kui ka tuntumad lood The Police’i ning Stingi soolokarjääri repertuaarist. Show erikülalisena astub laval üles Stingi poeg ja muusik Joe Sumner.

4. novembril esineb Tallinnas legendaarne grupp APOCALYPTICA!

Seda on kõik kannatlikult oodanud. Ja nüüd on kohalikel organisaatoritel (TCC.ee) rõõm teatada, et kuulus soome grupp Apocalyptica, kes esitab rasket muusikat tšellodel, tuleb maailmaturnee raames jälle Tallinna, et tähistada suurt sündmust – 20 aastat albumi «Plays Metallica by Four Cellos» ilmumisest. Ärge magage maha võimalust näha kauaoodatud, võimsat ja vaatemängulist show´d, mis toimub 4. novembril 2017 Tondiraba jäähallis.

Ian Anderson mängib Jethro Tulli!

6. märtsil, 2018 astub Nordea Kontserdimaja laval üles üks rokkmuusika karismaatilisemaid lauljaid ning rokkansambli Jethro Tull juhtfiguur Ian Anderson oma bändiga. Viiskümmend aastat lavakarjääri teinud Anderson esitab Tallinnas Jethro Tulli kuulsamaid palasid.

Tallinnas esineb suure kontserdiga Polina Gagarina!

Kohalikud organisaatorid TCC.EE annavad teada vene estraadi ühe nõutuima ja populaarseima laulja suurtest kontsertidest Eestis ja Lätis. Kaunis, õrn ja võluv laulja esitleb Tallinnas ja Riias uut värviküllast fantastilist teatraliseeritud show´d „Polina“. Võrratu vokaal ja ainult elav esitus.

SUUR VIINI UUSAASTAKONTSERT 2018

22. jaanuaril 2018 esineb Nordea Kontserdimajas Viinist pärit Schönbrunni lossi orkester aasta esimese päeva teleülekandest tuntud kavaga. Suure Viini uusaastakontserdi raames kõlab Tallinnas Johann Straussi, Imre Kalmani, Franz Lehári, Carl Michael Ziehreri ja teiste klassikalise muusika suurmeistrite aegumatu looming.

Antonio Vivaldi. 'Keelpilliarmastus'

Igor Ponomarenko juhatusel tegutsev IP Orchestra üllatab juba mitmeid aastaid kogu maailma muusikasõpru. Välismaised ja vene rokkhitid, argentiina tango, klassikaline ja tänapäevane filmimuusika orkestri esituses pakuvad kuulajatele tõelist avastamisrõõmu.

National Dance Show 'Georgian Legend's'

Rahvuslik tantsu-show 'Gruusia legendid' ületab maailma ajakirjanduse kinnitusel oma ulatuse ja dramaturgia poolest selle žanri liidreid: nüüdisaegseid balleti-show’sid „Riverdance“ ja 'Lord of the Dance' ning on muutunud üheks kõige edukamaks muusikalis-koreograafiliseks vaatemänguks maailmas, mille juures on kasutatud ülimalt nüüdisaegseid super-show’ loomise tehnoloogiaid.

ROKIROMANTIK CHRIS REA ESINEB UUE TURNEE RAAMES NORDEA KONTSERDIMAJAS!

Reedel, 10. novembril esineb Nordea Kontserdimajas briti laulja, kitarrivirtuoos, rokiromantik ja bluusikuningas CHRIS REA. Sügise alguses ilmub Chris Real üle kuue aasta uus stuudioalbum nimega “Road Songs for Lovers” ning samanimelise Euroopa turnee raames külastab muusik ka Eestit.

Suurejooneline Maša & Karu jääshow 'Masha & The Bear on Ice' tuleb detsembris Eestisse!

Tänavu detsembris teevad Saku Suurhalli jääl enda showetenduse vene multifilmi superstaarid – Maša ja Karu. Ametliku tootjafirma poolt loodud jääetendused toimuvad nii eesti kui vene keeles ning ühendavad endas teatraalsuse, muusika ja iluuisutamise, tuues laste ette multifilmist tuttavad tegelased ja keskkonna.

Kuressaare Merepäevade peaesineja on rahvusvaheliselt tuntud KERLI!

10.–12. augustini toimuvad 21. Kuressaare Merepäevad kulmineeruvad rahvusvaheliselt menuka Kerli Kõivu kontsertshowga.

VENEMAA ÜHE PARIMA NÜÜDISTEATRI ETENDUS 'SHOW VIHMAS II' TALLINNAS

12. detsembril hakkab Tallinna Vene Kultuurikeskuses päriselt vihma ladistama ning sajus rullub vaatajate silme ees lahti Peterburi tantsuteatri „Искушение“ / „Ahvatlus“ jalustrabav show.

Hitimeister DJ Bobo toob lavajuubeli puhul Eestisse müstilise kontserdituuri

Üle maailma palavalt armastatud DJ Bobo toob sel sügisel Tallinna müstilise, efektse ja fantaasiarohke kontserdituuri “Mystorial”. Sel aastal oma 25. aastat laval tähistav artist lubab kõiki põlvkondi puudutava kontserdikavaga viia külalised unustamatule teekonnale.

Evgeni Plushenko külastab Tallinna maailmatasemel muinasjutulise jääetendusega 'Lumekuningas'

2. ja 3. detsembril toimub Tondiraba jäähallis muinasjutuline jääetendus lastele ja täiskasvanutele – „Lumekuningas“. Plushenko ja tema tipptasemel tiimi jää-show põhineb Hans Christian Anderseni kuulsal muinasjutul „Lumekuninganna“.

Lisainfo Eros Ramazzotti kontserdi piletiraha tagastamise kohta!

Piletilevile laekus kinnitus, et Eros Ramazzotti kontserdi korraldaja Herman Stage Co SIA on võitnud Moskva arbitraažikohtus. Otsuse järgselt peab Global Communication (artistiga lepingu sõlminud ettevõte) korvama Herman Stage Co SIA-le tekkinud kahjud 18. jaanuariks 2018. aastaks.

Hollywoodi filmitäht Robert Davi annab Eestis kaks Frank Sinatra muusika kontserti

Hollywoodi filmitäht Robert Davi saabub Eestisse oma hea sõbra Frank Sinatra laule laulma. 2015. aastal Saku Suurhallis täismajale laulnud Davi peab Eestit maailma kõige paremini hoitud saladuseks ja külastab sel korral lisaks Tallinnale ka Tartut.

1. detsembril 2017 esitlevad Niaz Diasamidze ja bänd 33A oma uut heliplaati 'Gruusia ...'

Niaz Diasamidze on Eestis tuntud eelkõige selle poolest, et ta on kirjutanud muusika esimesele Eesti ja Gruusia koostöös valminud mängufilmile „Mandariinid”, mis kandideeris filmiauhinnale Oscar.

IVO LINNA – SUUR LOTERII - Soodushind kuni 08.03 k.a

See on mees, kelle muusikat kuulavad nii vanad kui noored... See on mees, keda imetlevad nii emad kui tütred… See on mees, kel pole mingi probleem koguda Instagramis mõne tunniga kümneid tuhandeid jälgijaid… See on mees, kes on eestlaste südameis juba üle 50. aasta!

Rock-džentelmen on tagasi!

9. oktoobril esineb Nordea Kontserdimajas laulja, Inglise kultusbändi Roxy Music asutaja ning lugude autor BRYAN FERRY. Üle kümne aasta taas Tallinnas kontserdiga esinev muusik astub lavale live-orkestriga, esitades Roxy Musicu ja soololoomingu paremikku.

1. veebruaril tulevad müüki XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“ piletid

Selle suve suursündmus, XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“ toimub Tallinnas lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist kuni 2. juulini. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis alates 1. veebruarist.

Lord of the Dance tähistab Tallinnas oma 20. tegevusaastat!

9. novembril 2017 toimub Tallinnas nimeka koreograafi Michael Flatley show „Lord of the Dance.“ Maailmaturnee raames esitleb kollektiiv oma 20. tegevusaasta auks spetsiaalset kava. Pealinna elanikel ja külalistel on kõvasti vedanud – tänu kohaliku organisaatori Tallinn Concert Clubi (TCC.ee) aastatepikkusele ja edukale koostööle trupi manager´iga lülitati Tallinn juubelituuri kavva. Trupi eelmised külalisesinemised said Tallinnas peadpööritava edu osaliseks. Seekord toimub show kõige moodsamal väljakul – Tondiraba areenil.

200 kiiremat! Esimesed We Love The 90s 2018 festivali passid paisatati müüki ülisoodsalt

Retromuusika suurfestival We Love The 90s müüb esimesed 200 passi kiireimatele kõigest 29 euroga. Populaarne üritus teavitas esmaspäeval esimesest viiest välisartistist.

Ruja keelatud kontsert 43 aastat hiljem!

Rannap, rokkbänd ja Kristjan Kannuke...

Vabale Lavale jõuab ratastoolireiv ja techno-tantsulavastus

Märtsis jõuab Vabale Lavale koreograafide Doris Uhlichi ning Michael Turinsky verivärske tantsulavastus 'Ravemachine'.

Tallinn Fashion Week 21.-24. oktoobril Tallinnas, Telliskivi loomelinnakus

9. korda toimuv Tallinn Fashion Week leiab sel korral aset kreatiivsuse tuiksoonel Telliskivi loomelinnakus. Nelja päeva jooksul jõuab vaatajate ette kümme moeetendust ning Kuldnõela gala – Eesti ainsa moedisaini auhinna üleandmistseremoonia. Eraldi äramärkimist väärib mehist moedisaini käsitlev multimeediaetendus “Mehed moes”, mis paneb moenädalale väärika punkti.

MUUSIKASUVI ON ALANUD - Vaata pildigaleriid!

Kaunid Kontserdid Käsmus 2015 on seitsmendat aastat toimuv muusikasuve esimene suursündmus.

Avasime uue müügipunkti meelelahutus- ja elustiilikeskuses Solaris

Sooviga tuua elamused teile lähemale, avas Piletilevi müügipunkti meelelahutus- ja elustiilikeskuses Solaris. Müügipunkt asub külastajatele hästi märgatavas piirkonnas I korrusel, pöörduste vahetus läheduses. Külastajad on oodatud iga päev 10:00-20:00

Esimesed seitse Schilling 2014 väljakuulutatud esinejat

5. juulil Kilingi-Nõmme Suveaias toimuv Eesti hubasemaid indie-festivale Schilling

Esimesed seitse väljakuulutatud esinejat (nimekiri täieneb jooksvalt):

Merchandise (US)

Floridas, Tampa linnas tegutsev Merchandise mängib punk-energiaga indie-rock'i, mille kohta on kasutatud epiteete nagu “punk-misantroopia”, “peen kunst”, “madal huumor”, “akadeemilisus”, “kosmiline psühhedeelia” ja “pop-geniaalsus” või ka “midagi Joy Division’i ja The Smiths'i vahepealset”. Lahterdamisele vastupuiklevale bändile panid 2008.a. aluse Carson Cox (laul), David Vassalotti (kitarr) ja Patrick Brady (basskitarr). Mehed olid kuulanud palju jazzi ja dub'i ning mänginud enne Merchandise'i mitmetes kodukandi hardcore-punk bändides. Tänaseks viieliikmeliseks kasvanud ja hardcore-skeenest eemaldunud grupp jõudis laiema publiku teadvusse 2012. aasta plaadiga “Children of Desire”, mis lisaks soojale vastuvõtule fännide seas keerutas korralikult tolmu väljaannetes nagu Pitchfork, NME ja Spin. Sarnaselt hästi läks ka nende järgmisel plaadil “Totale Nite” (2013). Üleilmse edu tuules jõudis plaat ka mitmete Eesti muusikakriitikute lemmikute sekka ning Areeni aastaalbumite edetabelis kohale nr 20. Eelmise aasta lõpus sõlmis Merchandise plaadilepingu legendaarse Briti leibeliga 4AD (Ariel Pink's Haunted Graffiti, Deerhunter, Twin Shadow, Breeders jpt), mille alt on peagi oodata Merchandise'i uut ja paljulubavat albumit.

 

Extraperlo (ES)

Extraperlo on Barcelona’s tegutsev indie-pop bänd, millele panid 00ndate keskel alguse Alba Blasi, Aleix Clavera, Borja Rosal ja Cacho Salvador. Ansambel mängib rikkalikku koduse kõlaga poppi, mida iseloomustavad leidlikud arranžeeringud ja meeldejäävad meloodiad. Bänd, kes nimetab oma mõjutajatena gruppe nagu Aztec Camera, Orange Juice, Prefab Sprout ja Roxy Music, andis välja oma debüütalbumi „Desayuno Continental’ aastal 2008 kohaliku indie-leibeli Mushroom Pillow alt. Grupi teise, kauaoodatud plaadi „Delírio Específico“ üllitas 2012 Hispaania leibel Canada. Plaadile andis produtsendina näo üks rahvusvaheliselt tuntumaid Hispaania indie-muusikuid El Guincho, kellega bändil tekkis kontakt, kui kaks Extraperlo liiget - Aleix ja Borja - tegid aastatel 2010-2012 kaasa El Guncho tuuriansamblis. „Delírio Específico“ (plaadi nime võib tõlkida kui teatud spetsiifilist deliiriumi, mis kaasneb armunud olekuga) võeti väga soojalt vastu nii tava- kui muusikapressis ja see leidis rohket äramärkimist ka blogides – peamiselt Mehhikos, Tšiilis, Belgias ja Austraalias. Extraperlo, keda kohalik press on tituleerinud „kodus salvestatud muusika tulevikuks“, on esinenud suurtel kohalikel festivalidel (nt Primavera Sound) ja mänginud festivalidel ja klubides ka Mehhikos ja UK’s.

 

Streak and the Raven (FI)

Lääne-Soomest, Seinäjoki linnast tulev Streak and the Raven mängib intensiivse atmosfääriga omanäolist elektroonilist poppi, mida võib võrrelda 80ndate alguse briti minimalistlike sündi-bändidega. Noore ansambli debüütplaat “Love and War” ilmus eelmisel aastal ja seda on kirjeldatud kui depressiivset öist AOR'i (adult orientated rock), mis viib kuulaja matkale kaotatud armastuse ja üleelatud sõja radadele. Debüütalbumi soe vastuvõtt, meeldejäävad videod ja esinemised suvefestivalidel on toonud bändile juba parajalt suure fännibaasi ja ka esimesed kontserdid väljaspool kodumaad. Schillingul saabki olema suurepärane võimalus kogeda seda värske energiaga ansamblit oma lootusrikka karjääri alguses.


Leslie Da Bass (EE)

Leslie Da Bass on kolumnisti, motoentusiasti ja igapäevaselt reklaami valdkonnas tegutseva Leslie Laasneri muusikaline alias. Leslie Da Bassi nime alt hakkas Laasner looma eklektilist elektroonilist popmuusikat looma u 10 aastat tagasi. Ilmunud on albumid ”Touch” (2004), kodus teki all sisselauldud ”Nights by Open Windows” (2008) ja esimene läbinisti eestikeelne plaat ”Minu kuningriik” (2010). 2013. aastal sõlmis Laasner lepingu rahvusvahelise plaadifirmaga Universal Music, kelle abiga ilmus samal aastal ka tema neljas, ingliskeelne album “Times New Roman”. Album pälvis Eesti Muusikauhindadel tiitli „parim elektrooniline album“ ning Leslie Da Bass nimetati ka „aasta parimaks meesartistiks“. Laasner on pannud aluse mitmetele tuntud bändile, sh Pedigree, 90ndate indie-legend Borax, klubiprojekt Holmes ja viimaste aastate popsensatsioon HU?. Paar viimast aastat on Leslie Da Bass tegutsenud neljaliikmelise live-ansamblina, kes tegi kaasa ka viimase plaadi salvestamisel. Bändi kuuluvad lisaks Laasnerile veel Romet Pott (kitarr), Tanel Roovik (klahvpillid), Ranno Paukson (löökriistad) ja Silver Lepaste (heli). Bändina astutakse üles ka Schillingul.


Id Rev (EE)

Id Rev on kohaliku eestikeelse alternatiiv-rock’i üks väljapaistvamaid esindajaid. Alustanud 1995. aastal punk-bändina nime all Idiootsuse Revolutsioon, on nad tänaseks läbi noorusromantilise indie-rock'i jõudnud kõladeni, milles leiab elemente nii post-rock’ist, elektroonikast, kitarripopist kui paljust muustki. Peale tänaseks läbimüüdud kultusalbumit “Sina Ei” (2001) pidas bänd kaheksa aastat plaadistamispausi, et anda 2009.a. lõpus välja oma kolmas plaat “Kuhu kadus joie de vivre?” (2009). Id Rev’i lugudes on alati olnud oluline roll laulusõnadel, millena on kasutusel nii Eesti poeetide kui laulja ja lugudekirjutaja Neeme Lopp'i enda tekstid. Kaunid helimassiivid koos mõjuvate laulusõnadega on võitnud Id Revile rohkelt fänne ja muutnud nende harvad kontserdid kohaliku indie-skeene suursündmusteks. Aastate jooksul on antud laive lisaks Eestile ka Soomes, Rootsis, Taanis, Lätis ja Saksamaal. Möödunud aasta lõpul alustas Id Rev oma neljanda plaadi salvestamist ning plaanib Schillingul mängida suuremas osas just uue, alles töös oleva plaadi lugusid.


Argo Vals Band (EE)

Argo Vals on kitarrist ja helilooja, kes loonud ja esitanud muusikat nii ühemehe-bändina kui ansamblite Viljandi Guitar Trio, Talamak, Von Kuusk ja Argo Vals Band koosseisus. Ta on lisaks sellele kirjutanud muusikat erinevatele filmidele, telesaadetele ja tantsuetendustele. Argo Valsi muusikas leiab elemente nii progressiivsest rock’ist, jazz’ist ja indie-rock’ist kui minimal-techno’st ja ambient’ist. Tema debüütalbumi „Tsihcier“ avaldas 2012. aastal kohalik plaadifirma Eesti Pops. Plaat kandideeris ka 2013. aasta Eesti Muusikaauhindadel aasta albumiks kategoorias „Aasta Alternatiiv/Indie-album“. Argo Vals Band sai alguse 2011.a. novembris ja on tänaseks astunud muuhulgas üles festivalidel Jazzkaar ja Tallinn Music Week. Bänd koosneb Valsi koolivendadest muusikaõpingute ajast Viljandis ja tema teiste ansamblite liikmetest ning sinna kuuluvad lisaks Valsile veel Jaan Jaago (kitarrid), Indrek Mällo (basskitarr), Tanel Kadalipp (kontrabass), Hans Kurvits (trummid) ja Kaarel Kuusk (klahvpillid).

Jan Helsing (EE)

Jan Helsing’i näol on tegemist uue eestikeelse indie-pop ansambliga, kes enda sõnul polegi otseselt bänd, vaid rohkem avatud kooslus, mis põhineb erinevate muusikaliste impulsside sünergial. Neil pole näiteks kindlat vokalisti, vaid koostööd tehakse erinevate lauljatega, kellele Jan Helsingi muusika meeldib. Jan Helsingi muusikas kohtuvad hästikirjutatud meloodiad helgete indie-kitarride ja kohati shoegaze’iliku ilutunnetusega. Kui nad meenutavadki kõlalt mõnd tuntud Eesti indie-bändi (nt Dallast või Tartu Popi ja Roki Instituuti), siis tuleb põhjust otsida bändi liikmete taustast ja esikplaadi tegemisel kaasalöönud lauljatest, kellest suurem osa on varem tegutsenud rohkem- või vähemtuntud ansamblites. Jan Helsingu tuumiku moodustavad Margus Voolpriit (Pia Fraus, Dreamphish, Wolfredt), Helari Pluss (Morningrise), Andres Soosaar (Morningrise, Dreamphish, Picnic), Arpo Vatsel (Dreamphish) ja Jan Kaus (Dreamphish). Kontserdil astub vokalistina üles Kristi Kindel (Dallas). Schillingul esitleb Jan Helsing oma debüütplaati “Kajalood”, mille annab välja Eesti tegusaim indie-label Seksound (Pia Fraus, Imandra Lake jpt).