Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Algab NO99 uus hooaeg ja esietendub EV100 teatrisarja avalavastus

Algab Teater NO99 uus hooaeg ja esietendub EV100 teatrisarja avalavastus “NO34 Revolutsioon"

Kino Sõprus kava 18.-24.august

Filmilindifestivalil rullub lahti 20 kilomeetrit filmilinti! Seekordse seenioride sõbraseansi juhatab sisse Linnar Priimägi. Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud tulevad taas. Dokiõhtu #32: ''Kiki'' 21. augustil!

Juba järgmisel nädalal! We Love The 90's!

Euroopa suurim retrofestival ★WE LOVE THE 90´s★ tuleb taas, ning seda juba kolmandat korda Eestis ja suuremana kui kunagi varem. Sel korral lausa kolmel järjestikusel päeval 24-26.08.17 Tallinna Lauluväljakul!

Täna algab etenduskunstide festival SAAL Biennaal 2017!

Täna algab Tallinnas rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Festival leiab aset 15. - 27. augustil Tallinna teatrites ja linnaruumis. SAAL Biennaali avab saksa etenduskunstniku Julian Hetzeli installatsioon-lavastus „Schuldfabrik“, mis on kasutusse võtnud ja muutnud kogu Kanuti Gildi SAALi maja. Festival toimub juba 17. korda, olles sellega üks vanemaid Tallinnas toimuvaid etenduskunstide festivale (endise nimega Augusti TantsuFestival).

Dalai Lama loengute aeg on muutunud!

Dalai Lama loengute, mis pidi toimuma 24.-26.10 uuteks kuupäevadeks on 23.-25.09. Muudatus on tingitud Dalai Lama ajakava muutusest ning korraldaja vabandab võimalike ebameeldivuste pärast. Ostetud piletid kehtivad uuel kuupäeval ning nende ümber vahetamine ei ole vajalik. Juhul kui uus kuupäev ei sobi on võimalik piletid tagasi kuni 03.09.2017 k.a müüa kõigis Piletilevi müügipunktides va Circle K teenindusjaamades. PDF pileti omanikel palume ühendust võtta Piletilevi kontoriga aadressil tagasiost@piletilevi.ee ja kirja sisusse palume märkida tellimuse number ning tagasiostu soov.

Koit Toome ja Jorma Puusaag - Jaak Joala laulud 'Suveöö' augustikuu kontserdite algusaeg 19:00!

Koit Toome ja Jorma Puusaag astuvad augustis üles veel Amande Villas, Anija mõisas, Tartu Hansa Hoovis ja Alatskivi lossis. Augustis toimuvate kontsertide alguse ajaks on 19:00!

Artistide esinemisgraafiku muutuste tõttu jääb kontsert 'Niaz Diasamidze & 33A' ära.

Artistide esinemisgraafiku muutuste tõttu jääb kontsert „Niaz Diasamidze & 33A“ ära. Ürituse korraldaja vabandab siiralt tekitatud ebamugavuste eest. Pileteid ostame tagasi kuni 15.12.2017 k.a. kõigis Piletilevi müügipunktides va Circle K teenindusjaamades. E-pileti ostnutele kantakse raha tagasi arveldusarvele.

Suurfestival We Love The 90s avalikustas kogu Eesti programmi.

Lisaks välismaisetele retrostaaridele on kohal absoluutne Eesti nostalgiatipp. Kolmepäevasel festivalil Tallinna Lauluväljakul esinevad Black Velvet, N-Euro, 2 Quick Start, Nancy, Niki, Code One, Mr Happyman, Estin, Astra ning tõelise maiuspalana Cool D ja Kozy / Must Q eriprogrammiga.

TCC teeb kõikidele IIRI TANTSU austajatele tõeliselt suvise kingituse!

Kuna LORD OF THE DANCE´i maailmaturnee piletid lähevad nagu soojad saiad, on müügile tulnud lisapiletid! Nüüd on kõikidel stepptantsu austajatel võimalus näha show´d lavale kõige lähematest sektoritest (B1 ja C4). Ainult suve lõpuni kehtib nende kahe sektori piletite ostjatele tõeliselt kuum hind! 1. KORRUS – 39 eurot 2. KORRUS – 29 eurot

Finki Tallinna kontserdi erikülaline on Erki Pärnoja: EFTERGLOW

Neljapäeval, 28. septembril esineb Tallinnas Vaba Laval hinnatud inglise laulja, lugudekirjutaja ja produtsent Fink ehk Fin Greenall. Kontserdi erikülalisena astub üles Erki Pärnoja : EFTERGLOW.

Fix esineb suve lõpus Kiivitaja talu õuel!

24. augustil annab Kiivitaja talu õuel meeleoluka kontserdi ansambel Fix!

Tallinnas esinevad uue kavaga huumori-show´ 'Ükskord Venemaal' artistid.

Mitmežanrilise tele-show´ „Ükskord Venemaal“ näitlejad esitlevad Tallinnas uut huumorikava. Populaarse projekti tähed Olga Kartunkova, Azamat Musagalijev, Timur Tanija, Deniss Dorohhov ja teised demonstreerivad 11. detsembril Tallinnas Nordea kontserdimajas elavas esituses pööraseid sketše, naljakaid paroodiaid, stand-up´e ja palju muud.

FILIPP KIRKOROV: MEGASHOW 'Я' ('MINA') ETENDUS TALLINNAS

25. märtsil toob vene estraadi kuningas Filipp Kirkorov Tondiraba Jäähallis vaatajate ette grandioosse show «Я» (Mina“), mis on valminud maailmakuulsa Päikesetsirkuse Cirque du Soleil lavastaja Franco Dragone käe all. Detailideni lihvitud ning supertehnoloogilisest show’st kujuneb tähtsündmus mitte ainult vene, vaid ka maailma poplavade jaoks.

Elagu eurotoetused!

Samal päeval, kui Eestist sai Euroopa Liidu eesistuja, esietendus Komöödiateatris prantsuse naljatükk „Elagu eurotoetused!“. Pärast menukat suvetuuri ja publiku erakordselt sooja vastuvõttu järgnevad nüüd lisaetendused saalides üle kogu Eesti. Nii naljakat ja päevakohast lugu pole juba ammu nähtud!

Tähelepanu Depeche’i fännid!

Briti trio naaseb üle nelja aasta Lätti ning esineb Riias, Arena Rigal 20. veebruaril 2018. Show leiab aset Depeche Mode’i uue maailmaturnee “Global Spirit Tour” raames. Piletid kontserdile ning eribussidele Tallinnast ja Tartust on nüüd müügil Piletilevis:

Ära jäänud Tantsupeo etenduse piletite tagasiost algab täna!

Laupäeval, 1. juulil kell 13 toimuma pidanud Tantsupeo II etendus jäi ära. Kõik sellele etendusele müüdud piletid ostetakse tagasi. Piletilevi alustab piletite tagasiostu 3. juulil 2017. Müügipunktidest väljastatud piletite omanikel palume pääsmete tagasimüümiseks pöörduda Piletilevi müügipunktidesse (välja arvatud Circkel K teenindusjaamad) ajavahemikul 03.-31.07.17. Internetist ostetud Sebrapiletite ja muude elektrooniliste piletite omanikele kantakse juulikuu jooksul raha tagasi kontole, kust see on laekunud. Juhul, kui 1. augustiks pole raha kontole jõudnud, palume ühendust võtta laulupidu@piletilevi.ee. Kõik ära jäänud etenduse piletid ostetakse tagasi esimesel võimalusel. Palume mõistvat suhtumist.

'Jääkarupoja seiklused' esietendus

Värvikas muusikaetendus jääkarupojast rääkiva lastemultifilmi ainetel. Selles loos on palju hingesoojust. See etendus kasvatab väikese vaataja südames armastust ja kiindumust oma vanemate ja kodu vastu. Ja kui palju erinevaid seiklusi elab karupoeg läbi etenduse jooksul!

Cirque du Soleil tuleb taas Tallinna etendusega Varekai!

Käesoleva aasta sügisel, pärast kaheaastast vaheaega, tuleb Cirque du Soleil taas Tallinna ning etendab oma kava „Varekai” Saku Suurhallis 14. – 17. septembrini 2017.

Näost näkku: supertsaar Nelly esineb Eestis eksklusiivse kontserdiga ainult 1000 fännile!

Neljakordne Grammy auhinna võitja ja muusikamaailma ikoon Nelly esineb 26. oktoobril kõigest 1000-pealisele publikule kontsertklubis Cathouse. Staar valis uue tuuri toimumiskohtadeks klubid, kus publik oleks artistile võimalikult lähedal.

9. veebruaril toimub Tallinnas paljude vene estraaditähtede osalusel Viktor Drobõši juubeliõhtu.

Viktor Drobõs ja kohalikud organisaatorid TCC esitlevad 2018. aasta muusikalist suuründmust 'Viktor Drobõš – juubelikontsert. #Kõik on kohal'. Grigori Leps, Irina Allegrova, Valeria, Kristina Orbakaite, Stass Pjehha, Slava, Zara, Avraam Russo, Aleksandr Kogan, IVAN (Saša Ivanov), Nastasja Samburskaja ja teised. Orkestri Red Square Band ja Alla Duhhova balleti Todes osavõtul. 9. veebruaril on Tondiraba jäähallis #Kõik kohal.

Jõulujazzi peaesineja Stacey Kent toob Eesti talve sooja bossanoovat ja jazziklassikat.

Ameerika sarmikas lauljatar Stacey Kent koos multiinstrumentalistist abikaasa Jim Tomlinsoniga esineb Jõulujazzil koos Estonian Dream Big Bandiga. 2. detsembril Nordea kontserdimajas toimuva kontserdi piletid on teisipäevast, 6. juunist kella 10.00 müügil!

STING NAASEB EESTISSE UUE MAAILMATURNEE KONTSERDIGA!

Juba 29. septembril esineb taas Tallinnas, Saku Suurhallis, maailma üks tuntumaid meesartiste STING. Briti muusik naaseb Eestisse uue turnee “57th & 9th Tour” raames. Kontserdi kavas on palad nii uuelt stuudioalbumilt kui ka tuntumad lood The Police’i ning Stingi soolokarjääri repertuaarist. Show erikülalisena astub laval üles Stingi poeg ja muusik Joe Sumner.

4. novembril esineb Tallinnas legendaarne grupp APOCALYPTICA!

Seda on kõik kannatlikult oodanud. Ja nüüd on kohalikel organisaatoritel (TCC.ee) rõõm teatada, et kuulus soome grupp Apocalyptica, kes esitab rasket muusikat tšellodel, tuleb maailmaturnee raames jälle Tallinna, et tähistada suurt sündmust – 20 aastat albumi «Plays Metallica by Four Cellos» ilmumisest. Ärge magage maha võimalust näha kauaoodatud, võimsat ja vaatemängulist show´d, mis toimub 4. novembril 2017 Tondiraba jäähallis.

Ian Anderson mängib Jethro Tulli!

6. märtsil, 2018 astub Nordea Kontserdimaja laval üles üks rokkmuusika karismaatilisemaid lauljaid ning rokkansambli Jethro Tull juhtfiguur Ian Anderson oma bändiga. Viiskümmend aastat lavakarjääri teinud Anderson esitab Tallinnas Jethro Tulli kuulsamaid palasid.

Sind ootab pilet 2017. aasta EXPOle Astanas!

EXPO näitused on globaalse ulatusega sündmused, oma tähtsuselt on nad võrreldavad ülemaailmsete majanduslike foorumite ning turismialase atraktiivsuse poolest – maailma kõige populaarsemate sportlike võistlustega.

Koit Toome annab suvel kontserte oma õpetaja Jaak Joala unustamatute hittidega

Suvel annab Koit Toome üle Eesti üheksa kaunist kontserti pealkirjaga „Suveöö”, et tuua publikuni eestlaste poolt palavalt armastatud laulja Jaak Joala parimad palad.

Tallinnas esineb suure kontserdiga Polina Gagarina!

Kohalikud organisaatorid TCC.EE annavad teada vene estraadi ühe nõutuima ja populaarseima laulja suurtest kontsertidest Eestis ja Lätis. Kaunis, õrn ja võluv laulja esitleb Tallinnas ja Riias uut värviküllast fantastilist teatraliseeritud show´d „Polina“. Võrratu vokaal ja ainult elav esitus.

SUUR VIINI UUSAASTAKONTSERT 2018

22. jaanuaril 2018 esineb Nordea Kontserdimajas Viinist pärit Schönbrunni lossi orkester aasta esimese päeva teleülekandest tuntud kavaga. Suure Viini uusaastakontserdi raames kõlab Tallinnas Johann Straussi, Imre Kalmani, Franz Lehári, Carl Michael Ziehreri ja teiste klassikalise muusika suurmeistrite aegumatu looming.

Antonio Vivaldi. 'Keelpilliarmastus'

Igor Ponomarenko juhatusel tegutsev IP Orchestra üllatab juba mitmeid aastaid kogu maailma muusikasõpru. Välismaised ja vene rokkhitid, argentiina tango, klassikaline ja tänapäevane filmimuusika orkestri esituses pakuvad kuulajatele tõelist avastamisrõõmu.

National Dance Show 'Georgian Legend's'

Rahvuslik tantsu-show 'Gruusia legendid' ületab maailma ajakirjanduse kinnitusel oma ulatuse ja dramaturgia poolest selle žanri liidreid: nüüdisaegseid balleti-show’sid „Riverdance“ ja 'Lord of the Dance' ning on muutunud üheks kõige edukamaks muusikalis-koreograafiliseks vaatemänguks maailmas, mille juures on kasutatud ülimalt nüüdisaegseid super-show’ loomise tehnoloogiaid.

ROKIROMANTIK CHRIS REA ESINEB UUE TURNEE RAAMES NORDEA KONTSERDIMAJAS!

Reedel, 10. novembril esineb Nordea Kontserdimajas briti laulja, kitarrivirtuoos, rokiromantik ja bluusikuningas CHRIS REA. Sügise alguses ilmub Chris Real üle kuue aasta uus stuudioalbum nimega “Road Songs for Lovers” ning samanimelise Euroopa turnee raames külastab muusik ka Eestit.

Suurejooneline Maša & Karu jääshow 'Masha & The Bear on Ice' tuleb detsembris Eestisse!

Tänavu detsembris teevad Saku Suurhalli jääl enda showetenduse vene multifilmi superstaarid – Maša ja Karu. Ametliku tootjafirma poolt loodud jääetendused toimuvad nii eesti kui vene keeles ning ühendavad endas teatraalsuse, muusika ja iluuisutamise, tuues laste ette multifilmist tuttavad tegelased ja keskkonna.

Kuressaare Merepäevade peaesineja on rahvusvaheliselt tuntud KERLI!

10.–12. augustini toimuvad 21. Kuressaare Merepäevad kulmineeruvad rahvusvaheliselt menuka Kerli Kõivu kontsertshowga.

VENEMAA ÜHE PARIMA NÜÜDISTEATRI ETENDUS 'SHOW VIHMAS II' TALLINNAS

12. detsembril hakkab Tallinna Vene Kultuurikeskuses päriselt vihma ladistama ning sajus rullub vaatajate silme ees lahti Peterburi tantsuteatri „Искушение“ / „Ahvatlus“ jalustrabav show.

Hitimeister DJ Bobo toob lavajuubeli puhul Eestisse müstilise kontserdituuri

Üle maailma palavalt armastatud DJ Bobo toob sel sügisel Tallinna müstilise, efektse ja fantaasiarohke kontserdituuri “Mystorial”. Sel aastal oma 25. aastat laval tähistav artist lubab kõiki põlvkondi puudutava kontserdikavaga viia külalised unustamatule teekonnale.

Evgeni Plushenko külastab Tallinna maailmatasemel muinasjutulise jääetendusega 'Lumekuningas'

2. ja 3. detsembril toimub Tondiraba jäähallis muinasjutuline jääetendus lastele ja täiskasvanutele – „Lumekuningas“. Plushenko ja tema tipptasemel tiimi jää-show põhineb Hans Christian Anderseni kuulsal muinasjutul „Lumekuninganna“.

Lisainfo Eros Ramazzotti kontserdi piletiraha tagastamise kohta!

Piletilevile laekus kinnitus, et Eros Ramazzotti kontserdi korraldaja Herman Stage Co SIA on võitnud Moskva arbitraažikohtus. Otsuse järgselt peab Global Communication (artistiga lepingu sõlminud ettevõte) korvama Herman Stage Co SIA-le tekkinud kahjud 18. jaanuariks 2018. aastaks.

Hollywoodi filmitäht Robert Davi annab Eestis kaks Frank Sinatra muusika kontserti

Hollywoodi filmitäht Robert Davi saabub Eestisse oma hea sõbra Frank Sinatra laule laulma. 2015. aastal Saku Suurhallis täismajale laulnud Davi peab Eestit maailma kõige paremini hoitud saladuseks ja külastab sel korral lisaks Tallinnale ka Tartut.

1. detsembril 2017 esitlevad Niaz Diasamidze ja bänd 33A oma uut heliplaati 'Gruusia ...'

Niaz Diasamidze on Eestis tuntud eelkõige selle poolest, et ta on kirjutanud muusika esimesele Eesti ja Gruusia koostöös valminud mängufilmile „Mandariinid”, mis kandideeris filmiauhinnale Oscar.

Itaalia hääl Zucchero esineb Tartus!

Itaalia superstaar on tagasi! Uus album, uus turnee «Black Cat World Tour», esimene kontsert Tartus - 10. septembril esineb Zucchero Vanemuise Kontserdimaja laval. Kahe ja poole tunnise show raames kõlavad nii palad uuelt albumilt kui ka muusiku suurimad hitid läbi aegade - kokku üle kolmekümne loo!

IVO LINNA – SUUR LOTERII - Soodushind kuni 08.03 k.a

See on mees, kelle muusikat kuulavad nii vanad kui noored... See on mees, keda imetlevad nii emad kui tütred… See on mees, kel pole mingi probleem koguda Instagramis mõne tunniga kümneid tuhandeid jälgijaid… See on mees, kes on eestlaste südameis juba üle 50. aasta!

Müügil lisapiletid Procol Harumi juubelituuri kontserdile Tallinnas.

Progressiivrocki legendi juubelituur "50 aastat laval" jõuab Tallinnasse 2. septembril.

Rock-džentelmen on tagasi!

9. oktoobril esineb Nordea Kontserdimajas laulja, Inglise kultusbändi Roxy Music asutaja ning lugude autor BRYAN FERRY. Üle kümne aasta taas Tallinnas kontserdiga esinev muusik astub lavale live-orkestriga, esitades Roxy Musicu ja soololoomingu paremikku.

1. veebruaril tulevad müüki XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“ piletid

Selle suve suursündmus, XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“ toimub Tallinnas lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist kuni 2. juulini. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis alates 1. veebruarist.

Lord of the Dance tähistab Tallinnas oma 20. tegevusaastat!

9. novembril 2017 toimub Tallinnas nimeka koreograafi Michael Flatley show „Lord of the Dance.“ Maailmaturnee raames esitleb kollektiiv oma 20. tegevusaasta auks spetsiaalset kava. Pealinna elanikel ja külalistel on kõvasti vedanud – tänu kohaliku organisaatori Tallinn Concert Clubi (TCC.ee) aastatepikkusele ja edukale koostööle trupi manager´iga lülitati Tallinn juubelituuri kavva. Trupi eelmised külalisesinemised said Tallinnas peadpööritava edu osaliseks. Seekord toimub show kõige moodsamal väljakul – Tondiraba areenil.

Maailma tantsumuusika lipulaev Scooter annab järgmisel suvel suurkontserdi Tallinna Lauluväljakul!

25. juubelit tähistav saksa tehno- ja tantsumuusika suurnimi Scooter annab pürotehnika ja erieffektidega vürtsitatud täispika soolokontserdi 23. augustil Tallinna Lauluväljakul.

Esimesed neli Millenniumi-päeva välisartisti Eesti suurimal retrofestivalil 'We Love The 90s' on Cascada, Sash!, Benassi Bros. ja Groove Coverage

Järgmise aasta We Love The 90s alustab kolmapäevast festivali võimsate Millenniumi-ajastu staaridega. 24. augusti esimesed neli välisartisti on Cascada, Sash!, Benassi Bros. ja Groove Coverage.

Suurim retrofestival We Love the 90s tuleb taas ja toimub 2017 aastal suuremalt kui kunagi varem!

Järgmise aasta augustis Tallinna Lauluväljakul toimuv Euroopa suurim retrofestival We Love The 90s muutub kolmepäevaseks. Suurfestivali esimene päev on Millenniumi-arstistide päralt.

Esmakordselt Eestis - kõige suurem ja prestiižikam sündmus tsirkuse maailmas - Tondiraba areenil Monte- Carlo tsirkuse laureaadid!

Monte-Carlo tsirkuse festival oli rajatud 1974. aastal Tema vürst Renee III. poolt, selleks et luua rahvusvaheline populaarsus tsirkuse maailmas, mida ta väga armastas. Monte-Carlo rahvusvaheline tsirkuse festival sai üheks tähtsamaks ja tähelepanuväärsemaks sündmuseks tsirkuse maailmas ja on "Oskari" analoog kinotööstuses.

Ruja keelatud kontsert 43 aastat hiljem!

Rannap, rokkbänd ja Kristjan Kannuke...

Vabale Lavale jõuab ratastoolireiv ja techno-tantsulavastus

Märtsis jõuab Vabale Lavale koreograafide Doris Uhlichi ning Michael Turinsky verivärske tantsulavastus 'Ravemachine'.

Tallinn Fashion Week 21.-24. oktoobril Tallinnas, Telliskivi loomelinnakus

9. korda toimuv Tallinn Fashion Week leiab sel korral aset kreatiivsuse tuiksoonel Telliskivi loomelinnakus. Nelja päeva jooksul jõuab vaatajate ette kümme moeetendust ning Kuldnõela gala – Eesti ainsa moedisaini auhinna üleandmistseremoonia. Eraldi äramärkimist väärib mehist moedisaini käsitlev multimeediaetendus “Mehed moes”, mis paneb moenädalale väärika punkti.

MUUSIKASUVI ON ALANUD - Vaata pildigaleriid!

Kaunid Kontserdid Käsmus 2015 on seitsmendat aastat toimuv muusikasuve esimene suursündmus.

Avasime uue müügipunkti meelelahutus- ja elustiilikeskuses Solaris

Sooviga tuua elamused teile lähemale, avas Piletilevi müügipunkti meelelahutus- ja elustiilikeskuses Solaris. Müügipunkt asub külastajatele hästi märgatavas piirkonnas I korrusel, pöörduste vahetus läheduses. Külastajad on oodatud iga päev 10:00-20:00

Pimedate Ööde filmifestivali piletid on nüüd müügil!

Nüüd on müügil kõikide 19. Pimedate Ööde filmifestivali programmide piletid, mida on võimalik on osta Piletilevist, Solaris keskusest, Coca-Cola Plazast ja Viru Keskusest. PÖFF toimub sel aastal Tallinnas, Viimsis, Tartus, Pärnus, Narvas, Paides, Kärdlas, Kiviõlis. Festivali toimub 13.-29. novembrini, filmitööstusele kohtumine Industry@Tallinn toimub 16.-20. novembrimini. 

 

Festivali avamine

 

PÖFF algab täpselt nädala pärast, reedel, 13. novembril. Nordea Kontserdimajas kl 19.00 algaval avagaalal antakse üle traditsiooniline elutööauhind, mille saavad sellel aastal kaks hinnatud ja armastatud Eesti muusikut, kelle looming ka filmimaailma suure jälje on jätnud. Nendeks on heliloojad Veljo Tormis ja Arvo Pärt. Bruno O’ya Lahtihüppe-nimelise noore näitleja ergutuspreemia saavad sel aastal rahvusvahelise läbimurde teinud teatri- ja filminäitleja Sergo Vares ja tõusev talent Taavi Tõnisson.

 

Festivali fookusmaaks on sel aastal Gruusia, seega on ka suur osa avagaala pühendatud Gruusia filmikunstile. Festivali avafilmiks on vaimukas 1929. aasta Gruusia tummfilm “Minu vanaema” (Chemi bebia), mida saadab sündmuseks spetsiaalselt kohale saabunud Gruusia Filharmoonia Orkester, hinnatud dirigendi Nikoloz Rachveli juhatusel. 

 

Legendaarse gruusia näitleja ja animaatori Kote Mikaberidze (1896-1973) lavastatud tummfilm „Minu vanaema“ on groteskselt lõbus komöödia, mis pärineb 1920. aastate nõukogude kino ekstsentrilisemast perioodist. Filmis on tunda ka prantsuse avangardkino jooni, kus kasutatakse peatatud kaamerat, nukuteatri ja animatsiooni elemente, aga ka ajastule omast ekspressionistlikku kujundust ning kaameranurka.

 

Gruusia fookus

 

Gruusia ilmus siinmail  laiema üldsuse jaoks nähtavale tõenäoliselt eelmisel aastal, mil Gruusia-Eesti ühisfilm “Mandariinid” pälvis Oscari nominatsiooni. Tegu on väga rikkaliku ja omanäolise filmiajalooga, mis on avaldanud kustumatud mõju nõukogude kinole ning mille esindajad on alati olnud hinnatud ka rahvusvahelistel tippfestivalidel. PÖFFi väisab teiste gruusia filmimaailma juhtfiguuride seas ka sellised režissöörid nagu Zaza Urušadze (“Mandariinid”) ja Giorgi Ovašvili (“Maisisaar”, “Teine kallas”).

 

Fookuse filmiprogrammis näidatalse kokku 14 filmi, loodud ajavahemikus 1929-2015. Selles on kajastatud kõik olulisemad Gruusia filmikunsti pärleid ning ajaloolised perioode, alates tummfilmi klassikuga “Minu vanaema” ja lõpetades verivärske “Külmunud purskkaevude suvega”, mille maailmaesilinastus toimub PÖFFi Postimehe Põhivõistlusprogrammis. 

 

Üheks filmiks, mida esile tõsta on režissöör Tengis AbuladzePatukahetsus”, mis tekitas filmi väljatulemise ajal 1984. aastal, tekitas Nõukogude Liidus alanud glasnosti  ajal palju vastukaja. Tänaseks kultusliku staatuse saavutanud film pälvis Cannes’i filmifestivalil 1987. aastal koguni kolm auhinda. Tegu ühe esimese avameelse ning kinematograafiliselt nauditava katsega sügavalt ning kriitiliselt analüüsida stalinismi ja ka üldisemalt totalitarismi mõju.

 

Fookus avatakse legendaarse režissööri Otar Iosseliani sooja huumori ja poeesiaga vürtsitatud filmiga “Talvelaul”, mis esilinastus sel aastal mainekal Locarno filmifestivalil.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/gruusia-kino-fookuses

 

Programm

 

PÖFFi põhiprogrammis on tänavu 227 filmi, mis on pärit 80 erinevast riigist, nende hulgas 18 teost, mis on esitatud tootjamaade poolt võõrkeelse filmi Oscari kandidaadiks. 

 

Postimehe Põhivõistlusprogramm

PÖFFi 18 põhivõistlusprogrammi kogu maailmast moodustavad kireva ja žanriliselt mitmekesise valiku tragikomöödiatest ajalooliste draamadeni. Kokku on esinduslikus programmis seitse maailmaesilinastust, seitse Euroopa esilinastust ja neli rahvusvahelist esilinastust.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/main-competition

 

Tridensi Debüütfilmide Võistlusprogramm

Et leida ja toetada talendikaid uusi autoreid, on PÖFFi meeskond Tridensi debüütfilmide võistlusprogrammi välja valinud 14 linalugu üle maailma. Need on nimed, mis tasub meelde jätta! Kokku näeb PÖFFi publik seitset maailma­ ja seitset rahvusvahelist esilinastust.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/tridens-first-feature-film-competition

 

Tridensi Eesti filmi võistlusprogramm

Traditsiooniline Tridensi Eesti filmi auhind, millele kandideerib sel aastal viis filmi: Elmo Nüganeni “1944”, Mihkel Ulki “Nullpunkt”, Veiko Õunpuu “Roukli”, Margus Paju “Supilinna salaselts” ja Klaus Harö “Vehkleja”.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/tridensi-eesti-filmi-auhind

 

Erilinastused

Erilinastuste puhul jätab PÖFF endale vabaduse pöörata tähelepanu neljale eriilmelisele filmile, mis väärivad esiletõstmist oma vormilise lahenduse ja teemapüstituse poolest.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/erilinastused

 

 

Panoraam

Panoraamist leiame filme, mida on pidanud tarvilikuks esile tõsta eri festivalid üle kogu maailma. Siit leiame nii filme, mis on ehtinud festivaliprogramme, kuid on linastunud või linastuvad edukalt ka kinolevis, aga ka teoseid, mis linastuvad esmakordselt just PÖFFil.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/panoraam

 

 

Foorum

Vaidlustes peitub tõde. Foorumi filmid tekitavad vaidlusi nii oma sisult, vormilt kui ka esteetiliste otsingute poolest.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/foorum

 

 

PÖFFi vitamiinilaks

15 filmi romantilistest komöödiatest draamadeni, huumor igas vormis. Need on žanrilt komöödiad, mis aitavad pimedat aega üle elada.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/poff-s-vitamin-boost

 

Doc@PÖFF

11 vaadet elule. Programmis on esindatud viimase aasta dokiparemik, mis peaks rahuldama ka kõige paadunuma dokisõbra filminälga.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/doc-poff

 

Midnight Movies

Žanripiire nihutavad ööfilmid toovad publikuni üle võlli fantaasiat, pöörast ulmet ja kaasakiskuvat põnevust. Otse loomulikult ei puudu selles programmis ka üks nn täiskasvanute film, uue žanri - kunstilise 3D porno - loonud skandaalne “Armastus”.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/midnight-movies

 

Screen International

Filmiajakirja  Kriitikute Valik on välja valinud 2015. aasta filmfestivalide parimad linateosed, mis annavad hea ülevaate kogu aasta kinokunstist. See programm toob meieni nii klassikaliste autorifilmiloojate kui ka tulevaste talentide töid ning annab publikule võimaluse nautida kinokunsti parimaid palu.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/screen-international-kriitikute-valik

 

Klassika

PÖFFi klassikaprogramm avab ukse legendaarse Tšehhi animaatori ja filmilavastaja Karel Zemani imelisse maailma. Kõrvuti vastselt restaureeritud fantaasiafilmiga „Jules Verne’i imeline maailm“ näitame ka dokfilmi Karel Zemani loomingust.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/klassika

 

Moekino

Moemaailma erinevaid tahke avavad kümme filmi, mis toovad ekraanile nii glamuuri kui ka traagikat, säravaid rõivaid ja tolmuseid tehaseid.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/eriprogramm-moekino

 

Kuumad teemad

PÖFFi eriprogrammi "Kuumad teemad" eesmärk on suunata avalikkuse tähelepanu eri riike ja ühiskondi käsitlevatele filmidele, kus kajastatakse aktuaalseid humanitaar- ja sotsiaalseid teemasid. Programmi raames linastub 15 täispikka dokumentaal- ja mängufilmi Afganistanist, Armeeniast, Aserbaidžaanist, Hollandist, Itaaliast, Kasahstanist, Prantsusmaalt, Šveitsist, USAst ja Usbekistanist. Filmide fookus on suunatud aktuaalsetele probleemidele, kus lihtsad inimesed on sattunud silmitsi millegi endast palju suurema ja võimsamaga, olgu selleks siis sõda ja pagulus või jäigad soorollid ja usureeglid. Programm on sündinud koostöös Eesti Vabariigi välisministeeriumi Arengukoostöö fondiga ning sellega kaasnevad avalikud arutelud ja diskussioonid filmides tõstatatud küsimuste lahendamiseks.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/kuumad-teemad

 

Goethe instituut esitleb: Uus Saksa kino

Valik viimase kahe aasta tugevatest Saksa filmidest.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/uus-saksa-kino

 

Viljandi Pärimusmuusika Festival esitleb

Koostöös Eesti Pärimusmuusika Keskusega valitud kolm teost, mis tutvustavad pärimusmuusikat maailma teistest kultuuridest.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/viljandi-parimusmuusika-festival-esitleb

 

Eesti Olümpiakomitee esitleb

Kaheksa eriilmelist ent ühtmoodi inspireerivat spordifilmi, mida on aidanud valida Eesti Olümpiakomitee.

 

http://2015.poff.ee/est/filmid/programmid-1.c/eesti-ol%C3%BCmpiakomitee-esitleb