logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

The Jesus And Mary Chain: 40 Years

Ср 21.08.2024 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn

Šoti mürapopi ikoon The Jesus and Mary Chain esineb 21. augustil Tallinnas Alexela Kontserdimajas.
Kontserdi erikülalisena astub üles Röövel Ööbik
.

Šoti mürapopparid The Jesus and Mary Chain ehk vennad Jim ja William Reid tähistavad tänavu oma 40. aastapäeva alates esiksingli “Upside Down” ilmumisest.  Märtsis ilmus bändi uus stuudioalbum “Glasgow Eyes” ja käivitus Euroopa tuur, mis toob nad 21. augustil üle 35 aasta Eestisse esinema. Tegu on tuuri ainsa Baltikumi kontserdiga.

Kontserdi piletid hinnaga 39–69 eurot on müügil Piletilevis. Piletihindadele lisanduvad piletimüüja ja toimumiskoha tasud. Saadaval on nii seisu- kui ka istekohad.

1989. aasta juunis esines The Jesus and Mary Chain toonases ENSV-s Tallinna Lauluväljakul festivalil Rock Summer. Seda kontserti meenutatakse tänase päevani. Vendasid Reide ehmatas, et neid tuleb kuulama umbes 100 000 inimest. "Ma pole nii suurt inimhulka elus kunagi näinud,” teatas laulja Jim. Kitarrist William lubas: “See on päris kohutav. Saate kuulma vägevat müra."

Vägeva moototorsaagi meenutava kitarrimüra ja viliseva feedbacki saatel lõhkusid nad väidetavalt ära osa lavatehnikast ja tekitasid korraldajatele tuhandetes soome markades kahju. Hiljem selgus, et tegu oli siiski meediamulliga ja tegelikult lõhkusid nad ära ainult mikrofonistatiivi. The Jesus and Mary Chain pahandas ka mitmeid kohalikke korüfeesid. Näiteks Ivo Linna teatas, et bänd, kellel saundiga probleeme, ei tohiks pealavale ronida. 

35 aastat hiljem on The Jesus and Mary Chain üks ühtaegu kõigi aegade mõjukamaid ja vastuolulisemaid bände. Nende esikalbumit “Psychocandy” (1985) peetakse tihtipeale üheks paremaks debüütalbumiks üldse. Vennad Reidid tegid sel ära kujuteldamatu triki, keevitades kokku päikeselise popi, hämara nihilismi ja viliseva kaja. Kokku kõlas see nagu Phil Spectori kõrbenud helisein või “mootorsaan orkaanis”. Peagi tulid nad aga välja akustiliste kitarride ja kuuldavate laulusõnadega. Nad tavatsesid ikka ja alati endale vastu rääkida: alustasid sündipopi vastastena, aga kasutasid peagi trummimasinaid ja sünte. Oma nahktagide ja Ray Bani päikseprillidega nägid nad välja nagu maailma kõige olulisem bänd, keda see aga absoluutselt ei kõigutanud. Nad vihkasid ka rockimehi ega samastunud nunnu indieskenega, laulsid hingestatult tühistest asjadest ja hajameelselt olulistest asjadest. Nad seisid publiku poole seljaga ja neid käivitas kaos. 1998. aastaks olid vendade omavahelised tülid aga nii hulluks läinud, et mindi pikale pausile laulusõnadega "I hate rock'n’roll".

2007. aastast taas aeg-ajalt esinev ning vahepeal albumi “Damage and Joy” ilmutanud bänd on nüüd otustavamalt tagasi. Oodata on dokfilmi ja autobiograafiat ning märtsis ilmus The Jesus and Mary Chaini kaheksas stuudioalbumi “Glasgow Eyes”, mis püüab vastata küsimusele, kuidas võiksid kõlada harmoonias kulgevad vennad Reidid. Avasinglit “jamcod” tsiteerides: “Best notify the other brother therе's no place to go”.

“Glasgow Eyes” kõnnib homaaži ja satiiri vahel ning teeb vahele paar ootamatumat sööstu, ehk isegi noogutusi krambivaba jazzi suunas. Elektroonikaspooni all kõlavad kitarrid ja kajad, krüptilised autobiograafilised viited ning klassikalised kinnisideed igatsusest,  dekadentsist ja droogidest, ent seda kõike ennekuulmatult rahunenud moel.

Album salvestati Glasgow’s produtsent Tony Doogani ja bändi Mogwai stuudios Castle of Doom. Põhimõtted olid samad, mis 984. aastal. “Llihtsalt läksime hunniku lugudega stuudiosse ja lasime kõgel omasoodu minna. Reegleid pole, lihtsalt teed kõike, mis vaja,” ütleb Jim Reid. 

Tallinna kontserdil kõlavad nii uue albumi lood kui ka klassika nagu “Some Candy Talking”, “Just Like Honey”, “April Skies” ja “I Hate Rock’n’Roll”.


Muusikavideod:

jamcod (2024)

Just Like Honey (1985)


Lisainfo:

Spotify | Apple Music | YouTube | Facebook | Instagram | Twitter | Koduleht
 
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
The Jesus And Mary Chain: 40 Years Ср 21.08.2024 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn 41.50 - 71.50
Мероприятие The Jesus And Mary Chain: 40 Years
Дата / Время Ср 21.08.2024 19:00
Место проведения Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Цена 41.50 - 71.50
Информация о ценах

18:00 Oткрывается Концертный дом и Театральное кафе
19:00 Röövel Ööbik
Антракт 30 минут.
20:00 The Jesus and Mary Chain
22:00 Ориентировочное окончание мероприятия

Дополнительная информация:
• Опоздавшие в зал не допускаются
• Нет ограничений по возрасту
• Билет должен быть у каждого зрителя
• Фото- и видеокамера - запрещены
• Люди с ограниченными возможностями (в инвалидной коляске/ с нарушением зрения) могут присылать свои заявки на билеты по электронной почте на адрес: info@piletilevi.ee
• В зале Концертного дома Alexela места в 1-м и 2-м ряду первого балкона и в 1-м ряду второго балкона имеют ограниченную видимость. Балкон имеет в целях безопасности бордюр с поручнем

• Забронируйте столик в кафе заранее: https://kontserdimaja.ee/ru/zarezerviruy-kofeynyiy-stolik/
• Покупая билет, я обязуюсь соблюдать правила внутреннего распорядка Концертного дома. Ознакомиться с правилами можно здесь.

Все билеты на мероприятия, проходящие в Концертном зале Alexela, содержат плату за услугу 1€/ билет.

Дополнительная сумма, полученная с продажи, направлена на развитие экологичности предприятия.

Место проведения
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Эстония
Организатор
Shiftworks OÜ
Telliskivi 60a Tallinn 10412 Harjumaa
+372 672 6608
info@tmw.ee
Рег. №: 10844006
Мероприятие The Jesus And Mary Chain: 40 Years
Дата / Время Ср 21.08.2024 19:00
Место проведения Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Цена 41.50 - 71.50
Тот же организатор То же место проведения
Купить билет Jeff Mills esitleb: Tomorrow Comes the Harvest Jeff Mills esitleb: Tomorrow Comes the Harvest Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Купить билет Efterklang Efterklang Paavli Kultuurivabrik
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить