logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Sündinud kordumatuid hetki jäädvustama ehk lugu Kretel Kuusest

Kretel Kuusk on 22-aastane noor fotograaf, kes lisaks hiilgavatele töödele meelitab kliente ka oma tohutult positiivse energia ja entusiasmiga. Pildistamine ja fotograafia on teda saatnud praktiliselt terve tema elu ning fotograafiks saamise soovis ei ole ta kunagi kahelnud. Kretel on oma teenuseid pakkunud sadadele peredele ja paaridele, erinevatele Eesti brändidele, bändidele, koolidele ning isegi ajakirja “Pere ja Kodu“ esikaanele.

Kreteli fotograafiahuvi pärineb ajast, mil ta oli alles pisipõnn. “Minu jaoks on kahte sorti inimesi. On sellised, kes lihtsalt ühel hetkel mõtlevad, et tahaks pildistada, aga mina olen see, kes on lihtsalt eluaeg pildistanud. Ma olen terve oma elu albumistes elanud ja multikate asemel koduvideoid vaadanud,” selgitab Kretel.

Esimese isikliku kaamera sai noor fotograaf umbes viiendas klassis, mil piltide internetti postitamine aina populaarsemaks muutus. “See kaamera oli mul selleks, et jäädvustada lihtsalt, kuidas ma olen iseendaga ja enda sõpradega, aga ma tundsin, et need kaamerad jäävad aina lahjemaks ja lahjemaks ja ma ei saa teha midagi nii head nagu ma tahaks,” selgitab Kretel. Ei läinud kaua, kui tema talenti märkas ka kool. “Ma pildistasin kõikidel välisreisidel meie tegemisi ja pidasin blogi,” meenutab ta.

Pildistamise kõrvalt hakkas noor fotograaf ka videosid tegema ning juba põhikoolis võttis ta vastu otsuse, et soovib minna Balti Filmi- ja Meediakool audiovisuaalset meediat õppima. See sai reaalsuseks neli aastat tagasi ning eelmisel suvel sai ta kätte bakalaureusekraadi. “Mul oli ülikooli alguses kaks valikut, kas minna fotograafiat või filmi õppima, aga kuna ma olin tahtnud sinna BFM-i nii väga saada, siis see tunne oli, et mine siis ikkagi seda videot õppima,” selgitab Kretel. 

Üsna pea sai ta aga aru, et kuigi filmimine ja fotograafia on oma põhitõdedelt sarnased, ei ole videote tegemine siiski see, millega ta tulevikus edasi sooviks tegeleda. Samal ajal hakati talle kooliväliselt pakkuma aina rohkem ja rohkem fotograafia-alast tööd, mis kinnistas tema tulevikuplaane veelgi. Õnneks ei jooksnud ülikoolis õpitu mööda külgi maha, sest sealt sai noor fotograaf erinevaid tehnilisi teadmisi nii valgusskeemide tegemise osas kui ka tehnika valdkonnas.

Täna naudib Kretel oma elukutset täiel rinnal ning võtab vastu aina vastutusrikkamaid töid. Näiteks on ta pildistanud erinevate Eesti koolide abiturientide lõpuraamatuid ning eelmisel suvel ka mitmeid pulmi. “Minu esimene pulm oli eelmine aasta ja see oli minu jaoks nii suur asi. Isegi kui seal ei ole palju inimesi, siis see oli nii suur tunnustus mulle, et keegi mind nii usaldab. Olen nii tänulik, et keegi on mind märganud ja võtab mind oma tähtsa päeva osaks ja kogu see mälestus sellest päevast sõltub minust - see on suurim tunnustus,” selgitab ta.

Kreteli tegemisi saate jälgida Instagramis @kretelkuusk ning tema kodulehel!

Soovime Kretelile palju edu ja hoiame tema tegemistel silma peal. Järgmine noor tegija jõuab teieni juba uuel nädalal, seega ärge unustage jälgida meid Facebookis ja Instagramis, kus toimuvad iganädalaselt ka loosimised. Kohtume juba järgmisel kolmapäeval!

Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti