logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Suurtele lavadele sündinud ehk lugu Märten Männistest

Märten Männistet on teleekraanilt viimase 10 aasta jooksul vähemalt korra näinud ilmselt kõik. Ja kui mitte näinud, siis kindlasti kuulnud. Ta on esinenud lugematul hulgal erinevates saadetes, üles astunud kümnetel lavadel ning oma hääle andnud vähemalt kolmekümnele tuntud multikale. Tema fenomeniks on lisaks tohutule musikaalsusele ja näitlemisandele ka kaugele paistev siirus ja heasüdamlikkus, mida on tunda isegi läbi teleekraani.Märteni musikaalse võimekuse avastas isa Kaupo, kes on ise samuti muusik. “Isa pani algselt tähele minu õe muusikalist potentsiaali ja seejärel ka minu,” selgitab Märten, kes oli vaid seitsmene, kui koos perega loodi Männiste Perebänd ning hakati üle Eesti tuuridel käima. Peale seda lennutati Märten tähena taevasse ning talle tehti lugematul hulgal muusika-alaseid pakkumisi. Näiteks on ta lava jaganud Karl-Erik Taukari, Ott Leplandi, Tõnis Mägi, Birgit Sarrapi, Getter Jaani ja paljude teiste tuntud muusikutega. 2015. Aastal võitis ka “Laulukarusseli Grand prix”.


Näitlemisega hakkas Märten samuti tegelema väga noores eas. “Ma olen pärit Kohilast ja seal oli meil selline kogukond, kes tegi hästi tihti igasuguseid kontserte ja muusikale ja ma võtsin nendest osa,” meenutab Märten oma esimeste näitlemiskogemuste algusaegu. Tänaseks on noor talent kaasa teinud erinevates seriaalides, muusikalides ja teatrietendustes ning isegi ühes filmis. Üheks suurimaks rolliks võib pidada Estonia teatri etenduse Buratino pearolli, kuid ära märkimist väärivad veel näiteks seriaalid “Viimane võmm” ja “Eesti krimilood”, Noorsooteatri lavastus “Kapten Granti lapsed”, Piip ja Tuut Teatri “Offline” ja varsti lavadele jõudev “Siil Felix teeb bändi”.

Praegu tegeleb 19-aastane Märten lisaks näitlemisele ja laulmisele ka Kitarri õpetajaks õppimisega. “Ma mõtlesin, et pedagoogina oleks tööturul kindlasti hästi palju tööd. Kitarri õpetajaid otsitakse niivõrd palju, et see oleks - ma loodan - lisaks kõikidele teistele projektidele hea lisa sissetulekuallikas. “ Peale selle jõuab Märten igapäevaselt ka jalgpalli trenni ja Orbital Voxi stuudiosse, kus ta multikatele ja erinevatele reklaamidele peale lugemas käib.

“Esimene kutse stuudiosse, Orbitali, oli siis, kui ma laulsin sellises saates nagu “Laulupealinn”. Seal stuudios jäädi minuga väga rahule ja peale seda hakkasin põhimõtteliselt iga nädal seal käima,” selgitab Märten. Täna rikastab noore muusiku hääl kümneid ja kümneid multikaid ning reklaame, suurimatest näiteks “Kalapoeg Nemo”, “Imelised 2”, “Rio 2”, “Mina, supervaras 3” ja “Hea dinosaurus”. “See on äärmiselt kihvt töö. Minu arust see on nii äge, et Eestis üldse tehakse eesti keelde dubleerimisi - see on laste jaoks väga suur privileeg,” tõdeb Märten.

Tulevikus näeme Märtenit kindlasti perega kontserte andmas, Rahvusooper Estonia laval ja ka Vaba Laval, kus loodetavasti juba õige pea esietendub koguperelavastus “Siil Felix teeb bändi”. Meie kohtume teiega juba järgmisel kolmapäeval, kui vaimu on valmis pannud uus noor tegija. Seniks jälgi meid instagramis ja facebookis, kus igal nädalal enne noort tegijat auhinna ja vihjetega arvamismäng!

Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti