logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Millisekundi haaval eesmärkidele lähemale ehk lugu Karl Erik Nazarovist


Karl Erik Nazarov on noor sportlane, kes ei paista silma mitte ainult oma ägedate vuntside ja eksootilise välimusega, vaid ka ennenägematute saavutustega. Karl Eriku suurimaks õnnestumiseks on eelmisel aastal püstitatud 60 meetri jooksu Eesti rekord, mille ta selle aasta veebruaris 6,63 sekundilise ajaga üle trumpas. 

Kergejõustik ja jooksmine ei olnud aga Karl Eriku esimene spordialane valik. 7-aastasena läks ta kõigepealt jalgpallitrenni, kus ta püsis vaid mõne nädala ning alles siis suunas perekond teda kergejõustikuga tegelema. “Ma olin rohkem seda tüüpi, kes jooksis väravavahi juurde, tahtis palli saada, joosta teisele poole ja üksi värav lüüa. Meeskonnamees ma ei olnud väiksena,” meenutab ta. Karl Erik mäletab ka seda, et jalgpallitrennid ei lõppenud alati positiivse alatooniga - tihti olid mängus pisarad, sest ette tuli kiusamist. 

Õnneks ei läinud kaua, kui noor sportlane oma päris kutsumuse leidis. “Teises klassis alustasin Audenteses kergejõustiku treeningutega ja see istuski paremini, sest olin ainult mina ise, stardijoon ja kaugushüppekast. Sinna ma sobisin paremini ja sellega oli kohe hea klapp,” selgitab Karl Erik, kes on täna jõudnud punkti, kus treenida tuleb vähemalt kuus päeva nädalas ning vahest isegi mitu korda päevas.

Kuigi paljudel sportlastel tuleb teismeeas ette murdepunkte, kus kaalutakse treeningute lõpetamist, ei ole Nazarovil seda kunagi juhtunud. Ühest küljest on sellele kaasa aidanud meelekindlus ning teisest küljest ka see, et spordi ja sõprade vahel ei ole tulnud valida. “Sotsiaalne elu ei olegi selle pärast kunagi kannatanud, et mul on hea grupp, kellega koos me  trenni teeme ja laagrites käime. Vahepeal olemegi 5-6 nädalat olnud välismaal laagris ja nendest tekibki teine pere. Ma ei ole tundnud, et ma oleks kunagi millestki ilma jäänud või millestki puudust tundnud,” selgitab ta.

Lisaks sõprade ja pere toetusele on Karl Eriku sõnul sportlaskarjääri üheks tähtsaimaks lüliks ka õige treeneri olemasolu. “Kõige olulisem asi ongi see klapp, et ei oleks mingeid lahkarvamusi või asju, millega ei olda üldse nõus. See suhe peab olema hästi sujuv ja usaldus on kõige tähtsam- kui sa usaldad oma treenerit, siis on võimalik saavutada nii mõndagi,” selgitab ta. 

Tuleviku eesmärkideks on noor sportlane püstitanud välismaale treenima minemise ning veelgi paremate tulemuste saavutamise. “See on küll lihtne asi, mida öelda ja mõelda, aga kui sa suudad iga aasta kasvõi natukene areneda, on see pikas perspektiivis suur võit. Sprint, kus mina tahan läbi lüüa, seal on iga millisekund tegelikult määrav. Kui areneda iga aasta kasvõi natukene, siis on võimalik jõuda väga kõrgele,” selgitab ta.

Alustavatele sportlastele soovib Karl Erik järgmist: “Ma ütleks, et kui kohe ei õnnestu, siis ei tasu püssi põõsasse visata, sest sa ei tea kunagi, kui palju sa võid areneda mingi hetk. See ei juhtugi võib-olla 5-6 aastaga, see võib olla 10 aasta pikkune protsess, aga sellega tuleb arvestada,” arutleb ta.

Soovime Karl Erik Nazarovile tema tegemistes edu ning kindlasti näeme teda tulevikus suurtel areenidel. Teiega kohtume juba järgmisel kolmapäeval! Seniks, püsige terved ning hoidke silma peal meie Instagramil ja Facebookil.

Artikli autor ja interviueerija: Mariel Melissa Korjus

Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti