No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Juba augusti kolmandal nädalal avab Jan Uuspõld Tallinnas Monoteatri hooaja, mis viib kevadise uuslavastuse 'Külm Lugu' esmaskordselt Tallinnast välja ning toob Monoteatri repertuaari uusi tuuli ning lavadele terava huumoriga uusi tegijaid.

18. augustil annab Jan Uuspõld Tallinnas Vene Kultuurikeskuses hooaja avaetenduse monolavastusega 'Vanaisa'. Sarnaselt oma eelkäijale, lavastusele 'Isa', oli ka 'Vanaisa' Eesti Teatriagentuuri statistika põhjal menukaim sõnalavastus möödunud hooajal, kogudes 32112 vaatajat. Menukat lavastust saab alanud aastal Monoteatris näha viimast hooaega.
 
Kevadel Monoteatri lavale toodud musta huumoriga vürtsitatud lavastus 'Külm Lugu' aga võtab ette ringreisi mööda Eestit ning jõuab juba augustis esimestele lavadele väljaspool Tallinna. Monoteatri juht Karl Kermes tutvustab plaani järgmiselt 'Külma Loo lavastasime algselt ju ainult Tallinna uue Pop-Up saali jaoks City Motorsi esinduses Staadioni 1. Lavastuse erakordsusest oli kevadel väga palju juttu, kuid siis ei olnud meil veel valmisolekut ja jõudu nii suure projektiga liikuma minna. Inimkoopia Markuse ning kohtuarst Viljari tegemistega tahab kindlasti lähemalt tutvuda ka ülejäänud Eesti. Seega asume juba augustis City Motorsi abiga ja Renault bussidega lühemale reisile ning loodame enne aasta lõppu jõuda külastada enamust Eesti lavadest.'
 
Oktoobri algus lööb aga Eesti huumorimaastikul platsi puhtaks, Monoteatri lavale jõuab Peeter Oja. 'Peeter Ojaga oleme tegelikult koostööst rääkinud kohe Monoteatri loomisest alates, kuid ei ole kuidagi saanud asja õigesse hambasse. Nüüd on see kaua oodatud hetk käes. Juba esimesel oktoobril algab kolmenädalane Eesti turnee, kus Peeter Oja on üksi laval ja võtab väga teravalt ette Eesti elu, poliitika ning selle osapooled ehk valijad ning valitavad. See stand-up show sünnib koostöös Peeter Oja, Mart Normeti ja Erik Mooraga ning on Monoteatri laval täiesti uus vorm, sisu ja jõud,' jätkas Kermes. 'Lisaks Peetri kaasamisele oleme loomas ka monolavastust noorele publikule ning see võiks lavale jõuda novembri teises pooles. 2014. aastal ootab lavale toomist veel kaks lavastust, mis peaks publikule rõõmu ja meile rõõmu valmistamist pakkuma kuni järgmise hooaja alguseni,' võttis kokku Kermes.
 
Monoteatri piletid ja täpsed mängukavad on leitavad Piletilevist ning Monoteatri Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/monoteater