logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Näitlejast astronaudiks ehk lugu Emma Trossist


Emma Tross on 18-aastane särasilmne ja andekas näitleja, kes on oma noore ea kohta jõudnud mängida nii seriaalides, väiksematel kui ka suurematel lavadel ning olnud lisaks ka lavastaja rollis. Ta on lavadele toonud näiteks noorteetenduse “Offline”, mänginud Linnateatri lavastuses “Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad” ning lisaks näidelnud noortesarjas “Miks mitte?!”. Need on muidugi vaid mõned näited noore näitleja erinevatest saavutustest.

“Kui keegi küsiks minu käest, et mis mu hobid on, siis ma ei ütleks kunagi, et nendeks on näitlemine või teater - see on minu jaoks osa elust. Ma ei ole saanud seda valida,” selgitab Emma, kes sündis näitlejate perre. “Muidugi mul oli valida, kas ma kõnnin sellest suure kaarega mööda, aga juba lasteaias, kui keegi minu käest küsis, et kelleks ma saada tahan, siis ma vastasin, et näitlejaks,” meenutab ta.

Esimese suurema näitlemiskogemuse sai Emma 15-aastaselt, kui ta valiti mängima ETV noorteseriaali “Miks mitte?!”, kuhu ta sattus tänu Hanna-Liina Võsa Muusikalikoolile. “Sinna saadeti castingu kuulutus, et ETV´s tehakse noortesarja, kuhu otsitakse 18-24 aastaseid, aga tol hetkel olin ma vaid 15 ja enda arust ikkagi oma vanuse mõõtu,” meenutab Emma, kes otsustas vanusest hoolimata siiski proovida. “Ma mäletan, et ma olin kaheksanda klassi lõpureisil, kui ma nägin, et mul on vastamata kõne ja mõtlesin naljaga, et raudselt helistatakse castingu pärast. Kui ma tagasi helistasin, võttis vastu režissöör Ergo Kuld, kes ütles, et tere Emma, nüüd on nii. See on minu jaoks siiamaani täiesti uskumatu,” meenutab noor näitleja.

Peale “Miks mitte?” võtteid leidis Emma julguse ka lavastamist proovida. “Näitlemisega ma olen kogu aeg seotud olnud, aga lavastamisega on minu jaoks selline asi, et kui ma käin teatris midagi vaatamas, siis ma hakkan mõtlema, et mina teeksin seda hoopis nii või kui ma loen raamatut, siis ma kujutan ette, kuidas ma selle lavale paneks,” selgitab ta. Viimasel võttepäeval sündiski Emmal mõte lavastada ise menukat noortetükki nimega“Offline” ning juba mõne kuu möödudes oli etendus lavale toodud ja välja müüdud.

Täna õpib Emma Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassis ning tal on käsil mitu põnevat projekti. “Augustis tuleb välja Aksel Ojari Tammsaare novelli põhjal dramatiseeritud ja lavastatud “Pikad sammud”, kus ma saan esimest korda elus oma emmega koos mängida,” rõõmustab Emma. Lisaks on sügisel etendumas kogupere kontsertlavastus “Siil Felix teeb bändi”, kus on noorel näitlejal suur roll kanda. 

Tulevikuplaanid on Emma jaoks veel lahtised ning ta on otsustanud elul end üllatada lasta. “Ma olen alati arvanud, et mina lähen lavakasse ja proovin nii kaua, kuni saan. Ja mul on väga hea võimalus, sest kohe kui ma kooli lõpetan, on Lavaka katsed, aga ma ei tea, kas see on see, mis ma pean tegema,” selgitab ta. “Ma vaatasin nüüd paar päeva tagasi “Aktuaalset Kaamerat” ja seal räägiti, et otsitakse naisastronaute - nad tahavad saata esimese naise Marsile ja ma mõtlesin, et miks mitte,” selgitab Emma naerdes.


Soovime Emmale kõikides tema tegemistes edu ning Teiega kohtume juba järgmisel kolmapäeval kui kuulutame välja uue Noore Tegija!


 
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti