logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Nalja tegemine kui elustiil ehk lugu Roger Andrest


Roger Andre on 24-aastane stand-up koomik, kelle muhe olek ja ülimalt hea huumoritaju ei jäta kedagi külmaks. Ta on esinenud kümnetel lavadel ning naerutanud publikut isegi välismaal. Lisaks stand-up´idele teeb Roger ka podcasti nimega Päikesejänkud ning õpib Tartu Ülikoolis ajakirjandust ja kommunikatsiooni. 

Stand-up komöödia hakkas Rogerit huvitama gümnaasiumis, kui ta õhtuti voodis lebades ipod´ist erinevaid välismaiseid show´sid kuulas. “Toona ma arvasin, et Eestis ei tee mitte keegi stand-up´e, kuigi tegelikult tehti,” meenutab ta. Üsna pea märkasid tema suurt kirge ka koolikaaslased, kes noort komöödiahuvilist tagant julgustama hakkasid. “Mu üks toonane kooliõde hakkas mulle pinda käima, et sa võiksid ka teha. Ta käis mulle kuu või kaks iga koolipäev järel, et noh, kas kirjutasid juba esimese nalja ja lõpuks ma ei kannatanud seda enam välja ja kirjutasin,” meenutab koomik.

Peale naljade kirja panemist võttis Roger julguse kokku ning hakkas esinemisvõimaluste kohta uurima. Olles tol hetkel gümnaasiumi õpilane, guugeldas ta kõigepealt koolide vaba lava üritusi. “Mu enda koolil ei olnud vaba lava, aga ma otsisin Facebookist ja kirjutasin erinevatele inimestele, et kas ma tohiksin tulla,” meenutab ta. Noor koomik võeti õpilaste ja õpetajate poolt avasüli vastu ning kutsuti esinema, kuid üles jõudis ta astuda vaid kolmel korral. “Siis hakkas suvi tulema ehk koolidel ei toimunud enam midagi,” selgitab ta.

Peale esimesi katsetusi sai Rogerile selgeks, et soovib stand-up´iga ka edaspidi tegeleda. Juba õige pea avastas ta end näitlejate poolt korraldatud komöödiaüritustelt, mida ta koos emaga vaatamas käis. “Kuigi mulle kõik need näitlejad meeldisid, oli mul oli terve aeg tunne, et ma võiksin ise siin laval olla, see ei tundu ju nii keeruline,” meenutab Roger, kes kaalus esinemisvõimaluse saamiseks ka Henrik Kalmetile kirjutamist, kuid avastas õigel hetkel Comedy Estonia. “Ma kirjutasin neile ja tegin oma esimese open mic´e -  too läks väga hästi. Teine oli horrible, olin viis minutit laval ja tuli null naeru,” meenutab ta naljatades.

Täna kuulub Roger Comedy Estonia kaheksa põhikoomiku sekka, kellega käiakse esinemas, korraldatakse üritusi ning tehakse tuure üle terve Eesti. Koos on esinetud ka välismaal. “Edinburghis oli selline festival nagu Fringe - üks maailma suurimaid komöödiafestivale, kus me käisime Comedy Estonia poistega,” selgitab noor koomik, kes loodab väljaspool Eestit kätt proovida ka tulevikus. “See on tore, et välismaalased vaatavad meid rohkem kui metslasi. Me arvame, et me oleme Euroopast ja kõik teavad meid, aga teistel pole tegelikult õrna aimugi ja see on naljakas” selgitab ta.

Kõikidele stand-up´í huvilistel soovitab Roger open mic´edel üles astuda. “Kui sa päriselt tahad, siis tule - seal ei ole midagi otseselt karta. Me kõik oleme selle tee läbi teinud. Ja kuigi me teeme kogu aeg üksteise üle nalja ja see keskkond tundub alguses nagu hundikari, kus igaüks kisub ja võtab, siis tegelikkuses oleme hästi toetavad,” selgitab ta.

Soovime Roger Andrele ning teistele Comedy Estonia koomikutele palju edu ning kindlasti näeme neid juba õige pea suurtel lavadel. Teiega kohtume järgmisel kolmapäeval!  

Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti