logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Teadussaate osalejast saatejuhiks ehk lugu Karl Vilhelm Valterist

Kui lokkispäine ja rõõmusuine Karl ruumi astub, on raske teda mitte märgata. See ülevoolav energia, kaval pilk ja esinejale omane sarmikus lihtsalt kiirgab kaugele ja meil on au teda esimese Piletilevi noore tegijana tutvustada.

20-aastane informaatikat õppiv Karl on oma elu jooksul kätt proovinud paljudes eri valdkondades. Teda paeluvad nii teadus, muusika, sport kui ka näitlemine. Kui võiks arvata, et ehk on ta tänaseks selle õige suuna leidnud, on reaalsus vastupidine. Karl ei plaanigi oma hobide ja huvide vahel valida, selle asemel leiab ta hoopis võimalusi, kuidas neid omavahel kombineerida. Nii tõestabki ta, et arvutite programmeerimine, füüsika katsed ja bändi tegemine võivad suurepäraselt ühte päeva mahtuda.

Muusika ja teaduse juurde leidis Karl tee väga noorelt. Juba eelkooliealisena hakkas ta käima muusikakoolis ning huvituma sellest, kuidas maailm päriselt töötab. “See uudishimu on minus alati olnud ja see ei ole nagu mingi eraldi asi, mida ma teen, see on mu elustiil,” selgitab ta. Muusika - ja teadushuvist kasvasid põhikooli lõpuks välja reaalsed ja käegakatsutavad saavutused. “Üheksanda klassi aasta - see oli väga tegus,” kirjeldab Karl perioodi, mil ta võitis “Rakett 69” saate ja jõudis koos sõpradega “Noortebändi” konkursi poolfinaali.

Raketi saates osaledes oli Karl vaid 16-aastane ning pistis tuhandete televaatajate ees rinda endast mitu aastat vanemate gümnasistide ning tudengitega. Saatesse läks ta kindla eesmärgiga võita ning seda ta ka tegi. Sealjuures tulid kasuks kõik varasemad näitlemis- ning  esinemiskogemused. “See kontekst, kus sa pead nutikas olema, on võtteplatsil, kus on kaamerad ja režissöör, kes seal käsutab ja karjub. Ja kui sa pole harjunud sellises pingelises õhkkonnas - mis on show business - tegutsema, siis see võib nii mõnigi kord bloki ette lükata.”

Raketi saade paiskas Karli suurema avaliku huvi ringi. Tema suurepärane esinemis- ja sõnaseadmisoskus ning märkimisväärsed teadmised teaduse vallas lõid soodsa pinnase asumaks ise saateid juhtima. Täna võibki teda peamiselt näha ETV ekraanil, kus tal oli hiljuti au juhtida “Rakett 69” erisaadet ning juba pea teadust populariseerivat “Uudishimu tippkeskust”.
Karliga meie noore tegija otsingud ei piirdu - juba järgmisel nädalal toome teie ette uue andeka ja hulljulge persooni, kes ei jää oma tegemistes kuidagi Karlile alla. Kindlasti jälgi meid ka Instagramis ja Facebookis, sest tulemas on põnevaid mänge ning loose. Kohtume juba järgmisel kolmapäeval!
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti