logo
Select period
Search from map
Menu

Murdemuusika kontsert: Martin Arak rahvakandlel

Su 25/08/2024 17:00
Kodavere Pärimuskeskus, Pala küla
6.50 - 9.50

Murdemuusika kontsert: Martin Arak rahvakandlel

2024. aasta suvel korraldame Peipsiääre vallas Pala külas kolm kontserti, millel astuvad üles Vabariigi Pillimehe aunimetust kandvad pärimusmuusikud. Kontserdid toimuvad Kodavere Pärimuskeskuse mõnusa atmosfääriga sisehoovis. Lisaks heale muusikale saab kontsertide eel ja järel nautida kohalike kokkade hõrgutisi. Kontserdid on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Martin Arak on üks lihtne Eesti mees, kelle armastatud hobiks on saanud tema esiisade kombel rahvakandle mängimine. Sõbrad ja tuttavad kutsuvad teda Kandle Ossiks, sest pole just igapäevane nähtus, et üks ligemale sada kilo kaaluv kiilakas mehejurakas võtab talle armastatud pilli kätte ja hakkab sellest häält välja kiskuma. Mõne loo saatel on Oss isegi oma häälepaelad valla löönud ja kuulajaidki kaasa laulma kutsunud. Pealtnäha ossiliku fassaadi taga peitub tegelikkuses kahe tütre isa väga õrn hing ja soe süda, mis on ka kuulajatele lahkelt avali.

Augustikuise kontserdi Murdemuusika sarjas annab Raplamaalt pärit Martin Arak (snd. 1985) ehk Kandle Oss. Martini enda sõnul pole ta “paberitega pillimees”, vaid õppinud pillimängu vanaisa ja isa käest. Arak õppis kannelt nii, et isa mängis talle viiuliga viisi ja ta pidi duure juurde mängima. Praeguseks on temast saanud vägeva karisma ja hea suuvärgiga pillimees, kes on alati peo hing. Ta on Viljandi pärimusmuusika festivali publikule hästi tuttav, sest ta on üks tänavamuusikuid, kes festivalil aastast aastasse käib ja kes oma kadestamisväärse energiaga möödakäijaid järgmisele tasemele tõstab.

Kodavere Pärimuskeskus on alates 2020. aastast korraldanud suviti pärimusmuusika kontsertide sarja, mille raames on üles astunud muusikud, kes kasutavad oma loomingus teadlikult Eesti piirkondlikke ja põliskeeli. Näiteks esimesel hooajal andsid sarjas kontserdid õed Triinu ja Anu Taul, Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu ning Mari Kalkun, teisel hooajal ansamblid Duo Ruut, Etnosfäär ning Puuluup. Sarja avaram eesmärk on tõmmata tähelepanu ja anda hoogu juurde kodavere kiälele ehk idamurdelisele Kodavere murrakule.

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Murdemuusika kontsert: Martin Arak rahvakandlel Su 25/08/2024 17:00 Kodavere Pärimuskeskus, Pala küla 6.50 - 9.50
Event Murdemuusika kontsert: Martin Arak rahvakandlel
Date / Time Su 25/08/2024 17:00
Venue Kodavere Pärimuskeskus, Pala küla
Price 6.50 - 9.50
Price information
Täispilet 8 €
Õpilane / pensionär 5 €
 
Kestus 2 tundi
Venue
Kodavere Pärimuskeskus
Vallamaja, Pala küla Peipsiääre vald Estonia
Promoter
Kodavere Pärimuskeskus MTÜ
Vallamaja Pala küla, Peipsiääre vald 49426 Tartumaa
+372 5553 8703
kodaverepk@gmail.com
Reg. no: 80560196
Event Murdemuusika kontsert: Martin Arak rahvakandlel
Date / Time Su 25/08/2024 17:00
Venue Kodavere Pärimuskeskus, Pala küla
Price 6.50 - 9.50
No results have been found for your request.
Loading...
Reload