logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Kiirelt kihutades unistustele lähemale ehk lugu Georg Linnamäest

 
Georg Linnamäe on 22-aastane noor rallisõitja, kes jumaldab kiirust, adrenaliini ja käänulisi metsavaheteid. Tema rallikarjäär on kestnud 7 aastat ning selle aja jooksul on ta võistelnud nii Eesti kui ka kümnete välisriikide suurimatel võidusõitudel. Lisaks tugevale tahtejõule paistab Georg silma ka märkimisväärsete tulemuste poolest - juba esimesel R5 rallil õnnestus tal oma klassis koju tuua esimene koht. 

Tee rallispordi juurde leidis Georg juba väga väiksena. Esimest korda sai noor sportlane autoroolis istuda umbes 7-aastaselt. “Ralli juurde jõudsin ma läbi oma isa, kes oli minu nooruspõlves ise hobikorraline rallisõitja. Lapsena nendel üritustel kaasas käies jäi see pisik külge - see on haigus, millest kahjuks lahti ei saa,” selgitab Georg muiates. 

Kuigi autospordiga tegelemine sai noore sportlase südamesooviks juba pisipõnnina, pidi ta oma unistuste elluviimiseks ootama mitu pikka aastat. “Karti hakkasin sõitma 14-aastaselt ehk see tähendas 9 aastat lunimist, sest juba 5-aastasest saati käis pidev pinnimine, et sõita saaks,” selgitab Georg, kes enne praeguse ala ehk autoralli peale üle minemist pidi paar aastat hoopis karti sõitma.

Ka ralli peale liikumine ei tulnud Georgi jaoks kergelt, sest kalli spordialaga tegelema hakkamiseks tuli tal ennast kõigepealt tõestada. “Jutt sai alguse, kui ma olin umbes 15 või 16-aastane, et tahaks proovida ralliautoga sõita ning peale seda hakkasin Urmo Aava juures garaažis tööl käima, et natukene rohkem autodest aru saada - see oli üks mu isa nõue. Ja sealt edasi, umbes pool aastat hiljem, tekkis võimalus sõita Kehalas tolleaegse Fiesta R2-ga,” meenutab noor rallisõitja.

Tänaseks on suured pingutused end ära tasunud - Georg on R2 klassist liikunud R5 peale ning sõidab nüüd nelikveolise autoga. “Ma ise kindlasti eelistan neljaveolisi autosid esiveolistele. Põhiliselt läheb lihtsalt maastik kiiremini mööda, aga eks seal on ikka erinevaid nüansse, kuidas saab teistmoodi sõita,” selgitab ta. Ka kaardilugejaid on nende aastate jooksul tulnud vahetada, kuid praegusega, Vladimir Korsiaga, tunneb noor rallisõitja eriti head klappi.        

Lisaks võitude koju toomisele on Georgil tulnud rallikarjääri tehes arvestada ka eluohtlike katsumustega. “Üks kõige hullemaid õnnetusi, mida ma olen üle elanud, oli ühel testil, kus me rullusime üle katuse ja lendasime vastu posti. Mu tolleaegne kaardilugeja oli ilma teadvuseta ja umbes 30 sekundit teda äratada oli päris hirmus. Mul sai lihtsalt kael põrutada, aga kaardilugejal oli lühiajaline mälukaotus,” meenutab Georg, kuid ei lase end sellistel kogemustel heidutada. “See on risk, mida kõik sõitjad võtavad väga teadlikult ja ma olen nõus seda aktsepteerima,” selgitab ta.

Georgi näol on tegu kindlasti ühe ääretult talendika noore sõitjaga, kellele ennustatakse rallimaailmas väga suurt tulevikku. Ka meie soovime talle palju edu ning suuri õnnestumisi! 
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti