logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Sulgpallurist Eesti parimaks discgolfi mängijaks ehk lugu Albert Tammest


Albert Tamm on 23-aastane profitasemel discgolfi mängija, kelle karjäär sai alguse umbes seitse aastat tagasi. Tänaseks on noor sportlane kolmekordne Eesti meister ning maailmatasemel jõudnud discgolfi prestiižeimatel võistlustel kolmandale ja kümnendale kohale. Lisaks Eestis peetavatele mängudele käib Albert pidevalt maailma tippudega piike ristamas nii Soomes, Rootsis, Kanadas ning isegi discgolfi teerajajaks olevas USA´s.

Kettagolf ei olnud aga Alberti esimene spordialane valik. “Enne discgolfi mängisin suhteliselt pikalt sulgpalli ja üks hetk hakkasid väga paljud sulgpallurid vabal ajal ketast loopimas käima,” selgitab noor sportlane disci vastu huvi tekkimist. Tõsisemalt hakkas ta sellega tegelema aga peale seda, kui ta oma esimese spordialaga mõneks ajaks hüvasti pidi jätma. “Ühel hetkel sain sulgpallis vigastada ja ei saanud enam väljaasteid teha, mis on selle spordiala liikumise baasiks, aga ma sain paigalt ketast visata ja siis tegingi terve aja paigalt trenni. Ühel hetkel sain aru, et discgolf ongi see, mida ma edasi tahan teha,” selgitab noor sportlane.

Discgolfiga tõsisemalt tegelema hakates ei mõelnud Albert kordagi vaid harrastaja tasemele jäämisest. “Ma arvan, et siin on päris suur osakaal sulgpallil - kõik need treeningud ja asjad. Kuna discgolfis sellist konkreetset treenerit ei ole, siis ma võtsin sulgpalli endale aluseks ja ehitasin sealt enda visiooni, kuidas trenni teha. Ma arvan, et mul oli kogu aeg see siht silme ees, et see on asi, mida ma elukutseliselt teha tahaksin või üldse, kui ma sporti olen teinud, siis ma sihin alati seda kõige kõrgemat,” selgitab noor sportlane.

Foto: Joosep Martinson - Eesti meistrivõistlused discgolfis 2020.

Õige pea peale treeningute alustamist hakkas Albert osalema nii Eestis kui ka välismaal peetavatel väiksematel ja suurematel võistlustel ning leidis omale toetava tiimi. “Üks asi, mis on seda teed lihtsustanud, on see, et ma olen endale leidnud inimesed, kes mind erinevates aspektides nõustavad, kas siis tehnikaga või võistlusteks valmistumisega. See kõik on teinud selle tee sinna tippu oluliselt lihtsamaks,” selgitab Albert. Ei läinud kaua, kui noorele tegijale panid silma peale ka erinevad sponsorid. “Enne kui ma Latitude põhitiimi jõudsin, värvati mind üsna varakult Latitude Balti tiimi, kust ma sain omale väga head tutvused,” selgitab Albert.

Tulevikus loodab noor tippsportlane end veelgi enam välismaaga siduda ning maailmatasemel võistlusi väisata. “Discgolfi puhul on see, et peamine võistlusareen on ikkagi Ameerikas. Ma olen seal küll mõned korrad käinud, aga eesmärk on seal täiskohaga tuuritada,” selgitab ta. Vaata Alberti pikemat intervjuud, et teada saada, kuhu suunas Eesti discgolf liikumas on, millised näevad välja treeningud ning kuidas tipptasemel discgolfi mängijaks saada. Soovime Albertile kogu Piletilevi tiimi poolt palju edu ja kordaminekuid! Alberti tegemistel saab silma peal hoida nii Instagramis kui Facebookis.
 
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti