logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Esimesest treeninglaagrist otse meistrivõistlustele ehk lugu Kristo Siimerist


Kristo Siimer on 21-aastane laskesuusataja, keda ootab suur tulevik. Oma 12-aastase spordikarjääri jooksul on Noor suusataja vōistelnud nii Eestis kui välismaal. Nimekaimatest jõukatsumistest toob ta välja olümpiafestivali teise koha ja Maailameistrivõistluste ning EM´i kaheksandad kohad.


Kristo suusakarjäär sai alguse suusalaagrist, kuhu vanemad ta talvevaheajal viisid. “Mu ema ja isa mõtlesid, et võiks lapsed kodust minema ajada ja siis meid viidigi kohe suusalaagrisse. Ma ei osanud üldse suusatada, ma võib-olla sõitsin 10 meetrit ja siis olin juba pikali maas,” meenutab Kristo. Laager kestis nädal aega ning peale seda olid kohe võistlused.
 “Need olid vist isegi Eesti meistrivõistlused ja kui vanemad vaatama tulid, ei tundnud nad mind ära. Nad küsisid treenerilt, et kus Kristo on, kas ta läks ikka starti,” muljetab laskesuusataja naerdes.

Peale laagrit otsustaski noor sportlane suusatamise juurde jääda. “Kõige suurem asi, millest ma nüüd viimastel aastatel aru olen saanud, on see, et kui sul on kehv varustus, siis suusatamine ei ole üldse mõnus. Koolivarustusega on tavaliselt see, et antakse sulle mingid suusad, mingid saapad ja lühikesed kepid ning öeldakse, et nüüd suusata. Kui sa esimest korda sõitma lähed ja sul on normaalne varustus, siis on juba palju-palju parem. Ma arvan, et tänu sellele mulle üldse hakkaski see sport meeldima,” selgitab Kristo.

Lisaks suusatamisele on noor sportlane üheksa aastat ka jalgpalli mänginud. “Alustasin Nõmme Kaljus, siis vahepeal olin Tallinna Kalevis ja Tallinna Unitedis ning viimased kolm aastat mängisin Kotkas, kus me võitsime kaks korda meistritiitli,” meenutab Kristo, kes tänaseks on end ainult suusatamisele pühendanud. “Tegelikult tuli see otsus suhteliselt sujuvalt. Mul hakkas suusatamises paremini minema ja siis mõtlesin, et ma võin ju hea jalgpallur olla, aga kui tiim ei ole nii hea, siis ma ei jõua sellega kuhugi. Individuaalspordiala meeldib mulle rohkem - seal sa seisad enda eest ja kõik otsused teed iseendale,” selgitab noor suusataja. Tänasel päeval teeb Kristo pidevalt trenni ja valmistub võistlusteks ning seda isegi suvel. “Suvel on tegelikult kõige huvitavam, sest siis me teeme põhimõtteliselt kõike - ratast, jooksu, rullsuusatamist, jõusaali, võrkpalli, jalgpalli ehk kõike, mis on aktiivne ja mida saab õues teha. See on selle spordiala võlu, et sa saad ükskõik mida teha,” selgitab ta. Lisaks käib noor suusataja end pidevalt ka välismaal treenimas. “Ma tahaks ennast lihtsalt realiseerida ja ma tahan teada, mis mu piirid on. Kui ma selle saavutan, siis ideaalis võiks tulla ka head tulemused,” selgitab ta.

Noorele alustavale suusahuvilisele soovitab Kristo kõigepealt muude aktiivsete spordialadega tutvust teha. “Mina soovitaksin enne alustada kas siis näiteks ujumise, kergejõustiku või akrobaarikaga. Võib-olla kohe mitte alustada suusatrenniga - vähemalt mitte enne kümnendat eluaastat.”

Soovime Kristole palju edu! Uus Noor Tegija on teie ees juba uuel kolmapäeval!
 
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti