logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Koolipingist meelelahutusmaailma ehk lugu Johanna Veldist

Johanna Velt on 22-aastane noor grimeerija, kes on oma kolmeaastase karjääri jooksul töötanud erinevate telesaadete ja filmide peal, teinud grimmi nii teatris, muusikavideo võtetel kui ka igal pool mujal, kust meigikunstnikke leida võib. Tema areng on olnud hüppeline ning oma laitmatu tööeetika ja suurepärase suhtlemisoskuse tõttu pole tal tööpakkumistest veel puudust tulnud.

Johanna tehtud tööde hulka kuuluvad näiteks filmid “Ott Tänak - The Movie”, “Eia jõulud Tondikakul”, telesaated “Su nägu kõlab tuttavalt” ja “Kättemaksukontor”, muusikavideod Suur Papa - Vikati Gäng, Lexsoul Dancemachine - Money ning palju muud põnevat. Lisaks on ta töötanud Draamateatris, korraldanud meigikoolitusi, teinud tööd välismaiste filmide peal ning grimmeerinud isegi muuseumite tarbeks nukke.

Tee meigikunsti juurde leidis Johanna gümnaasiumis, kui hakkas sõbrannade ja iseenda peal jumestamist proovima. “Ühel momendil sai ka mu perekond aru, et see on ilmselt asi, mis mind huvitab ja  kinkisid mulle Õpetajate Maja meigikoolituse,” meenutab ta. Koolituse eestvedajateks olid tavaliste jumestajate asemel aga hoopis grimeerijad, kelle tööde hulka kuulub lisaks meikimisele ka kõik muu, mida välimusega teha annab ning see pakkus Johannale koheselt huvi.

Mõistes, et grimmimaailma mänguruum on piiritu, otsis noor grimeerija erinevaid võimalusi, kuidas antud alaga edasi tegeleda - üheks peamiseks variandiks osutus grimmikool. “Peale gümnaasiumit olin ma tegelikult üks nendest, kes täpselt ei teadnud, mida edasi teha, aga ma olen väga tänulik, et mu vanem õde ja sisetunne suunasid mind grimmikooli avaldust saatma. Saatuse tahtel ma sinna jõudsingi,” meenutab Johanna.

Tänaseks on kooli lõpetamisest möödas juba kolm aastat ning nüüd on Johanna end töö kõrvalt uuesti koolipingist avastanud. “2019. aastal läksin ma Estonian Business Schooli ettevõtlust ja ärijuhtimist õppima. Kuigi loogilisem oleks olnud kuhugi juuksurikooli või välismaale minna, tundus mulle, et ka grimeerijad ja loomevaldkonna inimesed peaksid ettevõtlusest veidi rohkem teadlikumad olema,” selgitab ta. 

Tulevikus plaanib Johanna end grimmivaldkonnas veelgi arendada ning mõlgutab ka välismaale õppima minemise mõtteid. Soovime Johannale palju edu ning jääme ootama kahte - hetkel saladusloori all olevat - välismaist filmi, mille valmimisse noor grimeerija oma panuse andis. Uus noor tegija on Teie ees juba järgmisel kolmapäeval!
 
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti